Księga dobrych myśli - Beata Pawlikowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Księga dobrych myśli (miękka)

książka

Księga dobrych myśli - opis produktu:

Niech to będzie najlepszy rok twojego życia!

365 dni i 365 pozytywnych tekstów, które pomogą ci spojrzeć na świat, ludzi i siebie samego w dobry, życzliwy, konstruktywny sposób.

Siła, nadzieja, cierpliwość, wyrozumiałość, wytrwałość, wyznaczanie i osiąganie celów, konsekwencja w działaniu, akceptacja, przyjaźń do samego siebie, poczucie własnej wartości, spokój serca, wewnętrzna równowaga, rozwój duchowy, radość, optymizm, pozytywne nastawienie, wolność - tego nauczysz się z tej książki.

365 nowych życiowych kodów na cały rok.
S
Szczegóły

Beata Pawlikowska - przeczytaj też

 • -35%
Blondynka na Hawajach twarda
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 17.4.2020
 • -30%
Blondynka na Wyspie Zakochanych twarda
27,87 zł 39.81
 • -28%
 • -29%
Makarony świata miękka
35,43 zł 49.90
 • -28%
Praktyczny kurs języka francuskiego miękka
25,07 zł 34.82
 • -28%
Wojownik słońca twarda
28,67 zł 39.81

Polecane

 • -30%
Instalacje elektryczne miękka
39,10 zł 55.86
 • -44%
Pszczelarstwo twarda
55,83 zł 99.70
 • -39%
Sensoryczne niemowlę miękka
30,44 zł 49.90
 • -44%
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Księga dobrych myśli
4.4/5 ( 11 ocen )
  5
  8
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Martyna Myszke (ryszawa.blogspot.com)

 • 5-02-2019
 • 20:14

Jak wiecie (albo i nie), ja za poradnikami nie przepadam. Jedyne, jakie lubię, to te dotyczące fotografii, ale kiedy w moje ręce wpadła ?Księga dobrych myśli?, od razu się zakochałam! W całym pomyśle najlepsza jest koncepcja, by czytać tylko jedną stronę dziennie, można to robić po kolei lub wybiórczo, ale do mnie przemawia bardziej pierwsza opcja, zwłaszcza że poszczególne strony, są oznaczone datami. Żałuję tylko, że ta książka nie została wydana pod koniec grudnia, tak, by każdy mógł ją mieć już u siebie wraz z nowym rokiem, ale to nic. Nadrobiłam zaległe daty i przyznam, że ciężko mi było przestawić się na tryb: ?tylko jedną dziennie!?.

Zaglądanie do tej pozycji tuż po przebudzeniu, stało się dla mnie swoistym rytuałem, choć nie znajduję w niej niczego odkrywczego, to słowa napisane przez Beatę Pawlikowską działają na mnie niezwykle kojąco. Przede wszystkim daje ona znać czytelnikom, że ludzie nie są bez wad, że musimy pokochać siebie i stawić czoła swoim problemom, ale musimy sobie również odpuścić pewne sprawy oraz pozwolić być szczęśliwym człowiekiem. Od nas w dużej mierze zależy, jak potoczy się nasze życie.

Przy niektórych dniach, znaleźć możemy pola do wypełnienia, jest to fajna opcja, ponieważ po pierwsze daje do myślenia, a po drugie możemy kiedyś wrócić do zapisanych słów i sprawdzić, co było dla nas ważne w czasie czytania tej książki, czy udało nam się spełnić to, co sobie postanowiliśmy i czy Beacie Pawlikowskiej udało się sprawić, by ten rok był dla nas szczęśliwy.

Nie mogę nie wspomnieć o tym, że ta pozycja została przecudnie wydana, cała jest kolorowa i nie sposób od niej oderwać wzroku, patrząc na nią od góry lub od dołu, mamy przed oczami całą paletę barw. Zarówno okładka, jak i jej wnętrze, aż krzyczą pozytywnym wydźwiękiem. Pełno w niej kwiatków, ptaszków, drzewek i innych wywijasów, dlatego trzymam ją na szafce nocnej, by każdy dzień zaczynać pięknym widokiem dla oczu oraz pokrzepiającym tekstem dla duszy.

Czy warto zaopatrzyć się w tę książkę? Myślę, że tak, skoro nawet ja ? przeciwniczka wszelkich poradników motywujących, dałam się złapać w sidła Beaty Pawlikowskiej, to myślę, że i Was zdoła ona w nią złapać. Na zakończenie dodam, że w swej biblioteczce mam również autorki ?Śniadania świata?. Obie te książki zostały wydane w podobnym, pięknym, kolorowym stylu.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 23-02-2019
 • 07:58

Zmień swoje życie na lepsze!
Każdego dnia otaczają nas różni ludzie, otaczają nas różne bodźce, podejmujemy różne wyzwania. To czy ten dzień będzie dobry czy też zły zależy ? wbrew powszechnemu przekonaniu ? wyłącznie od nas. To nasze nastawienie do danej kwestii, nasz stosunek do problemów i to, w jaki sposób dajemy się ranić ludziom bądź też wyznaczamy czytelne granice, decyduje o tym, czy dzień będzie udany. Przestańmy zatem zrzucać odpowiedzialność za swoje życie i szczęście na innych, tylko weźmy swój los w swoje ręce i nie pozwólmy, żeby ktokolwiek popsuł nam humor. Napełnijmy nasze głowy samymi dobrymi myślami, niech ? począwszy od poranka ? towarzyszy nam dobry nastrój i same pozytywne myśli. A wówczas, nawet nie wiadomo kiedy, nasze życie powoli zacznie odmieniać się na lepsze.
W jaki sposób to zrobić? Pomocą służyć może lektura książki Beaty Pawlikowskiej, znanej podróżniczki i pisarki. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Edipresse Książki pozycja pt. ?Księga dobrych myśli?, to gwarancja poprawy jakości życia dzięki zmianie nastawienia i spojrzeniu na otaczający nas świat z innej perspektywy. Zbiór tekstów na każdy dzień ? bo tym właśnie jest ten poradnik ? pomaga nam w nauce kochania samego siebie, w wyznaczaniu granic, w budowaniu poczucia własnej wartości oraz w skutecznym wprowadzaniu zmian. Książkę można oczywiście przeczytać od razu całą, ja jednak polecam (nawet jeśli już to zrobimy), korzystać z niej w sposób polecamy przez autorkę. Proponuje nam ona bowiem 365 tekstów na każdy dzień w roku, choć wcale nie musimy sięgać akurat po test przypisany do danego dnia. Wystarczy otworzyć książkę w dowolnym miejscu i korzystać ze wskazówek tam zawartych. W ten sposób inicjować będziemy proces zmian w naszym życiu oczywiście pod warunkiem, że po lekturze poświęcimy choć parę minut na refleksję / autorefleksję.
Kolejne strony, niczym kartki z kalendarza, przynoszą nowy dzień i ? nowy tekst. A te poświęcone są naszej wewnętrznej sile, porównywaniu się z innymi, dziękowania za to, co mamy, zachowania wewnętrznej równowagi, uważności. Zastanowimy się także, jakie rzeczy tak naprawdę nic nie wnoszą do naszego życia i z czego możemy zrezygnować. Przekonamy się również, że nie warto jest walczyć z innymi ludźmi o naszą rację ? istotne jest to, że my wiemy, iż ją posiadamy. Zaczniemy też akceptować ludzi takimi, jacy są ? z ich wadami i przywarami, z pośpiechem, nieuprzejmością czy brakiem manier, bowiem nigdy nie wiadomo, tak naprawdę, co kryje się w ich umysłach.
Zaczniemy ponadto współczuć wrogom, wysyłając im ?promyk dobra i nadziei?, a także zaprzyjaźnimy się ze swoją duszą wiedząc, że zarówno to, co jest w nas, jak i to, co nas otacza, powinno być w równowadze. Nauczymy się też kochać swoje wewnętrzne dziecko, miejsce, będące w nas ?wyspą mocy?. Podejmiemy też próbę uwolnienia się od uzależnienia od ludzi, ćwiczyć będziemy samodyscyplinę, zaczniemy tez akceptować popełniane przez siebie błędy. Nauczymy się kochać siebie i życie!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Książkowe Zacisze

 • 27-01-2019
 • 18:23

Wydanie jest przefajne!
Kolorowe, pozytywne, idealne na prezent.

A co w środku?
No a w środku mnóstwo optymistycznych myśli - podnoszących na duchu, dodających odwagi i zwiększających samoocenę. Na każdy dzień roku dostajesz jedną stronę zapełnioną dobrymi słowami, które mają Ci uświadomić jakie życie jest piękne i że to Ty, tak właśnie Ty!, jesteś panią swego losu i jeśli naprawdę czegoś zapragniesz, to możesz to osiągnąć. Beata Pawlikowska opisuje swoje spojrzenie na rzeczywistość, daje czytelnikowi rady i zadania, dzięki którym życie podobno ma stać się lepsze.

Trochę potestowałam na sobie Księgę dobrych myśli, lecz nie przeczytałam jej od deski do deski. Czytanie tego na raz jest? moim zdaniem męczące. Co za dużo, to niezdrowo ? po kilkunastu stronach miałam wrażenie, że Pawlikowska chce mi zrobić pranie mózgu, a te jej złote myśli to istne pierdolamento, że tak to ujmę. Ale, gdy zaczęłam spontanicznie, w większych odstępach czasu, otwierać książkę na przypadkowej stronie i czytać po akapicie albo niewielkim fragmencie, pomyślałam: kurde, całkiem to fajne!

Wiele osób pewnie powie, że ta książka jest wtórna, przejaskrawiona optymizmem, że autorka kolejny raz odgrzewa kawałki tego samego, odgrzewanego kotleta? Może coś w tym jest, mimo wszystko podoba mi się ta publikacja, zarówno z wierzchu, jak i w środku. Gdybym chciała pozaznaczać fragmenty, które do mnie trafiają, podejrzewam, że na każdej stronie musiałabym zostawić karteczkę.

Jestem na tak, choć nie zamierzam przesadzać z optymizmem. Planuję wpleść Księgę dobrych myśli w swój 2019 i być może pod koniec roku opowiem, co z tego wynikło. Na razie mówię, że jest dobra, wartościowa, cudownie wydana i raczej do regularnego czytania po kawałku, niż pochłonięcia na raz!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Książkowe Zacisze

 • 27-01-2019
 • 18:21

Wydanie jest przefajne!
Kolorowe, pozytywne, idealne na prezent.

A co w środku?
No a w środku mnóstwo optymistycznych myśli - podnoszących na duchu, dodających odwagi i zwiększających samoocenę. Na każdy dzień roku dostajesz jedną stronę zapełnioną dobrymi słowami, które mają Ci uświadomić jakie życie jest piękne i że to Ty, tak właśnie Ty!, jesteś panią swego losu i jeśli naprawdę czegoś zapragniesz, to możesz to osiągnąć. Beata Pawlikowska opisuje swoje spojrzenie na rzeczywistość, daje czytelnikowi rady i zadania, dzięki którym życie podobno ma stać się lepsze.

Trochę potestowałam na sobie Księgę dobrych myśli, lecz nie przeczytałam jej od deski do deski. Czytanie tego na raz jest? moim zdaniem męczące. Co za dużo, to niezdrowo ? po kilkunastu stronach miałam wrażenie, że Pawlikowska chce mi zrobić pranie mózgu, a te jej złote myśli to istne pierdolamento, że tak to ujmę. Ale, gdy zaczęłam spontanicznie, w większych odstępach czasu, otwierać książkę na przypadkowej stronie i czytać po akapicie albo niewielkim fragmencie, pomyślałam: kurde, całkiem to fajne!

Wiele osób pewnie powie, że ta książka jest wtórna, przejaskrawiona optymizmem, że autorka kolejny raz odgrzewa kawałki tego samego, odgrzewanego kotleta? Może coś w tym jest, mimo wszystko podoba mi się ta publikacja, zarówno z wierzchu, jak i w środku. Gdybym chciała pozaznaczać fragmenty, które do mnie trafiają, podejrzewam, że na każdej stronie musiałabym zostawić karteczkę.

Jestem na tak, choć nie zamierzam przesadzać z optymizmem. Planuję wpleść Księgę dobrych myśli w swój 2019 i być może pod koniec roku opowiem, co z tego wynikło. Na razie mówię, że jest dobra, wartościowa, cudownie wydana i raczej do regularnego czytania po kawałku, niż pochłonięcia na raz!

Czy recenzja była pomocna?