Księga magistratu miasta Połocka z 1676 roku - Tomasz Kempa - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Księga magistratu miasta Połocka z 1676 roku (twarda)

książka

Księga magistratu miasta Połocka z 1676 roku - opis produktu:

Opracowali: Maksim Makarau, Dzianis Liseichykau, Andrei Latushkin
Redakcja: Tomasz Kempa

Wydaniem Księgi magistratu miasta Połocka z 1676 roku zapoczątkowujemy nową serię wydawnictw źródłowych pod tytułem Monumenta Magni Ducatus Lithuaniae. Pomysł jej powstania narodził się w gronie historyków Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, ale stanowi on też pokłosie rozmów z polskimi i zagranicznymi historykami zajmującymi się badaniem dziejów Wielkiego Księstwa Litewskiego w epoce nowożytnej (XVI?XVIII wiek). Wielu badaczy wskazywało potrzebę stworzenia serii, w której ukazywałyby się cenne, ale i różnorodne, źródła przedstawiające rozmaite aspekty historii tego państwa, niemieszczące się w aktualnie realizowanych projektach wydawniczych.

Powstanie serii Monumenta Magni Ducatus Lithuaniae może ułatwić realizację konkretnych projektów naukowych, mających na celu publikację źródeł do dziejów Wielkiego Księstwa Litewskiego, być może również pozyskiwanie środków na ich wydanie. Dzięki wsparciu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (grant realizowany w latach 2014?2018 w ramach Narodowego Programu Rozwoju Humanistyki) udało się zdobyć fundusze na opracowanie pierwszych czterech tomów źródeł, które ukażą się w tej serii. Obejmują one zarówno całe rękopisy, które będą publikowane jako odrębne woluminy, jak i edycje prezentujące dokumenty pochodzące z różnych archiwów i bibliotek, zebrane w całość pod określonym kątem tematycznym. Są to zatem: Księga magistratu miasta Połocka z 1676roku, Źródła do dziejów Żmudzi (1522-1648), Akta sejmikowe województwa wileńskiego (1566-1655) i Księga grodzka oszmiańska 1650-1719, zawierająca testamenty. Ostatni z tomów, z powodu dużej objętości (ponad 1900 stron), ukaże się w dwóch odrębnych częściach. Wszystkie wymienione tomy opracował dziewięcioosobowy zespół polskich, białoruskich i litewskich historyków.

Fragment Przedmowy

Książka Księga magistratu miasta Połocka z 1676 roku pochodzi z wydawnictwa Wydawnictwo Naukowe UMK. Autorem książki jest Tomasz Kempa. Należy do gatunków: historia, Polski do końca XIX wieku. Książka Księga magistratu miasta Połocka z 1676 roku liczy 706 stron. Jej wymiary to 160x230. Oprawa jest twarda. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Księga magistratu miasta Połocka z 1676 roku

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.