Lista obecności - Agata Kołakowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Lista obecności (miękka)

książka

Lista obecności - opis produktu:

Iga Stelmach jest czterdziestoletnią rzeźbiarką, która otrzymała zaproszenie do zamieszkania w Kunicach. W tej wsi stawia się na więzi międzyludzkie, a wspólnota jest jak rodzina. Ze szczególną estymą traktowani są artyści, których obecność jest chlubą miejscowości. Iga kupuje dom, w którym chce zacząć nowy rozdział swojego życia. Ma nadzieję, że tu będzie mogła powrócić do rzeźbienia. Przestanie się go bać...
A ma powody, by do swojej ukochanej gliny podchodzić z dystansem i niepokojem. Po śmierci pięcioletniej córeczki zorientowała się, że kolejna bolesna strata, której doświadczyła, nie jest przypadkowa. Wszyscy bliscy, których utrwaliła w swoim najsłynniejszym cyklu `Oblicza`, odeszli - dokładnie w takiej kolejności, w jakiej ich wyrzeźbiła. Świadomość tego była dla niej wstrząsem.

Agata Kołakowska (ur. 1984) - wrocławianka z urodzenia i zamiłowania. Autorka czternastu powieści obyczajowych.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Dotyk anioła miękka
22,69 zł 34.91
Zapowiedź - 9.4.2020
 • -37%
Arabski książę miękka
25,20 zł 39.99
 • -39%
Testamenty twarda
30,44 zł 49.90
 • -37%
Złodziejka truskawek miękka
25,20 zł 39.99
 • -17%
Dziecko z Auschwitz miękka
33,12 zł 39.90
 • -35%
Quichotte twarda
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 5.5.2020

Agata Kołakowska - przeczytaj też

 • -12%
Igraszki z losem miękka
28,09 zł 31.92
 • -20%
Kolejny rozdział miękka
27,93 zł 34.91
 • -12%
Niewypowiedziane słowa miękka
29,85 zł 33.93
 • -12%
Pięć minut Raisy miękka
33,36 zł 37.91
 • -20%
Płótno miękka
25,54 zł 31.92
 • -20%
Pokrewne dusze miękka
31,85 zł 39.81
 • -12%
Wszystko co minęło miękka
29,85 zł 33.93
 • -67%
Wyrok na miłość miękka
13,14 zł 39.81

Polecane

 • -33%
Rysio Snajper twarda
30,15 zł 44.99
 • -16%
Normalni ludzie miękka
33,60 zł 39.99
 • -38%
Opowieść podręcznej miękka
24,74 zł 39.90
 • -38%
Testamenty miękka
24,74 zł 39.90
 • -34%
Pragnienie miękka
23,04 zł 34.90
 • -30%
Uległość miękka
27,99 zł 39.99
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Lista obecności
4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Kasienkaj7

 • 7-08-2019
 • 14:54

"...każdy ma swoją listę obecności, której potrzebuje i która go uszczęśliwia"

Jestem świeżo po lekturze "Listy obecności" Agata Kołakowska. Książka mocno poruszająca, ale o tym za chwilę ???? za egzemplarz książki dziękuję Ewelina Kwiatkowska-Tabaczyńska. To dzięki organizowanym przez nią book tourom będę teraz na bieżąco z polską literaturą ????

Iga Stelmach po wstrząsających wydarzeniach z życia przeprowadza się do Kunic, gdzie zamierza zacząć wszystko od nowa. Miejsce wydaje się do tego idealne, ciche i spokojne, pełne życzliwych ludzi gotowych przyjść z pomocą w każdej sytuacji.
Z początku wszystko zdaje się iść po jej myśli. Poznaje rytm wiejskiego życia a towarzystwo miejscowych artystów bardzo pomaga jej w zaklimatyzowaniu się. Wspólnie tworzą miejscową elitę, którą szczególnie hołubi sołtys wsi - Krzysztof.
Z czasem jednak pojawiają się pewne mankamenty, drobne rysy na idealnym obrazie wiejskiej społeczności. Po otrzymaniu anonimu o treści "Nie rób tego" Iga zaczyna się zastanawiać, czy jej przeprowadzka w to miejsce była słuszna. Okazuje się, że ludzie którzy w założeniu mieli być idealni i bez skazy są tacy jak wszędzie, pełni wad i niedoskonałości.

Książka bardzo klimatyczna. Od samego początku autorka buduje nastrój tajemniczości i lekkiej grozy. Czytając kolejne fragmenty, wciąż miałam wrażenie, że to druga część jakiegoś cyklu, przez to że bardzo często bohaterka wraca wspomnieniami do przeszłości. Jednak, czasem poznajemy więcej szczegółów odnośnie życia Igi, z tym że ta wiedza wcale nas nie uspokaja. Szczerze, po tym jak dowiedziałam się co wydarzyło się wcześniej, spodziewałam się całkiem innego zakończenia. Bardziej fantastycznego (nie znam twórczości autorki, stąd zupełnie nie wiedziałam czego się spodziewać ????).
Nie znaczy to, że finał mnie rozczarował. Nie! Po prostu się go nie spodziewałam. Do samego końca mnożyły się niedomówienia i wątpliwości.
Jak dla mnie świetna powieść.
Moja ocena to 8/10.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Czytam dla przyjemności

 • 25-07-2019
 • 20:47

Czytam dla przyjemności: Dzień dobry pani Igo. Bardzo mi miło, że zechciała Pani spotkać się z nami i opowiedzieć nam o sobie i swojej pasji.
Iga Stelmach: Dzień dobry. Mnie również miło spotkać się z Państwem.
Czytam dla przyjemności: Z pewnością wiele osób już o pani twórczości słyszało. Jednak są osoby, które bardzo chciałyby poznać Pani pasję, która jest także pracą zawodową.
Iga Stelmach: Tak. Mam to niesamowite szczęście, że zawodowo zajmuję się rzeźbiarstwem. Jak to mówią, kto realizuje swoje pasje ten nie pracuje, bo pasja to szczęście i spełnienie własnych marzeń.
Czytam dla przyjemności: Bardzo ciekawe spostrzeżenie dotyczące pracy. Proszę mi powiedzieć, co najczęściej Pani rzeźbi?
Iga Stelmach: Kiedy mieszkałam w Zielonej Górze lubiłam wykonywać rzeźby, których twarze były odzwierciedleniem wizerunków najbliższych mi osób. Serię tę nazwałam "Oblicza", która przyniosła mi sukces zawodowy.
Czytam dla przyjemności: Co czuje rzeźbiarz, gdy zaczyna tworzyć coś z niczego?
Iga Stelmach: Praca z gliną to bardzo osobiste i indywidualne doświadczenie. Nie sposób opisać je komuś, kto nie miał z nią kontaktu. Jak oddać chłód i jedwabistość tworzywa? Jak wyjaśnić stan wyciszenia, którego doświadcza się czując je w dłoniach? Zawsze staram się dostroić się do gliny, wsłuchać w jej duszę. Mimo że zależy mi, aby była posłuszna, jednocześnie poddaję się jej naturze. Ja jestem zarazem pokorna i stanowcza, glina uległa i chimeryczna.
Czytam dla przyjemności: Pięknie Pani to opisała. Przyznaję, że trudno jest sobie to wyobrazić, gdy jest się zwykłym człowiekiem, który nie wiele wie o tworzeniu rzeźb. Proszę mi teraz opowiedzieć, co skłoniło Panią do przeprowadzki z Zielonej Góry do Kunic?
O tym co powiedziała Iga Stelmach dowiecie się odwiedzając Czytam dla przyjemności.
Państwa natomiast zapraszam do przeczytania "Listy obecności". Z pewnością znajdziecie w niej odpowiedzi na pytania, które zadałam Idze Stelmach, w bardziej rozbudowanej formie. Ja ze swojej strony mogę tylko zapewnić, że czas spędzony w towarzystwie naszej bohaterki, będzie czasem, który dostarczy mnóstwo emocji. Rozwiążecie nie jedną zagadkę kryminalną, ale czy wytypujecie prawidłowo sprawcę? Jestem ciekawa czy wam się uda, bo mnie autorka wywiodła w pole. Oczekiwałam innego zakończenia. Jestem przekonana, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z twórczością Agaty Kołakowskiej. Autorka rewelacyjnie buduje napięcie, które wciągnęło mnie od pierwszych stron. Lekki styl pisarski sprawia, że książka nie pozwala się odłożyć na później. Ciekawość bierze górę i trzeba jak najszybciej dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi. Nic mi nie pozostaje, jak jeszcze raz zaprosić Was do lektury "Listy obecności".

Czy recenzja była pomocna?