Krwawy las / Geraint Jones 23,66 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
  • image

Krwawy las (miękka)

książka

  • Wydawnictwo REBIS
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 416
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Krwawy las - opis produktu:

Za Rzym, za towarzyszy broni.

Wojenny weteran debiutuje powieścią idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane`a i Conna Igguldena, realistyczną historią o filmowym tempie akcji.

W 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach.

Nazywają go Feliksem, `szczęśliwym`, bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie, skąd się wziął w tamtym krwawym lesie?

Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni - ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza - bez względu na epokę - są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.

inne wydania :

produkt cyfrowy
  • -10%

E-book

Krwawy las - mobi, epub

G. Jones

25,07 zł 27.85
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

  • -34%
Marzycielka

K. Michalak

26,25 zł 39.77
  • -30%
Zjazd absolwentów

G. Musso

27,09 zł 38.69
  • -40%
Kolejne 365 dni

B. Lipińska

23,89 zł 39.82
  • -36%
Kolory pawich piór

J. Moyes

25,45 zł 39.77
  • -37%
Kołysanka z Auschwitz

M. Escobar

24,99 zł 39.66
  • -35%
Jeszcze się kiedyś spotkamy

M. Witkiewicz

25,89 zł 39.84

Zobacz również

  • -33%
Pamiętnik księgarza

S. Bythell

26,69 zł 39.84
  • -35%
Serotonina

M. Houellebecq

29,24 zł 44.99
  • -33%
Zagubiona

K. Michalak

26,69 zł 39.84
  • -30%
Lato wśród wydm

A. Krawczyk

27,87 zł 39.81
  • -35%
Mister

E. James

25,85 zł 39.77
  • -35%
Jaga Kwiat paproci, Tom 0,5

K. Miszczuk

22,69 zł 34.90
  • RRecenzje
  • Książka
  • Krwawy las
Średnia ocena:
4.6
    6
    0
    0
    1
    0
Twoja ocena:
imię, nazwisko lub nick:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!


brak oceny
  • 5-02-2019
  • 14:33

W 9 r. n.e. w Lesie Teutoburskim rzymskie orły zostały rozniesione na germańskich włóczniach. To była jedna z największych militarnych klęsk w dziejach.

Nazywają go Feliksem, ?szczęśliwym?, bo jako jedyny ocalał z krwawej jatki w lasach Germanii. Stracił pamięć, nie wie, kim jest, ale na pewno jest żołnierzem. Wcielony do legionu wraz z towarzyszami z drużyny stawia czoło brutalnym germańskim wojownikom. W leśnej gęstwinie zwycięski marsz dumnych legionistów Warusa przeradza się w desperacki odwrót zdziesiątkowanych żołnierzy. Czy Feliks przypomni sobie, skąd się wziął w tamtym krwawym lesie?

Powieść ?Krwawy las? jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, a występujące w nim postaci naprawdę istniały i dowodziły legionami. Jednak autor nie skupia się tylko na oddaniu historii i walk, czy pokazaniu wielkich dowódców, nie, książka skupia się na tych, o których nie śpiewa się pieśni, a to oni oddają to, co mają najcenniejsze ? życie. ?Krwawy las? jest powieścią z perspektywy ?zwykłego? żołnierza, oczami Feliksa poznajemy hierarchię panującą w obozie, strategię czy same bitwy, proces szkolenia oddziałów, a także sposoby spędzania wolnego od trudów walk czasu. Widzimy, jak głównym bohaterem szarpią sprzeczne uczucia ? chęć pomocy pojmanemu i katowanemu towarzyszowi, ale rozkaz nie pozwala zrobić nic, by uratować legionistę. Poświęcenie jednostki dla dobra ukrywającego się oddziału. Lojalność wobec towarzyszy broni, którzy dla żołnierza są kimś więcej niż rodzina, a niesubordynacją w stosunku do wyższego rangą. Wszystko, co ?siedzi? w głowie Feliksa jest tak dobrze oddane, że ja sama miałam ochotę chwycić za miecz i pobiec razem z nim.

Każdy konflikt zbrojny, niezależnie czy w 9 r. n.e. czy w 2001 r. ma jakiś cel, czy to nowe terytorium, surowce naturalne czy pozyskanie nowych kontaktów handlowych. W ?Krwawym lesie? również nie jest to walka sama dla siebie, dodatkowo dochodzi zdrada ze strony osoby, której Feliks najmniej by się spodziewał. Przysłowiowy lis w owczej skórze. Pod koniec uświadomiłam sobie, że wstrzymywałam oddech, bo z chwilą, kiedy główny bohater zaczyna rozumieć, kim był i do czego prowadzą aktualne wydarzenia, wprowadza czytelnika w stupor. Najgorsze jest to, że książka ma kontynuację, która jeszcze nie jest dostępna na polskim rynku. Ja z niecierpliwością czekam, co będzie dalej!

?Krwawy las? jest dla czytelników niewrażliwych na drastyczne sceny. Jeżeli nie przeszkadza Wam krew i tortury, to naprawdę warto przeczytać. Ja jestem zachwycona!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
  • 12-03-2019
  • 19:48

Początkowo miałem dość mieszane uczucia co do książki, ponieważ Feliks udaje przed żołnierzami, że nie wie kim jest, skąd się wziął w zagajniku, a jednak w głębi siebie wie, że ich okłamuje i ukrywa pewne fakty. Przez to trudno mi było poznać tę postać, jak i zainteresować się historią, ponieważ cała powieść ma narrację pierwszoosobową i widzimy świat oczami Feliksa, który nie jest do końca szczery z czytelnikiem. Z czasem jednak główny bohater zaczął wyjawiać niektóre fakty na swój temat, zawiązywała się nić porozumienia z ludźmi z oddziału oraz zaczęło się więcej dziać.

Relacja Feliksa i ludzi z jego nowego oddziału jest początkowo dość trudna. Główny bohater nie wyjawia nic o sobie, a jednocześnie nie jest świeżym rekrutem, który daje sobą pomiatać. Powoduje to konflikt, który stopniowo przeradza się jednak w zaufanie i braterską więź w miarę kolejnych przygód. Mamy zatem okazję poznać jak w pocie, krwi i łzach tworzyła się niezwykła więź, która jest silniejsza niż wszystkie inne na tym świecie, a żołnierze są gotowi zginąć za siebie, choć wcześniej się szczerze nienawidzili. Geraint Jones był żołnierzem i, jak napisał na końcu książki, pewne rzeczy w zawodzie żołnierza są niezmienne i uniwersalne. To doświadczenie przełożył w swojej powieści, dzięki czemu historia nabiera większego realizmu i bardziej daje do myślenia - szczególnie w relacjach między żołnierzami.

W książce został ukazany bardzo szeroki przekrój zachowań żołnierzy i relacji, jakie ich łączą. Od wymarszu z obozu z Minden, gdzie żołnierze ostatni raz mają okazję się zabawić i upić, przez marsz w trakcie którego wróg nieustannie atakuje pojedynczymi grupami, aż po samą krwawą bitwę. W ten sposób Jones pokazuje różne oblicza wojny, ale i relacje, jakie rodzą się wśród obcych sobie mężczyzn, których połączył wspólny los. Nie mamy tutaj pięknych opisów bitew - całość jest przesycona realizmem i brutalnością. Wszystkie wydarzenia ukazane są dodatkowo z punktu widzenia szeregowego żołnierza, który niewiele wie co dzieje się kilkadziesiąt metrów dalej, co niewątpliwie uatrakcyjnia lekturę i pozwala poczuć się jakbyśmy byli tam razem z bohaterami. Germanie stosują wszelkie nieczyste zagrania, żeby tylko duch legionów podupadł, a żołnierze musieli opiekować się jak największą liczbą rannych. Im dłużej maszeruje armia i napotyka różne oznaki bestialstwa wroga, tym coraz więcej osób nie wytrzymuje psychicznie tego wszystkiego. I również w tym aspekcie Jones posługuje się własnym doświadczeniem i obserwacjami zdobytymi podczas misji, co korzystnie wpłynęło na mój odbiór tej książki.

Krwawy las to interesujący debiut pisarski Gerainta Jonesa - żołnierza, który odbył trzy misje w Iraku i w Afganistanie. Napisana z perspektywy szeregowego żołnierza ukazuje jedną z najkrwawszych bitew, która wstrząsnęła posadami Imperium Rzymskiego.

Za możliwość przeczytania ebooka serdecznie dziękuję księgarni Virtualo.pl!

hrosskar.blogspot.com

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

  • -15%
Wrażliwy człowiek

T. Jachym

33,83 zł 39.81
  • -35%
Król przyjmuje. Zasady dynamiki Tom 1

E. Mendoza

29,09 zł 44.74
Zapowiedź - 20.10.2019
  • -34%
Zaraz będzie po wszystkim

G. Uzdański

24,35 zł 36.90
Zapowiedź - 20.9.2019
  • -35%
Bob Honey robi swoje

S. Penn

24,65 zł 37.93
Zapowiedź - 5.9.2019
  • -25%
SMS-owy epizod

A. Dworski

21,33 zł 28.43
  • -37%
Polluks. Bezlitosna siła Tom 2

A. Lingas-Łoniewska

25,05 zł 39.77
Zapowiedź - 21.9.2019
  • -25%
Wileński poker

R. Gavelis

33,60 zł 44.80
Niedźwiedź

M. Orzełowski

33,98 zł

Ciekawe pomysły Gandalfa

  • 34.82 zł
    22.98 zł

    Każde marzenie może stać się koszmarem. Każdy człowiek może stać się potworem. Victoria Page i Thomas Wilde są małżeństwem światowej sławy pisarzy. Gdy Thomas oznajmia żonie, że zamierza wydać swój pierwszy kryminał, kobietę ogarnia nieuzasadniony niepokój. "Księżycowy zabójca" szybko...

  • 39.81 zł
    27.47 zł

    Daniel niezbyt przyjemnie przeżywa przeprowadzkę na stałe do Barcelony, w której dotąd często spędzał wakacje z rodzicami. Tęskni za dawną szkołą, kolegami, a przede wszystkim denerwuje go nowy kolega z ławki - Jakub, Szwajcar, z którym nie bez powodów nie rozmawia prawie nikt w klasie. Wszystko...

  • 20 000 polskich cywilów, 10 000 banderowców, 10 miesięcy oblężenia – niepokonana polska twierdza. Wiosna 1943 r., dawne województwo wołyńskie. Banderowcy wyrzynają polskie wioski, jedna po drugiej. Dla niektórych początkiem bezprzykładnego bestialstwa było wymordowanie własnych żon -...

  • 34.82 zł
    24.02 zł

    Pod kołami samochodu ginie pacjentka Roberta Orłowskiego, nazywana przez mieszkańców Żurady Świętą Zośką. Okazuje się, że to lekarzowi zapisała w testamencie drewniany dom w lesie i... stary srebrny medalion. Chociaż medalion nie przedstawia znaczącej wartości rynkowej, był dla kobiety wyjątkowo...

  • Operacja warszawsko-iwangorodzka [warszawsko-dęblińska] była największym starciem armii Austro-Węgier, Niemiec i Rosji na wschodnim [rosyjskim] teatrze działań pierwszej wojny światowej w 1914 roku. Jej przeprowadzenie zmusiło obie strony do skoordynowania działań wielkich związków operacyjnych...

  • 36.81 zł
    24.30 zł

    Kiedy lekarka Laura Terraux przyjmuje w Zakładzie Patologii Sądowej w szwajcarskim Chablais zwłoki piątej już młodej lekkoatletki z ośrodka sportowego w Les Diablerets, zaczyna podejrzewać, że za tą serią zgonów kryje się coś makabrycznego. Janik Toledo, młody biegacz z ośrodka, zrozpaczony po...