Logika i argumentacja - Andrzej Kisielewicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Logika i argumentacja (miękka)

Praktyczny kurs krytycznego myślenia

książka

Logika i argumentacja, Praktyczny kurs krytycznego myślenia - opis produktu:

`Autor proponuje nowe podejście do logiki praktycznej. Pozostając bardzo krytycznym w stosunku do dominującego nurtu badań logicznych, powraca do tradycyjnych zagadnień logiki, w tym do podstawowego pytania o poprawność przeprowadzanych rozumowań. Logika praktyczna w ujęciu Andrzeja Kisielewicza (...) wskazuje, jak w codziennych i niewydumanych sytuacjach porządnie myśleć. Istotą logiki praktycznej i kluczem do porządnego myślenia jest wedle Autora wszechstronna analiza rozsądnych możliwości` - Z opinii Bartłomieja Skowrona - Politechnika Warszawska
Zdolność krytycznego i logicznego myślenia jest jedną z najważniejszych cech, jakich wymaga się dziś w każdej dziedzinie pracy umysłowej. To jej w znacznej mierze zawdzięczamy nasz rozwój cywilizacyjny.
Książka ta jest nową propozycją edukacyjną w zakresie myślenia krytycznego. Została napisana głównie z myślą o studentach kierunków ścisłych. Punkt widzenia matematyka, wzorowany na praktyce matematycznej metody myślenia i sposoby jasnego wyrażania myśli z pewnością zainteresują również humanistów.
Publikacja napisana jest w ten sposób, aby każdy zainteresowany nauczyciel akademicki, reprezentujący dowolną dziedzinę nauki, był w stanie poprowadzić na jej bazie kurs dla swoich studentów. Zawiera liczne przykłady zadań i tematów do dyskusji. Autor prezentuje także wiele różnorodnych typów zagadek logicznych.
Niniejsza pozycja jest godna polecenia każdemu, kto ceni sobie poprawne rozumowanie i jasne wyrażanie swoich myśli.

Książka Logika i argumentacja Praktyczny kurs krytycznego myślenia, pochodzi z wydawnictwa PWN. Autorem książki jest Andrzej Kisielewicz. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, logika. Książka Logika i argumentacja liczy 250 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki humanistyczne,  filozofia,  logika
 • Wydawnictwo: PWN
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 165x235
 • Ilość stron: 250
 • ISBN: 978-83-01-19257-0
 • Wprowadzono: 20.05.2017

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Logika i argumentacja, Praktyczny kurs krytycznego myślenia

4.6/5 ( 9 ocen )
  5
  6
  4
  2
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Jerzy Stankiewicz

 • 27-06-2017
 • 10:30

Gdzie sens?... gdzie logika?... Tu w tej książce. Autor doskonale łączy wiedzę naukową (logikę matematyczną, logikę formalną) z poznawaniem i językiem potocznym, wiele pojęć oryginalnie definiując. Oprócz teorii, uogólnień i metod objaśniania znaczeń wskazuje na przykłady do samodzielnego przeanalizowania a także zadania do rozwiązania od najprostszych poczynając na wręcz karkołomnych kończąc. Książkę tę czasami się czyta, czasami studiuje jak akademicki skrypt albo podręcznik naukowy. Po lekturze polecam ją każdemu kto pragnie myśleć w sposób jasny i prosty.

Jerzy Stankiewicz

Czy recenzja była pomocna?