rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

NOWY CAR Wczesne lata i rządy Władimira ...

M. Lee

książka (twarda)

27,32 zł taniej -39%

Rok 1917 w Rosji Carat-rewolucja-nowa ...

B. Garczyk

książka (miękka)

35,46 zł taniej -15%

Couchsurfing w Rosji W poszukiwaniu ...

S. Orth

książka (miękka)

33,83 zł taniej -15%

Kompleks Rosji

P. Skwieciński

książka (miękka)

21,71 zł taniej -36%

Historia Rosji Od Ruryka do Putina

J. Anisimow

książka (twarda)

44,99 zł taniej -18%

Witajcie w Rosji

D. Glukhovsky

książka (twarda)

29,32 zł taniej -16%

Rewolucje w Rosji Wojny, które zmieniły ...

film dvd

30,63 zł taniej -12%

Przejażdżka po Rosji

A. Wróblewski

książka (miękka)

26,93 zł taniej -14%

Tornister Anatomiczny Car Racing

artykuł biurowy

143,93 zł taniej -37%

New Car Scent Odświeżacz do samochodu - ...

drogeria

Yankee Candle

30,06 zł taniej o 5 zł

Farby witrażowe AMOS Car

artykuł biurowy

KW Trade

27,88 zł taniej -10%

Baby Car samochód osobowy

gry / zabawki

Polesie Poland

5,23 zł

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji
ocena: 6, głosów: 7
 
powiększenie

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji (miękka)

książka

Wydawnictwo: Znak

Oprawa: miękka

Ilość stron: 256

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 31,57

Cena detaliczna: 46,42

U nas taniej o 32%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót Darmowa wysyłka dla zamówień od 99zł. SPRAWDŹ!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (8)

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji - opis produktu:

  Twierdzi, że w czasie suszy zsyła rolnikom deszcz, choć póki co nie jest jeszcze Bogiem. Od zapewniania, że jest "kimś troszkę więcej", ma swoich ludzi.
  Kim naprawdę jest Aleksander Łukaszenka? Dyktatorem krwawo rozprawiającym się z opozycją czy skutecznym politykiem zapewniającym Białorusinom upragnioną stabilizację? Czy to prawda, że przychylność deputowanych zdobywał, ofiarując im kilogramy ogórków? W co naprawdę wierzy? Czy trzyma Rosję na smyczy? Czy stanowi zagrożenie dla Polski? Czy po ukraińskim Majdanie symbolem kolejnej rewolucji zostanie Plac Niepodległości w Mińsku?
  Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki, specjalizujący się w tematach dotyczących Europy Wschodniej, przyglądają się niezwykłej karierze byłego dyrektora sowchozu. W pełnej tragikomicznych anegdot i przerażających faktów opowieści zdradzają, jakimi metodami utrzymuje władzę od dwudziestu lat, kim są ludzie z jego najbliższego otoczenia oraz kto i kiedy przejmie po nim władzę.

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji - wybrana recenzja:

Pola 1/07/2014
recenzja dotyczy produktu: Książki

Obraz Białorusi i Łukaszenki, który ukazuje się czytelnikom w książce ,,Łukaszenka - niedoszły car Rosji" jest po prostu przerażający. Tuż za naszą wschodnią granicą dzieje się reżim podobny do tego stalinowskiego, kiedy nikt i nic nie mogło czuć się bezpiecznie. Według mnie to kompletny... (czytaj dalej)

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:140x205
Ilość stron:256
ISBN:978-83-240-3122-1
Wprowadzono: 04.06.2014
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji - recenzje klientów

1/07/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Obraz Białorusi i Łukaszenki, który ukazuje się czytelnikom w książce ,,Łukaszenka - niedoszły car Rosji" jest po prostu przerażający. Tuż za naszą wschodnią granicą dzieje się reżim podobny do tego stalinowskiego, kiedy nikt i nic nie mogło czuć się bezpiecznie. Według mnie to kompletny wariat, który dorwał się do władzy i nikt nie może go stamtąd zrzucić. To absolutnie absurdalne, no ale jeśli mam być szczera co do książki - jest świetnie napisana, ciekawa i pokazuje duży warsztat dziennikarzy, którzy ją napisali. Chapeau-bas za wykonaną pracę.

16/07/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Lektura ta pozwoliła mi zrozumieć obecną sytuację na Białorusi pokazując tak dokładnie postać Łukaszenki. Łukaszenka to chłop ze wsi, który doszedł zdecydowanie za daleko i tak jak kierował kiedyś sowchozem, tak teraz kieruje całym państwem mając do dyspozycji rozbudowany aparat represji, będąc w istocie ostatnim dyktatorem Europy. Jednakże autorzy każą się zastanowić na ile 20 lecie rządów Łukaszenki wynika faktycznie z jego siły, a na ile z braku siły białoruskiej opozycji i marazmu zwykłych Białorusinów. Zdecydowanie warto.

1/07/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Nikt tak naprawdę nie wie czy Łukaszenka to facet, który wie czego chce i konsekwentnie do tego dąży nie zważając na brutalne środki czy zwykły wariat, jak stwierdził lekarz psychiatra Dmitrij Szczygielski. Bez wątpienia jest to jednak człowiek, który w pełni zasłużył na swoje panowanie, tyle że niestety nie ma nikogo, kto mógłby obalić jego przerośnięte ego. Bardzo mnie ta książka zmartwiła i zmusiła do myślenia o naszych wschodnich sąsiadach...

1/07/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Od dawna nie czytałem tak dobrej reporterskiej biografii, która wielowymiarowo i obiektywnie opowiedziałaby historię człowieka, który zmienia oblicze świata. Niestety robi to w bardzo brutalny sposób, nie do przyjęcia dla demokratycznego świata o jaki walczyły pokolenia. Niestety, nie możemy nic z tym zrobić bo tak siatka znajomości Łukaszenki jak i jego wpływy są zbyt rozpowszechnione by móc z nimi wygrać, a nawet ewentualna walka byłaby, jak przypuszczam bardzo krótka. Niemniej, książka bardzo dobra.

27/06/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Taktyka Aleksandra Łukaszenki jest prosta ? białoruski dyktator eliminuje wszystko i wszystkich, z którymi mu nie ?po drodze? . Już przed lat zadbał o wyeliminowanie politycznych przeciwników, czystki w parlamencie, skłócenie opozycji, a wręcz uniemożliwienie funkcjonowania jakimkolwiek oponentom. Po najnowszą biografię białoruskiego dyktatora warto sięgnąć, aby poznać więcej szczegół z życia najdłużej panującego europejskiego prezydenta.

12/06/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Śledząc wydarzenia za naszą wschodnią granicą, należy pamiętać o Białorusi. Doświadczeni dziennikarze, Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki, wydali właśnie książkę poświęconą białoruskiemu dyktatorowi. Jeśli ktoś chciałby dowiedzieć się więcej na temat młodości samego Łukaszenki, to informacji na ten temat nie znajdzie tu wiele, bowiem sam satrapa pilnie strzeże swojej prywatności. Jednakże to co najistotniejsze, czyli polityczna biografia Łukaszenki oraz charakterystyka politycznego krajobrazu Białorusi, zostało szczegółowo przedstawione. ?Łukaszenka. Niedoszły car Rosji? to książka, którą z całą pewnością mogę polecić!

10/06/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Książka ?Łukaszenka. Niedoszły car Rosji? wciąga jak najlepsza powieść, jest napisana w bardzo przystępnym dziennikarskim stylu, operuje swobodnym, informacyjnym językiem. Brzeziecki i Nocuń proponują ciekawe spojrzenie, wychodzą z interesującymi interpretacjami rozmaitych faktów politycznych. A trzeba przyznać, że przedmiot, któremu poświęcili książkę nie należy ani do łatwych, ani do wdzięcznych. Wielki szacunek dla autorów za tę książkę. Każdy, kto chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o naszym wschodnim sąsiedzie, nie może przegapić tej pozycji. To rzecz absolutnie obowiązkowa.

6/06/2014
recenzja dotyczy produktu: Książka

Kiedy w 1994 roku w demokratycznych wyborach ludność Białorusi wybrała na swojego prezydenta prostego chłopa z ludu, dyrektora sowchozu Aleksandra Łukaszenkę, nikt nie spodziewał się, że będzie to wręczenie legitymacji dyktaturze. Od tamtego czasu prezydent ?wygrywał? w kolejnych fałszowanych wyborach za każdym razem i dziś jest jedyną liczącą się polityczną siłą w państwie. Zadbał o to zresztą wyjątkowo skrupulatnie mordując przeciwników politycznych, rozwiązując parlament, delegalizując zagrażające mu środowisko Związku Polaków na Białorusi itd. Wszystkie te niezwykle interesujące, często też mrożące krew w żyłach wątki są tematem książki Nocuń i Brzezieckiego ? dwójki dziennikarzy, którzy starają się zrozumieć i przedstawić fenomen dyktatora ? parweniusza, na którego ani Rosja, ani Unia Europejska nie mogą znaleźć sposobu. Wnikliwa, wielotorowa, bardzo wciągająca lektura, która pomaga zrozumieć trudne położenie naszych wschodnich sąsiadów. Gorąco polecam.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Kółko się pani urwało

J. Galiński

książka (miękka)

23,99 zł taniej -35%

Morawiecki i jego tajemnice

T. Piątek

książka (miękka)

24,29 zł taniej -39%

Sodoma Hipokryzja i władza w Watykanie

F. Martel

książka (miękka)

32,38 zł taniej -35%

Trauma Komisarz Eryk Deryło, Tom 4

M. Czornyj

książka (miękka)

25,85 zł taniej -35%

Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń - przeczytaj też

ARMENIA Karawany śmierci

A. Brzeziecki

książka (twarda)

23,49 zł taniej -41%

Czerniawski Polak, który oszukał Hitlera

A. Brzeziecki

książka (miękka)

23,49 zł taniej -41%

Tadeusz Mazowiecki. Biografia naszego ...

A. Brzeziecki

książka (twarda)

43,82 zł taniej -20%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

35.46 zł

taniej -15%

Rok 1917 w Rosji Carat-rewolucja-nowa...

Rok 1917 w Rosji to okres burzy dziejowej. Na zgliszczach caratu wyłaniać się zaczął nowy, nieznany dotąd ład. Dla jednych był to czas złowrogi i tragiczny, dla innych czas nadziei i wiary w lepsze jutro. Widniejące na bolszewickich sztandarach hasła pokoju, chleba i samostanowienia narodów stanowiły pożywkę dla wygłodniałych i zmęczonych wojną mas...

książka

54.87 zł

taniej -0%

W pożogę Imperium wojna i koniec carskiej Rosji

Ostatnie lata imperium rosyjskiego, pierwsza wojna światowa oraz rewolucje lutowa i październikowa 1917 roku a następnie lata wojny domowej pokazane zostały z perspektywy rosyjskiej polityki wewnętrznej i międzynarodowej na podstawie nowych, arcyciekawych dokumentów z nieudostępnianych wcześniej badaczom archiwów dyplomatycznych i wojskowych (książka...

książka

70.34 zł

taniej -14%

Bawełna, samowary i Sartowie Muzułmańskie ...

`Dni imperiów i sfer wpływów dobiegły końca` mówił w Warszawie Barack Obama, mając - oczywiście - na myśli Rosję i - zapewne - słynne stwierdzenie Putina o `największej tragedii geopolitycznej końca XX w.` Początki owego myślenia geopolitycznego sięgają korzeniami XIX stulecia, kiedy to Rosji carskiej udało się podbić słabe chanaty muzułmańskie na...

ebook

35.10 zł

taniej -20%

W pożogę Imperium wojna i koniec carskiej Rosji ...

Ostatnie lata imperium rosyjskiego, pierwsza wojna światowa oraz rewolucje lutowa i październikowa 1917 roku a następnie lata wojny domowej pokazane zostały z perspektywy rosyjskiej polityki wewnętrznej i międzynarodowej na podstawie nowych, arcyciekawych dokumentów z nieudostępnianych wcześniej badaczom archiwów dyplomatycznych i wojskowych (książka...

ebook

31.57 zł

taniej -15%

Aleksander I - mobi, epub Wielki gracz Car ...

Najpotężniejszy władca w historii Rosji, skąpany w chwale jak żaden inny, pogromca Napoleona, wyzwoliciel Europy. Cesarz Wszechrusi, król Polski, faktyczny pan Europy Wschodniej. Ale również jedna z najciekawszych postaci nowożytnych dziejów, której polityczna droga znakomicie odbija cały, ciągnący się po dziś dzień, dramat Rosji, wiecznie rozerwanej między...

ebook

30.96 zł

taniej -15%

Bawełna, samowary i Sartowie - mobi, epub...

`Dni imperiów i sfer wpływów dobiegły końca` mówił w Warszawie Barack Obama, mając - oczywiście - na myśli Rosję i - zapewne - słynne stwierdzenie Putina o `największej tragedii geopolitycznej końca XX w.` Początki owego myślenia geopolitycznego sięgają korzeniami XIX stulecia, kiedy to Rosji carskiej udało się podbić słabe chanaty muzułmańskie na...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

23.89

2.99

14.99

14.99

2.99

1.98

8.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: