SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Lęk

jak sobie radzić z chorobą naszych czasów

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo HarperCollins Publishers
Oprawa miękka
Ilość stron 176
  • Dostępność niedostępny
  • Inpost Pay z kodem PAY20 pod produktem

Opis produktu:

Brakuje wam cierpliwości? Budzicie się zmęczeni? Irytuje was wolniejsze tempo pracy? Często miewacie bóle głowy i cierpicie na podwyższone napięcie mięśniowe?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to książka dla Was. Doktor Augusto Cury szeroko opisuje Syndrom Przyspieszonego Myślenia (Accelerated Thought Syndrome), identyfikując go jako nową chorobę naszych czasów i najpowszechniejszy problem psychiczny obok depresji.

Dlaczego tak się dzieje? Wielość informacji, mnogość bodźców i rosnące tempo życia sprawiają, że zmieniło się również tempo formułowania myśli. Pociąga to za sobą poważne konsekwencje dla naszego zdrowia emocjonalnego, intelektu i kreatywności. Dzięki pracy doktora Augusto Cury mamy okazję przyjrzeć się bliżej Syndromowi Przyspieszonego Myślenia i poprawić komfort naszego życia.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: HarperCollins Publishers
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 200x125
Ilość stron: 176
ISBN: 9788327637710
Wprowadzono: 26.04.2019

RECENZJE - książki - Lęk, jak sobie radzić z chorobą naszych czasów - Augusto Cury

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Książkowe Zacisze

ilość recenzji:1

brak oceny 31-07-2019 11:15

Cienka książka z grubym przekazem!
Pozycja bardzo na czasie, poruszająca problemy współczesnych ludzi.

Nie sądziłam, że temat Syndromu Przyspieszonego Myślenia tak mocno mnie zainteresuje, wręcz obawiałam się, że książka będzie jednym, wielkim, naukowym bełkotem. Na szczęście autor opisał zjawisko SPM nie tylko profesjonalnie, ale również wyjątkowo przystępnie. Tym tytułem uświadamia nam, ludziom, jak bardzo jesteśmy chorzy, żyjąc w tak przerażająco szybkim tempie.

Książka jest wartościowa i daje wiele do myślenia. Zawiera rzetelne informacje odnośnie SPM oraz cenne rady, jak z nim walczyć. Z pewnością spodoba się fanom tematów psychologicznym, ale i zwykły, bujający w obłokach czytelnik może z niej sporo wyciągnąć.

Zdecydowanie polecam rzucić na chwilę wszystko, zwolnić i zapoznać się z tym tytułem!

Czy recenzja była pomocna?

Maria

ilość recenzji:1

brak oceny 13-07-2019 20:27

Współcześnie żyjemy w świecie, w którym jesteśmy nieustannie zasypywani wieloma informacjami. Ciągle pojawiają się nowości technologiczne, musimy zapamiętywać ogromną ilości informacji na studiach, a media zasypują nas licznymi wiadomościami ze świata, polityki, gospodarki, nauki, itp. (nie wspominając o tym, jak wiele nowości książkowych pojawia się każdego miesiąca ? sic!). Wszystkie te informacje powodują, że nas mózg jest zmuszony do szybkiego myślenia oraz do filtrowania, przetwarzania i zapamiętywania ogromnej ilości wiedzy. A to wszystko może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia psychicznego. Jakie są tego objawy i konsekwencje? O Syndromie Przyśpieszonego Myślenia pisze w swojej książce pt. ?Lęk. Jak radzić sobie z chorobą naszych czasów? psychiatra i psychoterapeuta Augusto Cury.

?Myślenie jest dobre, myślenie świadome i krytyczne jest jeszcze lepsze, jednak nadmierne myślenie to bomba zagrażająca jakości życia, równowadze emocjonalnej, kreatywnemu i produktywnemu umysłowi? (s. 114).

Sartre, francuski filozof, uważał, że człowiek jest skazany na bycie wolnym. Trudno jednak potwierdzić jego tezę, gdyż wolność fizyczną nie zawsze jest człowiekowi dana. Tak samo wolność umysłu nie jest czymś oczywistym, ponieważ nasze myśli w dużej mierze zdeterminowane są przez nasza przeszłość, kulturę, naszą osobowość (to, kim jestem), emocje (jak się czuję), przez środowisko społeczne (kim jestem) i przez motywację (co zamierzam). Nie są możliwe całkowicie czyste interpretacje, ale musimy pamiętać, że mamy kontrolę nad naszymi myślami!

Mamy wybór, czy w danej trudnej dla nas sytuacji będziemy przywoływać wspomnienia negatywne (że jesteśmy beznadziejni) czy będziemy w stanie przeciwstawić się negatywnemu myśleniu i odważnie powiedzieć ?dam radę?! Chociaż jest to trudny proces, na którego uruchomienie mamy zaledwie 5 sekund ? to od nas zależy, jakie myśli w danej sytuacji uruchomimy?

W pierwszym momencie, trudno jest mi powiedzieć, czy znam kogoś, kto miałby problem z ?przesytem stale napływających, nowych informacji? ? ja sama bez wątpienia odczuwam ten problem. Lęk, depresja, bezsenność? to tylko kilka zabójczych objawów SPM. Dlatego uważam, że warto mieć świadomość tego, iż ?przyśpieszone myślenie? może być niebezpieczne dla naszego zdrowia psychicznego i trzeba mu przeciwdziałać.

Czytając książkę doktora Cury, czułam się jakbym przechodziła roczny kurs na temat przyśpieszonego myślenia i jego objawów oraz konsekwencji. Jego książka ma 15 rozdziałów, czyli dokładnie tyle, ile jest wykładów na standardowym kursie na studiach. Mam wrażenie, że autor doskonale zdawał sobie sprawę, o czym pisze i nie chciał być ?gołosłowny?. Nie stworzył monografii, liczącej ponad 300 strony, tylko krótki, treściwy poradnik, który pozwoli czytelnikowi zrozumieć problem ?przyśpieszonego myślenia? i pomoże mu skutecznie sobie z nim radzić.

Czy recenzja była pomocna?