Magiczny kwadrat - Agnieszka Bala - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Magiczny kwadrat

książka

 • Wydawnictwo Arson
 • Oprawa pudełko
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Magiczny kwadrat - opis produktu:

Magiczny kwadrat jest układanką rozwijającą funkcje wzrokowe. Przygotowuje do szybkiego przeprowadzania analizy bodźców wzrokowych. Włącza w swój zakres ćwiczenia myślenia. Pobudzanie analizatora wzrokowego wpływa w sposób naturalny na rozwój pozostałych funkcji poznawczych Stymulacja analizatora wzroku jest konieczna u wszystkich dzieci, ponieważ aktywne spostrzeganie wzrokowe, jest obok percepcji słuchowej, prymarnym etapem w rozwoju inteligencji oraz uczenia się komunikacji językowej. Magiczny kwadrat jest materiałem symbolicznym, abstrakcyjnym. Zestaw wielu figur łączy się, by w konsekwencji mógł powstać kwadrat. Pomimo, iż dziecko może dostrzegać takie elementy w życiu codziennym, należy takie obrazy, uczynić przedmiotem świadomego uczenia. W przyszłości będzie to ważne dla rozumienia symbolicznej funkcji języka, jak i dla nauki czytania i pisania. W pierwszym etapie pracy dorosły wybiera elementy w jednym kolorze i składa je w ramce. Dziecko obserwuje działanie, by mogło samodzielnie składać kwadrat według podanego wzoru. Następnie dorosły pokazuje dziecku wzór i analizując go krok, po kroku wspólnie z dzieckiem składa kwadrat. Kolejnym etapem jest samodzielne działanie dziecka. Układa ono kwadraty według załączonych wzorów. Proste wzory są rozdzielone kreską. Trudniejsze nie zawierają kresek łączących elementy. W tym przypadku dziecko, na podstawie wcześniejszych doświadczeń, musi domyśleć się, w jaki sposób złożyć kwadrat. Zadaniem dziecka jest np. - ułożenie kwadratu w wybranym kolorze. Wśród wszystkich figur musi wybrać takie elementy, które będą pasowały do danej kategorii, - ułożenie kwadratu składającego się z dwóch, trzech kolorów. Po kilkakrotnym ułożeniu kwadratów według załączonych wzorów, dziecko, może układać samodzielnie kwadrat, według własnego pomysłu. Matariał: - kolorowe elementy z płyty PCV (pocięte kwadraty na 4,6,8 i 10 elementów w czterech kolorach) - podkładka do układania kwadratu z białej płyty PCV - 49 wzorów do układania z różnym stopniem trudności - instrukcja wraz z trudniejszymi rozwiązaniami - twarde opakowanie
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Cyberpunk 1982-2020

Michał Wojtas

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 5.3.2020
 • -38%
Tool - Parabola

Bartek Koziczyński miękka

24,74 zł 39.90
 • -32%
Stanisław Bareja alternatywnie

Maciej Replewicz

miękka
33,93 zł 49.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Magiczny kwadrat
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.