Krzysztof Klenczon / Tomasz Potkaj 27,87 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Krzysztof Klenczon (twarda)

Historia jednej znajomości

książka

 • Wydawnictwo WAM
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 256
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Krzysztof Klenczon, Historia jednej znajomości - opis produktu:

Nikt na świecie nie wie o Krzysztofie Klenczonie tyle, co jego żona Alicja

Opowiemy o rodzinie, dzieciach, przyjaciołach, sekretach, wspólnym życiu w Polsce i w Ameryce, z kobiecego - co ważne - punktu widzenia. Zgodnie uznaliśmy, że najlepszym określeniem tego, czym jest ta książka, będzie `opowieść intymna`.
Alicja Klenczon, Tomasz Potkaj

Alicja była niespokojnym duchem epoki, bohaterką piosenki, którą śpiewała cała Polska - Historii jednej znajomości. I muzą, przy której on napisał swoje największe szlagiery: 10 w skali Beauforta, Kwiaty we włosach, Biały Krzyż czy Wróćmy nad jeziora.

Po raz pierwszy Krzysztof i Alicja spotkali się w 1965 roku w sopockim klubie Non Stop. Na pierwszej randce w kinie Polonia nawet nie próbował jej pocałować. Dopiero gdy potem spacerowali po sopockim molo, wziął ją pod rękę.
Jak potoczyły się ich dalsze losy?
Jak wyglądało środowisko muzycznej bohemy lat 60.?
Kim tak naprawdę był kultowy muzyk ery big-beatu?

Był moim muzycznym idolem. Pamiętam moment wielkiego zaskoczenia, kiedy dowiedziałam się o jego wielkiej przyjaźni z moją mamą. Polubili się do tego stopnia, że mama została świadkiem na jego ślubie. Dla mnie był kimś w rodzaju współczesnego Jacka White`a. Charyzmatyczny i niepokorny lider, który nie bał się wprowadzać w skostniały, konserwatywny polski rynek muzyczny brzmień `hendriksowskich` i psychodelicznych. Ubolewam, że nie mogłam poznać go osobiście, myślę, że byłby jednym z moich ulubionych wujków.
Ania Rusowicz

W Czerwonych Gitarach był tym niegrzecznym chłopcem. O Krajewskim mówiono, że przypomina swą łagodnością McCartneya, a Klenczona porównywano do niepokornego Lennona. Kawałki Klenczona pisane później także dla Trzech Koron miały w sobie ten ławkowy chuligański smaczek, który zawsze był i jest mi bliski.
Muniek Staszczyk
S
Szczegóły
 • RRecenzje
 • Książka
 • Krzysztof Klenczon, Historia jednej znajomości
Średnia ocena:
4.3
  13
  0
  3
  1
  1
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
 • 14-01-2018
 • 20:28

Czytając książkę pt.?Krzysztof Klenczon. Historia jednej znajomości? autorstwa Alicji Klenczon oraz Tomasza Potkaja poznałam na nowo historię życia litera zespołu Czerwone Gitary- Krzysztof Klenczona.

Lata 60-te były trudne, ale w świecie muzyki stanowiły powszechnie indywidualność i odkrywczość wśród wielu młodych muzyków.

Muzyka zespołu Czerwone Gitary jest mi szczególnie bliska ze względu na osobowość dwóch muzyków Krzysztofa Klenczona i Seweryna Krajewskiego.

Uśmiecham się,gdy słucham następujących piosenek założyciela, muzyka zespołu Czerwone Gitary: ?Kwiaty we włosach?, Dziesięć w skali Beauforta?, ?Wróćmy na jeziora?, ?Biały krzyż,? ?Historia jednej znajomości,? ?Matura",gdyż one nigdy nie przeminą, a ich melodia na zawsze pozostanie utrwalona w najtrudniejszych nastrojowych chwilach muzycznej nostalgii.

Pani Alicja Klenczon opowiedziała własnymi słowami historię życia jaką My ? Fani nie znamy, ale za to kochamy jego muzyczną twórczość oraz tajemniczość jaką ukrywał w tekstach piosenek.

Książka ta zawiera 11 rozdziałów, które przedstawiają pomysłowo przedstawione pytania przez autora Pana Tomasza Potkaja i nie sprawiają one trudności w odpowiedziach żony Pana Krzysztofa- Alicji Klenczon.

Prawdziwy muzyk pisze i komponuje takie utwory co mu w duszy gra. Takim właśnie muzykiem był Pan Krzysztof Klenczon. Choć dał się poznać w jednej z piosenek, której nie zabrakło odrobiny romantyzmu ?? Historia jednej znajomości?.

Swoją muzyką, szczęściem prywatnym dzielił się ze wszystkimi wokół. Liczyła się dla niego rodzina.

Przyjaźnił się z wieloma znanymi osobistościami ze świata muzyki: Czesław Niemen, Ada Rusowicz, Benek Dornowski, Krzysztof Krawczyk, Stan Borys, Seweryn Krajewski, Janusz Kondratowicz.

Tekst dobrze się dobrze czyta przez bardzo dobrze dopasowaną czcionkę oraz umiejscowienia elementów dodatkowych jakimi są w książce zamieszczone dokumenty z życia muzyka, tj. nikomu nieznane raporty z wypadku samochodowego, świadectwa egzaminu maturalnego, prywatne zdjęcia, listy muzyka skierowane do żony, od mamy dla syna.

Dziękuję Pani Alicji Klenczon za opowiedzenie ?Krzysztof Klenczon. Historia jednej znajomości?, a Panu Tomaszowi Potkajowi za pamięć o muzyku, który pozostawił muzyczny ślad w polskim muzycznym leksykonie.

Odnosząc się do tytułu książki chciałabym aby każdy Czytelnik posłuchał płyty zatytułowanej ?Jeszcze muzyka gra?, a w tym utwór ?Epitafium dla Krzyśka?, który zawiera muzyczną historię życia Krzysztofa Klenczona wartą poznania przysłuchując się słowom tej pięknie skomponowanej piosenki.

Twarda oprawa, a w jej tle jest zamieszczone zdjęcie z żoną Alicją- ? Bibi?, s. 256, Wydawnictwo Wam, Kraków, 2017.

Polecam przeczytać tą książkę.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -36%
Szpieg

D. Steel

25,55 zł 39.91
Zapowiedź - 30.11.2019
 • -35%
Włoski nauczyciel

T. Rachman

32,35 zł 49.77
Zapowiedź - 5.10.2019
 • -35%
Galopem po szczęście Tom 1

J. Bednarek , J. Kaczanowska

25,89 zł 39.84
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -31%
Narzeczona z getta

S. Waszut

23,99 zł 34.78
Zapowiedź - 21.9.2019
 • -33%
Kot niebieski

M. Bunda

26,65 zł 39.77
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -33%
Pułapka Tesli

A. Ziemiański

26,65 zł 39.77
Zapowiedź - 20.9.2019
 • -25%
Miejsce

D. Kluźniak

26,11 zł 34.82
 • -25%
Niekoniecznie książę

C. Carlyle

29,78 zł 39.70

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Dariusz Michalski opowiada historię swego przyjaciela, Krzysztofa Klenczona, przypomina jego karierę, dokumentuje frapujące lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte, w których `polskie mocne uderzenie rosło w siłę, a bigbeatowcom żyło się weselej`. Ta najrzetelniejsza z biografii muzycznych,...

 • W styczniu 1970 roku Krzysztof Klenczon na skutek różnic artystycznych opuścił Czerwone Gitary i założył niezależny zespół Trzy Korony. W jego pierwszym składzie znaleźli się Grzegorz Andrian, Ryszard Klenczon (kuzyn Krzysztofa) i Marek Ślazyk, którego po kilku miesiącach zastąpił Piotr...

 • Kolejne winylowe wydawnictwo w serii Złota Kolekcja. Tym razem Krzysztof Klenczon. Na czarnym krążku znajdziemy wybór utworów z repertuaru artysty, które wcześniej pojawiły się na wersji cd naszej serii. Prawdziwa gratka dla wiernych odbiorców serii Złota Kolekcja.

 • Udany powrót Krzysztofa Klenczona na polska estradę z cyklem koncertów w 1978 r. stał się bezpośrednią przyczyną nagrania płyty "Powiedz stary gdzieś ty był". Po sześciu latach nieobecności Krzysztof Klenczon zawitał do kraju, między 2 a 30 lipca 1978 r. poświęcając większość swego...

 • Płyta zawiera 19 utworów w oryginalnym wykonaniu K. Klenczona.

 • To nie jest zwyczajna płyta z okazji trzydziestej rocznicy śmierci artysty, kolekcja wszystkiego co dało się znaleźć, rzeczy dobrych i złych, bez względu na okoliczności, w jakich powstały. Ta płyta jest inna - pokazuje to, co u Krzysztofa Klenczona było najlepsze i najciekawsze - talent rockmana,...