SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Krym. Znikający półwysep

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Poznańskie
Oprawa miękka
Ilość stron 318
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Krym do niedawna był turystyczną perłą Euroazji. Jednak ostatnie cztery lata ponuro zaznaczyły się w historii tego regionu. Dopełnia się tragedia półwyspu tratowanego kiedyś przez kopyta koni mongolskich koczowników, buciory carskich sołdatów, hitlerowskich najeźdźców i sowieckich bezpieczniaków. Krym na naszych oczach traci swoją wielokulturową tożsamość, staje się znikającym półwyspem.

Czy Rosjanie zatrzymają zaanektowany teren? Czy Ukraińcy zdobędą się na wysiłek aby go odzyskać? Co stanie się ze społecznością tatarską i co na to wszystko opinia międzynarodowa? Najbliższe lata rozstrzygną o przyszłości Krymu.

Książka podsumowuje i rzetelnie oddaje całą skomplikowaną rzeczywistość regionu. Współczesną narrację świetnie uzupełnia rys historyczny. Całość wzbogacają rozmowy przeprowadzane przez autora ze świadkami wydarzeń.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Poznańskie
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 135x205
Ilość stron: 318
ISBN: 978-83-7976-946-9
Wprowadzono: 19.06.2018

RECENZJE - książki - Krym. Znikający półwysep - Piotr Semmler

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 12 ocen )
  • 5
    11
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

ilo99

ilość recenzji:2401

brak oceny 17-02-2019 13:45

Ciekawa książka analizująca przyczyny aneksji Krymu przez Rosję w 2014 roku. Pokazuje kolejne etapy tego procesu, tłumaczy powody takiego postępowania Rosjan oraz ukazuje sytuację obecną (2018 rok), panującą na Krymie. Autor jest jednostronny, skupia się na rozmowach z ludźmi starającymi się o powrót Krymu do Ukrainy. Przybliża czytelnikowi niebezpieczeństwa jakie im grożą. Opisuje sytuację Tatarów krymskich i dyskryminację jakiej są poddawani po roku 2014. Represje, które stosuje FR przypominają te z czasów stalinowskich. Niestety, jest to książka, która dołączyła do szeregu tych z marną pracą redaktorską. Zdania typu: ?Takich rodzin jest naprawdę wiele, rozdzielonych przez konflikt rosyjsko-ukraiński, którzy żyją dziś z dala od siebie? nie są wyjątkiem. Czasami naprawdę ciężko się zorientować, co autor miał na myśli. A już pomyłka w słowie Magadan sprawia, że wiarygodność autora w kwestii podawanych przez niego faktów, budzi wątpliwości. Przeczytać tak, jednak może warto poszukać lepszej pod względem językowym pozycji.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?