SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Łobuziary Najfajniejsze bohaterki literackie (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Znak
Data wydania 2024
Oprawa twarda
Liczba stron 208
  • Wysyłka Kup teraz, a produkt wyruszy do Ciebie już w poniedziałek!
    Dotyczy zamówień opłaconych przez PayU, kartą lub za pobraniem.
  • Książki dla dzieci Świetlik

Opis produktu:

Zapomnij o grzecznych bohaterkach, pokochaj łobuziary!

Poznaj trzydzieści wyjątkowych postaci literackich, które nie bały się iść własną drogą.

Pippi ma w nosie zasady dorosłych.

Mała Mi jest odważna i niezależna.

Hermiona czerpie siłę z wiedzy i czytania.

Lottie zna swoją wartość i nie zamierza nikogo udawać.

Marysia spełnia się w roli smoka.

Ludka przyjaźni się z drzewami i wspina na najwyższe gałęzie.

Dziarskie, przebojowe, zbuntowane, przełamujące schematy - takie właśnie są łobuziary.

Ty też możesz zostać jedną z nich!

*

Nowy kanon literatury z łobuziarami w rolach głównych przygotowała ceniona pisarka i aktywistka Sylwia Chutnik, a pięknie zilustrowała Ola Szmida. Takiego zbioru o literackich buntowniczkach jeszcze nie było!

Na końcu każdego rozdziału znajdziesz propozycje inspirujących zabaw, które pomogą ci się stać łobuziarą.

Sylwia Chutnik

W dzieciństwie marzyła o zostaniu pisarką, co udało jej się zrealizować. Jest jedną z najważniejszych i najbardziej utalentowanych polskich autorek. Laureatka Paszportu Polityki, trzykrotnie nominowana do Nagrody Literackiej Nike. Pisze także sztuki teatralne i felietony. Jej książki zostały przetłumaczone już na 10 języków. Śpiewała w kapeli punkowej, lubi litery i różowy tiul.

Ola Szmida

Jej ulubiona postać to Kaczka Daisy, bo nikt nie złości się tak pięknie jak ona. Ola najbardziej lubi rysować i dlatego robi wiele rysunków, ilustracji, komiksów i filmów animowanych. Jest laureatką Nagrody Literackiej m.st. Warszawy za komiks. Gdy nie rysuje, chodzi na spacery ze swoim pieskiem, je płatki kukurydziane i czyści okulary, bo nie wiedzieć czemu, są zawsze brudne.


Produkt wprowadzony do obrotu na terenie UE przed 13.12.2024

S
Szczegóły
Dział: Książki
Promocje: wysyłka 24h
Wydawnictwa: Znak
Kategoria: Dla dzieci,  książki na zakończenie przedszkola,  Książki o smokach
Wydawnictwo: Znak
Wydawnictwo - adres:
m.nowak@znak.com.pl , http://www.znak.com.pl , 30-105 , ul. T. Kościuszki 37 , Kraków , PL
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2024
Wymiary: 155x235
Liczba stron: 208
ISBN: 9788324092758
Wprowadzono: 12.11.2024

Sylwia Chutnik - przeczytaj też

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Łobuziary Najfajniejsze bohaterki literackie - Sylwia Chutnik

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 7 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

joa************

ilość recenzji:282

18-12-2024 12:35

Zanim wychowasz córkę na "grzeczną" dziewczynkę, zastanów się, czy na pewno tego chcesz? Czy to, że będzie cicha i uległa, zawsze jadła surówkę do obiadu i nie przerywała rozmowy dorosłym, pomoże jej w byciu w przyszłości szczęśliwą kobietą?

A może lepiej, żeby była trochę łobuziarą? Wolną od stereotypów, odważną, żyjącą w zgodzie ze sobą? Dziewczyną, która wie, że poradzi sobie w życiu?

Oczywiście, wybór należy do Ciebie, ale pokażę Ci 30 dowodów na to, że dziewczyńska przebojowość jest super! Że odwaga wyrażania własnego zdania, buntowanie się przeciw oczekiwaniom innych i realizowanie marzeń na przekór stereotypom to PRAWDZIWA MOC!

Tę wspaniałą trzydziestkę zebrała dla nas autorka Sylwia Chutnik. W jednej książce opowiedziała nam o łobuziarach literatury dziecięcej. Dziewczynkach, które swoją niezależnością, awanturniczą żyłką i odwagą, stały się inspiracją dla kolejnych pokoleń młodych czytelniczek!

Znajdziecie tu bohaterki rodem z kultowych już książek, takie jak moja ukochana Ania Shirley, Pippi Pończoszanka, Mała Mi, Ronja, Pollyanna, czy Łucja z "Opowieści z Narnii". Ale są też mniej znane postacie (przynajmniej dla mnie), jak np. Karolina Jones, czy Anita Kruszyńska. Jest Hermiona Granger i Lottie Brooks. I wiele innych, świetnych dziewczyn!

Każdej ?łobuziarze? autorka poświęciła osobny rozdział, w którym nie tylko opisała temperament i przygody bohaterki, ale też podsumowała jej główne cechy charakteru, wyróżniła inspirujące cytaty i najważniejsze zdania. A na końcu zaprosiła do aktywizującej zabawy "?Bądź jak ?.!" (i tu pojawia się imię bohaterki, której poświęcony jest rozdział).

Pisz pamiętnik jak Lottie, przebierz się za Pippi, zbuduj szałas jak Ronja, przygotuj własny zielnik jak Terka! Baw się, śmiej, bądź wolna, czerp z życia pełnymi garściami i czytaj tę zbuntowaną, inspirującą książkę.

Jestem zachwycona tą pozycją! Pomysłem, tekstem, genialnymi ilustracjami, a przede wszystkim wzmacniającym przesłaniem! Gorąco polecam! Od 7 roku życia.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

mal***************

ilość recenzji:714

9-12-2024 18:44

Każda z nas ma w sobie coś w łobuziary. Może nawet o tym nie wie, ale po przeczytaniu tej lektury znajdzie wiele takich cech. A Ty z która łobuziarą literacką się utożsamiasz?
Sylwia Chutnik w najnowszej lekturze zabiera nas w literacką podróż, w której poznamy bliżej bohaterki, które zasługują na miano Łobuziarek. Autorka przedstawia trzydzieści bohaterek, w układzie alfabetycznym. Kogo mamy w tym zestawieniu? Jest Alicja z krainy czarów, oczywiście Ania Shirley, nie może zabraknąć Majki Skowron, wspominamy Lottę, Pollyannę, Pchłę Szachrajkę i Pippi. I wiele innych ciekawych i godnych zainteresowania postaci. Jakie one są? Szalone i odważne, niegrzeczne i pyskate, roztrzepane i niezależne. Każda z nich stara się iść swoją obraną drogą, niczym się nie zrażając przy okazji. Są sobą, nikogo nie udają i nie naśladują. To niegrzeczne indywidualistki, które zasługują na miano literackich Łobuziar.
Autorka w bardzo interesujący i ciekawy sposób przedstawia bohaterki. Każdej z nich poświęca kilka stron, okraszonych kolorowymi obrazkami i ciekawymi cytatami z każdej powieści. Dzięki temu nie można się nudzić, otrzymujemy kwintesencję informacji o każdej bohaterce. A na deser, każda łobuziara zachęca do zabawy, pokazuje, jak można stać się taką łobuziarą. Tylko ostrożnie z tymi zabawami, aby wszystkie grzeczne dziewczynki nie dołączyły do grona tych niegrzecznych.
Nie można nie wspomnieć, że książka jest pięknie wydana, w twardej i kolorowej okładce. A w środku również mnóstwo ilustracji, w chmurkach i ramkach wiele inspirujących i charakteryzujących każdą łobuziarę cytatów. Wspaniała lektura, dla czytelnika w każdym wieku, dla młodego i trochę starszego. Ja się świetnie przy niej bawiłam, wróciłam wspomnieniami do pięknych chwil u boku ulubionych bohaterek. Aż zatęskniłam za niektórymi historiami i postanowiłam do nich wrócić.
Łobuziary. Najfajniejsze bohaterki literackie to lektura, jakiej jeszcze nie było. Pomysł znakomity, wielkie zaangażowanie autorki w przygotowanie tego kalejdoskopu postaci. Mnóstwo ciekawych informacji w jednym zbiorze. To zachęcająca opowieść do sięgnięcia po jeszcze więcej. Autorka tylko zaintrygowała i dała namiastkę każdej łobuziary. Aby poznać dobrze każdą z nich, wystarczy sięgnąć po trzydzieści opowieści, z zadziornymi buntowniczkami w roli głównej.
Ta książka to znakomity prezent pod choinkę. Jestem pewna, że osoba obdarowana będzie zadowolona, nie zawsze ma się okazję otrzymać taki kalejdoskop postaci do naśladowania, w jednym zestawieniu. Zabawa z bohaterkami jest nietuzinkowa, pełna emocji i bez chwili wytchnienia. Jedno jest pewne, po tej lekturze nigdy już nie będziesz grzeczna!
Polecam, godna zainteresowania!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Anna

ilość recenzji:693

22-11-2024 13:49

Twórczość co poniektórych pisarek bywa na ogół bardzo różna. Mogłam, się o tym przekonać czytając książkę pt. Łobuziary. Najfajniejsze bohaterki literackie autorstwa Pani Sylwii Chutnik, która wzbudziła, u mnie od samego początku pozytywne emocje w zależności od tego, jak potoczyły, się losy występujących 30 bohaterek.

Spodobał mi się sposób zaprezentowania w pełni obrazu zachowania, charakteru wyglądu bohaterek, które pozostawiły po sobie ślady jako tytułowe łobuziary.

Najczęściej zapamiętywane są przez czytelnika czarne charaktery bohaterek, bo one mają w sobie to coś, czego nie da się do samego końca określić, z jakich powodów polubiliśmy je.

Pani Sylwia Chutnik tym razem zaprasza czytelnika, aby mógł przyglądnąć się nieco wyraźniej trzydziestu bohaterkom.

Dzięki Pani Sylwii Chutnik można przenieść się do literackiej podróży w głąb psychologii, która to będzie stanowiła nietypowe zestawienie tego, co jest nam do tej pory poznane z lektur szkolnych obowiązkowych lub uzupełniających na lekcjach języka polskiego.

Czytając, tę książkę uświadomiłam sobie, które z trzydziestu przedstawionych bohaterek są mi bliskie bądź mogę z łatwością wskazać, że nie miałam możliwości ich poznać.

Jest to wspaniałe uczucie, kiedy analizując, toczące się po kolei codzienne życie bohaterek mogę poniekąd z ukrycia w nim uczestniczyć. Gdy losy bohaterek poznanych nieco wcześniej to miło jest powrócić do wspomnień, kiedy to przerabiało się lekturę z nimi związanymi.

Bohaterką, którą najbardziej zapamiętałam, będącą łobuziarą była Ania Shirley, ponieważ mimo pojawiających się z nią trudności wychowawczych umie zachować zimną krew w każdej sytuacji zawsze kierując się szczerością, upartością, optymizmem i opiekuńczością. Te posiadane przez nią cechy charakteru ujęły mnie w przekonaniu, że kibicowałam jej, aby została, zaakceptowana przez wszystkich mieszkańców wyspy księcia Edwarda dążąc wytrwale ciężką pracą do upragnionego w życiu celu zawodowego, jakim jest wypełnianie misji nauczycielki.

Ilustracje wykonane przez Panią Olę Szmidę uważam, że wyróżniają się wyrazistą dokładnością, która pozwala na dłuższy czas przyglądnąć się im.

Niezwykłe jest to, że Pani Sylwia Chutnik potrafi doskonale odnaleźć się w magicznym świecie lektur szkolnych i oddać im cześć niezależnie od tego, jaka ukrywała się w nich tajemnica. Zadaje pytania, jaka jest bohaterka, kierując do czytelniczki słowa podsumowujące na końcu - bądź jak ona wskazując imię, o którym jest mowa.

Cieszę się, że czytana przeze mnie książka Łobuziary. Najfajniejsze bohaterki literackie zaistniała na rynku wydawniczym, gdyż uświadamia, nam jak niewiele wiemy o bohaterkach, będącymi łobuziarami, ale kierowały się dobrymi intencjami, choć nie zawsze się im to udawało.

Zgromadzona dotychczasowa wiedza o trzydziestu bohaterkach, które są, łobuziarami pozwala mi spojrzeć na nie na nowo, mogę z nimi się zaprzyjaźnić i znaleźć odpowiedzi na pytania, skąd wynikało ich nie zawsze akceptowane zachowanie, będące niezrozumiałe dla najbliższych im osób. Za to nie brakowało im pomysłów, pewności siebie, ambicji, wzbudzając z czasem widoczną na każdym kroku niechęć do nich.

Warto przeczytać tę książkę.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

ilo99

ilość recenzji:2535

20-11-2024 22:02

Z przeczuciem graniczącym z pewnością, iż nie jestem czytelnikiem docelowym, oddałam się lekturze. Cóż, może rzeczywiście, książka jest napisana z myślą o dziewczynkach, lecz wcale to nie oznacza, że dorosła kobieta nie powinna czerpać inspiracji z bohaterek literackich tu przedstawionych. Można byłoby przekonywać, że taka na przykład Anna Shirley, która żyła na początku ubiegłego wieku zupełnie nie nadaje się na przykład dla współczesnej panienki. A przecież odwaga w wygłaszaniu własnych poglądów potrzebna jest w każdym wieku. Umiejętne realizowanie własnych planów - również. Autorka postarała się, aby wachlarz był naprawdę szeroki. Spotkamy na kartach książki różne dziewczyny. Będzie to Pippi Pończoszanka, Hermiona Granger, Mary Lennox, Mała Mi, Majka Skowron a nawet Pchła Szachrajka. A także wiele, wiele innych. Opisy postaci są tak przedstawione, żeby zachęcić do bliższej znajomości z wybraną ulubienicą. Szczerze przyznam, że nie wszystkie były mi znane. A przecież nie należę do obiboków czytelniczych. Każda bohaterka jest inna, a zarazem wszystkie są podobne. Wyróżniają się czymś. Pisarka pokrótce nam je przedstawia, następnie wymienia najważniejsze cechy charakterystyczne, by za chwilę podpowiedzieć w jaki sposób możemy naśladować wybraną łobuziarę. Nawet wtedy, gdy zdecydujemy się na jedną z tych grzecznych. Na końcu książki znajduje się bibliografia, z podziałem na preferowany wiek czytelnika, służąca za podpowiedź dla tych, którzy chcieliby pobyć chwilę dłużej w towarzystwie swojej faworytki. Wraz z autorką mam nadzieję, że będzie to bardzo owocne spotkanie, które sprawi, że nazwa łobuziara nie będzie już dłużej piętnem, ale nobilitacją.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?