MAŁA HISTORIA FILOZOFII - Otfried Hoffe - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

MAŁA HISTORIA FILOZOFII (miękka)

książka

 • Wydawnictwo PWN
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 288
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

MAŁA HISTORIA FILOZOFII - opis produktu:

Historia filozofii w jednym tomie!Nowoczesny podręcznik bogato ilustrowany i przystępnie napisany. Omawia dzieje myśli filozoficznej od starożytności po dzień dzisiejszy, od presokratyków do filozofii współczesnej z prognozą na przyszłość. Przedstawia filozofię jako wielość powstałych kiedyś systemów, a jednocześnie jako żywy ruch myśli. Ilustracje i rozbudowane podpisy wprowadzające w kontekst dyskusji, ukazują związki filozofii z kulturą, wyjaśniają trudne problemy i uatrakcyjniają tekst. Każdy rozdział kończy krótki przewodnik po lekturach. Od tłumacza:Höffe stara się pogodzić dwa wzajemnie sprzeczne wymogi: napisać historię, a więc przedstawić myśl już minioną, zastygłą w postaci systemów filozoficznych, a zarazem ukazać filozofię w jej życiu, jako ustawiczny ruch myśli. Dlatego zasadniczy nacisk kładzie nie na prezentację poglądów poszczególnych filozofów, co raczej na ukazanie argumentów, które za tymi poglądami przemawiają. W efekcie czytelnik otrzymuje obraz filozofii jako trwającej przez stulecia dyskusji krążącej wokół tych samych istotnych problemów, równie aktualnych w starożytnej Grecji, co w czasach współczesnych. Za zmieniającymi się stanowiskami kryją się uniwersalne pytania, których najbardziej adekwatnym, według autora, wyrazem była Kantowska formuła: Co mogę wiedzieć?

Książka MAŁA HISTORIA FILOZOFII pochodzi z wydawnictwa PWN. Autorem książki jest Otfried Hoffe. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, historia filozofii. Książka MAŁA HISTORIA FILOZOFII liczy 288 stron. Jej wymiary to 160x230. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
MAŁA HISTORIA FILOZOFII

4.4/5 ( 5 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

SteFan

hologram0(at)op.pl 29-01-2009 12:07

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Jeżeli interesujesz się filozofią, jej historią, zachodzącymi przemianami i głównymi ideami, to wcale nie będę Cię namawiał do zakupu tej książki. Powiem tylko jakie są zalety tej konkretnej pozycji z własnego doświadczenia. Po pierwsze jest to książka stosunkowo nowa, więc spojrzenie na problem może być lepiej odczytane niż z innych (starszych) książek. Po drugie, "Mała historia filozofii" zawiera bardzo skondensowaną wiedzę, więc dobrą do nauki dla studenta. Jednak jeżeli szukasz dokładnych rozważań i opisów na każdy temat, to lepiej zakupić coś innego - chociażby książki osławionego profesora Tatarkiewicza. Po trzecie, książka zawiera (w ramach ciekawostki i dodatku) sporą ilość ilustracji, które wraz z podpisami bardzo uatrakcyjniają czytanie i poszerzają wiedzę na tematy pokrewne omawianym. Bardzo przyjemnie przebiega dzięki temu nauka, ponieważ wszystko jest przejrzyste. Po czwarte wreszcie - książka jest dobra dla laików. Autor nie "dziwaczy", nie rozwleka tematu (co się jednoznacznie kojarzy z filozofią) i w jak najbardziej sugestywny sposób przedstawia wszelkie koncepcje filozofów. Warto posiadać takie dzieło w domu, ponieważ zawsze można po nie sięgnąć w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące pytanie i nie straszy z pułki dziesiątkami tomów, w których musielibyśmy "grzebać". Bardzo przydatna i nie straszna.

Czy recenzja była pomocna?