Lęk / Augusto Cury | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Lęk (miękka)

jak sobie radzić z chorobą naszych czasów

książka

 • Wydawnictwo HarperCollins Publishers
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 176
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Lęk, jak sobie radzić z chorobą naszych czasów - opis produktu:

Brakuje wam cierpliwości? Budzicie się zmęczeni? Irytuje was wolniejsze tempo pracy? Często miewacie bóle głowy i cierpicie na podwyższone napięcie mięśniowe?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście twierdząco, to książka dla Was. Doktor Augusto Cury szeroko opisuje Syndrom Przyspieszonego Myślenia (Accelerated Thought Syndrome), identyfikując go jako nową chorobę naszych czasów i najpowszechniejszy problem psychiczny obok depresji.

Dlaczego tak się dzieje? Wielość informacji, mnogość bodźców i rosnące tempo życia sprawiają, że zmieniło się również tempo formułowania myśli. Pociąga to za sobą poważne konsekwencje dla naszego zdrowia emocjonalnego, intelektu i kreatywności. Dzięki pracy doktora Augusto Cury mamy okazję przyjrzeć się bliżej Syndromowi Przyspieszonego Myślenia i poprawić komfort naszego życia.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Augusto Cury - przeczytaj też

Nie porzucaj marzeń

Augusto Cury

miękka
29,91 zł

Zobacz również

 • -27%
Robale rządzą światem

David MacNeal

32,71 zł 44.80
 • -39%
Minecraft Zaginione dzienniki

Mur Lafferty

miękka
24,34 zł 39.90
 • -34%
Joga dla dzieci i ich dorosłych

Katherine Priore Ghannam

miękka
41,58 zł 63.00
 • RRecenzje
 • Książka
 • Lęk, jak sobie radzić z chorobą naszych czasów
0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Książkowe Zacisze

 • 31-07-2019
 • 11:15

Cienka książka z grubym przekazem!
Pozycja bardzo na czasie, poruszająca problemy współczesnych ludzi.

Nie sądziłam, że temat Syndromu Przyspieszonego Myślenia tak mocno mnie zainteresuje, wręcz obawiałam się, że książka będzie jednym, wielkim, naukowym bełkotem. Na szczęście autor opisał zjawisko SPM nie tylko profesjonalnie, ale również wyjątkowo przystępnie. Tym tytułem uświadamia nam, ludziom, jak bardzo jesteśmy chorzy, żyjąc w tak przerażająco szybkim tempie.

Książka jest wartościowa i daje wiele do myślenia. Zawiera rzetelne informacje odnośnie SPM oraz cenne rady, jak z nim walczyć. Z pewnością spodoba się fanom tematów psychologicznym, ale i zwykły, bujający w obłokach czytelnik może z niej sporo wyciągnąć.

Zdecydowanie polecam rzucić na chwilę wszystko, zwolnić i zapoznać się z tym tytułem!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Maria

 • 13-07-2019
 • 20:27

Współcześnie żyjemy w świecie, w którym jesteśmy nieustannie zasypywani wieloma informacjami. Ciągle pojawiają się nowości technologiczne, musimy zapamiętywać ogromną ilości informacji na studiach, a media zasypują nas licznymi wiadomościami ze świata, polityki, gospodarki, nauki, itp. (nie wspominając o tym, jak wiele nowości książkowych pojawia się każdego miesiąca ? sic!). Wszystkie te informacje powodują, że nas mózg jest zmuszony do szybkiego myślenia oraz do filtrowania, przetwarzania i zapamiętywania ogromnej ilości wiedzy. A to wszystko może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia psychicznego. Jakie są tego objawy i konsekwencje? O Syndromie Przyśpieszonego Myślenia pisze w swojej książce pt. ?Lęk. Jak radzić sobie z chorobą naszych czasów? psychiatra i psychoterapeuta Augusto Cury.

?Myślenie jest dobre, myślenie świadome i krytyczne jest jeszcze lepsze, jednak nadmierne myślenie to bomba zagrażająca jakości życia, równowadze emocjonalnej, kreatywnemu i produktywnemu umysłowi? (s. 114).

Sartre, francuski filozof, uważał, że człowiek jest skazany na bycie wolnym. Trudno jednak potwierdzić jego tezę, gdyż wolność fizyczną nie zawsze jest człowiekowi dana. Tak samo wolność umysłu nie jest czymś oczywistym, ponieważ nasze myśli w dużej mierze zdeterminowane są przez nasza przeszłość, kulturę, naszą osobowość (to, kim jestem), emocje (jak się czuję), przez środowisko społeczne (kim jestem) i przez motywację (co zamierzam). Nie są możliwe całkowicie czyste interpretacje, ale musimy pamiętać, że mamy kontrolę nad naszymi myślami!

Mamy wybór, czy w danej trudnej dla nas sytuacji będziemy przywoływać wspomnienia negatywne (że jesteśmy beznadziejni) czy będziemy w stanie przeciwstawić się negatywnemu myśleniu i odważnie powiedzieć ?dam radę?! Chociaż jest to trudny proces, na którego uruchomienie mamy zaledwie 5 sekund ? to od nas zależy, jakie myśli w danej sytuacji uruchomimy?

W pierwszym momencie, trudno jest mi powiedzieć, czy znam kogoś, kto miałby problem z ?przesytem stale napływających, nowych informacji? ? ja sama bez wątpienia odczuwam ten problem. Lęk, depresja, bezsenność? to tylko kilka zabójczych objawów SPM. Dlatego uważam, że warto mieć świadomość tego, iż ?przyśpieszone myślenie? może być niebezpieczne dla naszego zdrowia psychicznego i trzeba mu przeciwdziałać.

Czytając książkę doktora Cury, czułam się jakbym przechodziła roczny kurs na temat przyśpieszonego myślenia i jego objawów oraz konsekwencji. Jego książka ma 15 rozdziałów, czyli dokładnie tyle, ile jest wykładów na standardowym kursie na studiach. Mam wrażenie, że autor doskonale zdawał sobie sprawę, o czym pisze i nie chciał być ?gołosłowny?. Nie stworzył monografii, liczącej ponad 300 strony, tylko krótki, treściwy poradnik, który pozwoli czytelnikowi zrozumieć problem ?przyśpieszonego myślenia? i pomoże mu skutecznie sobie z nim radzić.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 29.87 zł

  Książka ks. Arkadiusza Paśnika to autobiograficzny dziennik jego pielgrzymki do Ziemi Świętej. Autor łączy drogę po miejscach świętych z drogą po najbardziej intymnych obszarach ludzkiej psychiki. W swojej niezwykłej wędrówce szuka odpowiedzi na najważniejsze ludzkie pytania: Co jest przyczyną...

 • Lęk to książka, która wyjaśnia najbardziej palące kwestie zdrowia psychicznego, wskazując naukowe podstawy zaburzeń strachu i lęku. Zaburzenia lękowe dotykają miliony osób na całym świecie, stanowiąc jeden z najbardziej rozpowszechnionych problemów zdrowia psychicznego. Joseph LeDoux, który wraz...

 • Ćwiczenia, które pomogą w przezwyciężeniu lęku i zamartwiania się. Mniej więcej jeden na trzech nastolatków zmaga się z uczuciem niepokoju, strachu i napadami paniki. Kołatanie serca, pocenie się, drżenie ciała, bóle brzucha to tylko niektóre z objawów towarzyszące tym stanom. W okresie...

 • 36.81 zł

  Pod koniec wakacji na jeleniogórską komendę policji przychodzą roztrzęsieni rodzice i zgłaszają zaginięcie swojej nastoletniej córki. Policja z początku bagatelizuje sprawę. Komisarz Iwanowicz i podkomisarz Gawłowski z wydziału kryminalnego weryfikują zgłoszenie i przesłuchują najbliższe osoby z...

 • Ta książka jest wyjątkowa. Nie tylko dlatego, że redaktorom udało się zebrać opinie i analizy prominentnych badaczy lęku - z kraju i ze świata. Ważne, że książka podejmuje problematykę lęku w sposób systematyczny, zintegrowany i wieloaspektowy. Pozwala opisać lęk z wielu perspektyw (procesów...

 • 22.90 zł

  Hemp Rec. prezentuje debiutancki album Cywila - młodego zawodnika Diil Gangu, finalisty pierwszej edycji programu ŻywyRap!, pod tytułem `Lęk Wysokości`. Jest to klimatyczny zbiór trzynastu różnorodnych numerów, powstałych w latach 2013-14 w warszawskich NADstudio oraz HEMPstudio. Na płycie...