Listy do Zenona Przesmyckiego z lat 1887-1901 - Zofia Trzeszczkowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Listy do Zenona Przesmyckiego z lat 1887-1901

książka

  • Wydawnictwo Instytut Badań Literackich PAN
  • Oprawa twarda
  • Ilość stron 450
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Listy do Zenona Przesmyckiego z lat 1887-1901 - opis produktu:

Inicjatywę wydania Listów Trzeszczkowskiej do Miriama należy uznać za słuszna i potrzebną. To zwarty, dobrze zachowany i duży blok epistolarny, dający możliwość pokazania życia, osobowości oraz twórczości poetki i tłumaczki dziś już niemal zupełnie zapomnianej. Ale i dziś właśnie - z wielu powodów - niezwykle interesującej (...)
Wstęp ma charakter biograficzny i historycznoliteracki. Jest zwarty i komunikatywny, dobrze wprowadza do edycji. Autorka opracowania - głównie na podstawie edytowanych listów, ale i wielu innych źródeł - nakreśla rys biograficzny poetki (korygując przy okazji niektóre informacje na temat Trzeszczkowskiej). Rekonstruuje historię jej relacji z Przesmyckim, porządkuje dane na temat oryginalnej i przekładowej twórczości Adama M-skiego. To ważny i potrzebny tekst, pokazujący możliwości dokumentacyjne i interpretacyjne tkwiące w tej korespondencji (...).
Komentarze do listów opierają się na wiarygodnych źródłach. Edytorka dotarła do archiwów na Białorusi (...). Wykorzystała materiały źródłowe: niepublikowane, zachowane w zbiorach rękopiśmiennych Biblioteki Narodowej czy Zakładu Narodowego im. Ossolińskich Listy do Przesmyckiego czy inne Listy Trzeszczkowskiej (...).
Doceniam ogrom pracy włożony przez Autorkę opracowania: w zakresie odczytania rękopisów, ich uporządkowania, skomentowania.

Z recenzji prof. Dr hab. Beaty Utkowskiej

Książka Listy do Zenona Przesmyckiego z lat 1887-1901 pochodzi z wydawnictwa Instytut Badań Literackich PAN. Autorem książki jest Zofia Trzeszczkowska. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, listy, korespondencja. Książka Listy do Zenona Przesmyckiego z lat 1887-1901 liczy 450 stron.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Listy do Zenona Przesmyckiego z lat 1887-1901

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.