Małe separacje / Jakub Potocki | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Małe separacje (miękka)

książka

Małe separacje - opis produktu:

Ironiczna i pełna czarnego humoru wielkomiejska gawęda Michał, niespełna trzydziestoletni lekarz, przyjeżdża do Krakowa, by szukać dla siebie nowych szans na rozwój zawodowy. Wkrótce jednak ważniejsze od kariery staje się dla niego poznawanie nocnego życia Miasta Królów, które wciąga go coraz mocniej w wir alkoholu, długich rozmów o wszystkim i niczym, a także przelotnych łóżkowych znajomości. Szczery do bólu monolog wewnętrzny i wspomnienia wydarzeń z przeszłości nieustannie towarzyszą Michałowi podczas długich wędrówek po barach, restauracjach i klubach. Czy to głos rozczarowanych życiem współczesnych trzydziestolatków, którzy pragnąc wszystkiego, nie potrafią się zdecydować, co dla nich naprawdę ważne? Jedno jest pewne ta leniwa, niespieszna opowieść fascynuje, śmieszy i na długo zostaje w głowie.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,73 zł 37.88
Zapowiedź - 15.1.2020
 • -32%
Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

Katarzyna Michalak

miękka
25,10 zł 36.90
 • -30%
Uwierz w Mikołaja + skarpetki

Magdalena Witkiewicz

pakiet
28,35 zł 40.50
 • -35%
Nagi sad

Wiesław Myśliwski

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 30.1.2020
 • -35%
Wyspa łza od nowa

Joanna Bator

twarda
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 30.1.2020
 • -35%
Czas burz Tom 1

Charlotte Link

miękka
29,24 zł 44.99
Zapowiedź - 15.1.2020

Zobacz również

 • -37%
Księgi Jakubowe, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
43,93 zł 69.73
 • -36%
Gra na wielu bębenkach, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
25,54 zł 39.90
 • -35%
Uśpiona namiętność

Sylvia Day

miękka
22,69 zł 34.91
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

twarda
25,75 zł 42.90
Zapowiedź - 15.1.2020
 • -37%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

twarda
31,35 zł 49.77
 • RRecenzje
 • Książka
 • Małe separacje
4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Ambros

 • 20-11-2019
 • 21:13

Czasami młodych ludzi dotyka kryzys egzystencjalny. Poszukuje się sensu życia, powstaje problem i brak zdecydowania związanego z wyborem tej właściwej drogi życiowej. Pojawia się pytanie, w którą stronę zdążać, co jest moim celem w życiu, czy naprawdę tego oczekuję? Wybór trudny i niepewny. Trzeba się przełamać i zdecydować, przecież od tego zależy nasze szczęście w przyszłości ?
Z takimi trudnymi dylematami zmierza się bohater powieści Małe separacje. Prawie trzydziestoletni Michał, lekarz, przyjeżdża do Krakowa, gdzie zamierza rozwijać się zawodowo. Topi smutki po nieudanym małżeństwie. Jego zamiary skupienia się na doskonaleniu zawodowym tracą rację bytu. Pochłania go piękny i tajemniczy Kraków, ze swoimi licznymi miejscami uciech. Michał czas spędza na poznawaniu nocnych krakowskich lokali, i szuka przygód i nowych znajomości, oczywiście najlepiej z przedstawicielkami płci pięknej. Oj, przewinie się ich co niemiara przez jego łóżko, aż momentami nie można nadążyć za jego podbojami. Wytrawny to zawodnik w bojach łóżkowych. Smutki bohater topi w hektolitrach wypitego alkoholu, często przy boku dopiero co poznanych panienek. W międzyczasie stara się pracować i kontynuować swój przewód doktorski. Ale czy jest szczęśliwy i spełniony? Czy brak stabilizacji może wróżyć coś dobrego? Nie da się żyć tylko pracą, nie mając do kogo wrócić po ciężkim dniu pracy. Hedonistyczne pojmowanie świata ma rację bytu na chwilę, na krótki czas. Z czasem oczekuje się od życia więcej, i więcej ?
?A w życiu, jak to w życiu, nic się nie dzieje bez przyczyny, zazwyczaj bez sensu, ale bez przyczyny ? nigdy. Moja codzienność, od kiedy byłem już całkiem ukształtowaną jednostką, podążała w myśl zasady trzech ?P? - Pisać, Pić, Pierdolić. Proste do zapamiętania. ?Pisać?, bo z czegoś trzeba żyć i się rozwijać. ?Pić?, bo na trzeźwo ten świat jest nie do zniesienia oraz ?Pierdolić?, bo po pijaku kiepsko z pisaniem. Czasami bardzo chcemy zapomnieć o tym, co sprawiło, że staliśmy się tym, czym jesteśmy teraz?.
Małe separacje Jakuba Potockiego to monolog wewnętrzny bohatera znudzonego życiem, nie mającego celu, spędzającego czas ma topieniu smutków w alkoholu i wyrywaniu kolejnych dziewczyn, często tylko na jedną noc. Ból trapi bohatera, rozczarowanie dotychczasowym życiem spędza mu sen z powiek. Bo tak naprawdę, ile czasu można spędzać w nocnych lokalach i budzić się co rano u boku innej kobiety? Smutny, ale bardzo realny obraz. Młodzi ludzie, wyczerpani zawodowo, zmęczeni codziennością nie mają siły, ale i ochoty na zakładanie rodzin, na stabilizację rodzinną. To nie dla nich. To ich męczy, dla nich liczy się własne ?ja?, tu i teraz. Nie wiedzą, co jest w życiu ważne i istotne, co stanowi o sensie życia. Bujają się od od rana do wieczora, mijają tygodnie i miesiące, i gorycz rozrywa ich serca. Żal i smutek jest w nich obecny, ale nie potrafią się przyznać do porażek, uważają się za nieomylnych.
Ta powieść trąci ironią i sarkazmem, przemyślenia i dywagacje bohatera dają nam wiele do myślenia. Jego podejście do życia skłania do refleksji i zadumy. Pojawia się pytanie, a jakie jest moje życie? Czy jestem z niego w pełni zadowolony? Czy obrałem tę właściwą drogę życiową? Czy jednak może czegoś żałuję? Mnóstwo pytań się pojawia po tej lekturze, emocje nami miotają i buzują w nas. Zaczynamy rozmyślać, dywagować i myśleć na poważnie o przyszłości. Tej szczęśliwej i satysfakcjonującej. Tej dającej radość i spełnienie. Takiej, której nie będziemy żałować, i za jakiś czas będziemy mogli z ręką na sercu powiedzieć, że dobrze wybraliśmy.
Wydawać się może, że powieść lekka i przyjemna, ale tylko na pierwsze spojrzenie. Już po kilkunastu stronach zmienia się zdanie, zaczyna się odczuwać wagę i ciężar tej lektury. Ma w sobie drugie, niewidoczne dno, które się zauważa później, w trakcie czytania. Jej przekaz jest czytelny, ale wymaga skupienia i głębszej refleksji.
Polecam, zwłaszcza dla młodych wilków, goniących za życiem, nadal szukających sensu życia, dobrze się bawiących. Pozwoli spojrzeć na dotychczasowe życie z innej perspektywy, tej dotychczas niewidocznej, i tak obcej.
Momentami gorzka i ironiczna, trafnie diagnozująca choroby duszy niespełnionych trzydziestolatków. Długo będzie krążyć po przestworzach waszych umysłów, dopóki na dobre się w nich nie zadomowi. Polecam, warta zainteresowania!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
376,35 zł 579.00
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66
 • -35%
Tasowanie Dżokerowie Dzikie karty Tom 9

George R.R. i Martin

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 2020
 • -35%
 • -33%
Kryminał pod psem Tom 4-6

Marta Matyszczak

pakiet
46,11 zł 68.82
 • -37%
Szlak pomiędzy światami

Karolina (Avath) Bartel

miękka
15,71 zł 24.93
 • -34%
Enklawa / Połów / Prom Vestmanna

Remigiusz Mróz

pakiet
58,74 zł 89.00

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.81 zł
  29.45 zł

  Poruszająca historia dla najmłodszych, która przypomina o tym, że mama zawsze wraca! Trzy małe sówki budzą się w nocy i odkrywają, że ich mama zniknęła. Gdzie może być? Co robi? Czy wróci? Las w środku nocy jest troszkę straszny... `Poruszająco piękna. Zilustrowana z niesłychaną delikatnością....

 • 39.81 zł
  27.47 zł

  Bezkonkurencyjny bestseller New York Timesa! Najlepsza książka roku według: People, The Washington Post, Bustle, Esquire, Southern Living, The Daily Beast, GQ, Entertainment Weekly, National Public Radio, Amazon, Barnes & Noble, iBooks, Audible, Goodreads, Library Reads, Book of the...

 • 22.94 zł
  16.75 zł

  `Czy masz siłę i odwagę, aby być dzieckiem? Brandon chodzi do szkoły, ma kochających rodziców i babcię. Tym, co czyni go wyjątkowym na tle rówieśników, jest jego bezinteresowna miłość do bajek. Kocha zwłaszcza jedną - Małe czary. Brandon nie spodziewa się jednak, że ta lektura pozwoli mu...

 • 49.86 zł
  33.41 zł

  Światowa sensacja literacka! Najgłośniejsza amerykańska powieść ubiegłego roku, nominowana do Nagrody Bookera i National Book Award; laureatka prestiżowej Kirkus Prize. Zachwycająca powieść o przyjaźni poddanej ogromnej próbie. Oto historia życia czterech przyjaciół - o ich niełatwym...

 • W jednym z wierszy poetka napisze, że miłość jest niepokojem, nawet jeśli spełnia się poprzez intymny kontakt czy marzenie o szczęściu i bezpieczeństwie. Podskórnie odczuwana samotność upomina się o swoje prawa, przypomina, że jest, że istnieje coś takiego jak przemijanie i relatywne punkty...

 • 24.28 zł

  Wszyscy znamy Kopciuszka czy Czerwonego Kapturka, ale większość uważa, że bajki są dla dzieci. Bajki jednak powinno się czytać całe życie. To szansa, aby zachować w sobie coś z dziecka, aby umieć zachwycać się pięknem, które nas otacza. W życiu każdego człowieka zdarzają się baśniowe chwile, ale...