Legendy maoryskie - Anna Janiec-McLaughlin - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • Promocja
  image-promocja

książka

Legendy maoryskie - opis produktu:

Zbiór najbardziej popularnych legend plemion maoryskich z różnych regionów Nowej Zelandii. Opowieści o nimfach morskich, elementach natury, bohaterach walczących o równowagę pomiędzy światem ludzi i bogów, potworach kształtujących krajobrazy i zuchwałych półbogach. Opowiedziane po polsku przybliżają daleką i tajemniczą krainę Aotearoa, opisują jej piękno i nierozłączną od wieków więź człowieka z naturą. Książka przeznaczona jest głównie dla młodego czytelnika, jako dodatek do pogłębienia wiedzy kulturowej o mało znanych w Polsce plemionach maoryskich. Z pewnością zainteresuje też dorosłych czytelników lubiących oryginalne opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie. Do każdej legendy załączone są ciekawe ćwiczenia oraz oryginalne rysunki wykonane przez ilustratorkę z Nowej Zelandii.

Książka Legendy maoryskie pochodzi z wydawnictwa Novae Res Wydawnictwo Innowacyjne. Autorami książki są Anna Janiec-McLaughlin, Monika Riddell. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, baśnie, podania i legendy. Książka Legendy maoryskie liczy 78 stron. Jej wymiary to 145x190. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Legendy maoryskie

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 8 ocen )
 • 5
  6
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

http://all-you-need-is-book.blogspot.com

ilość recenzji:234

brak oceny 17-07-2013 17:45

Zawsze lubiłam czytać zbiory bajek i baśni. Im bardziej były egzotyczne, tym bardziej mnie fascynowały. Jednak nigdy nie miałam do czynienia z opowieściami rodem z Nowej Zelandii. Choćby z tego względu niewielkich rozmiarów tomik ?Legendy maoryskie? sprawił mi ogromną frajdę. Znów poczułam się kilkuletnią dziewczynką, która otwierając książeczkę wchodzi w fascynujący i nieznany świat, aby razem z bohaterami opowieści przezywać kolejne przygody.

W tomiku zawartych zostało dziesięć najpopularniejszych legend plemion maoryskich z terenu Nowej Zelandii. Te krótkie, baśniowe opowiastki o bogach, bohaterach, nimfach wodnych i innych magicznych stworzeniach wyjaśniają w jaki sposób powstał świat, kto jest odpowiedzialny za zjawiska przyrodnicze, w jaki sposób powstawały charakterystyczne elementy nowozelandzkiego krajobrazu. Przytoczone legendy są krótkie, zaledwie kilkustronicowe, dzięki temu nawet najmłodsi czytelnicy nie będą mieli problemów ze skoncentrowaniem się nad daną historyjką. Książeczka została wzbogacona o interesujące ćwiczenia, które wypełnia się po każdej z legend. Takie rozwiązywanki z pewnością spodobają się wszystkim maluchom, a rodzicom pozwolą sprawdzić co dzieci zapamiętały z lektury. Dodatkową ozdobę stanowią śliczne ilustracje, które wyglądają jakby były malowane dziecięcą ręką. Na końcu znajduje się instrukcja dotycząca wymowy w języku maoryskim oraz słowniczek.
?Legendy maoryskie? to idealna pozycja dla wszystkich dzieci bez względu na wiek i dorosłych, którzy lubią poszerzać swoje horyzonty. Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?