Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania - Stephen Hawking - Książka | Gandalf.com.pl
tel: +48 42 252 39 23 email: info@gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania (twarda)

książka

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania - opis produktu:

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania.

Światowej sławy kosmolog i autor bestsellera nad bestsellerami Krótka historia czasu w tej znakomitej i wciągającej książce, która ukazuje się już po jego śmierci, pozostawił nam swoje ostatnie próby odpowiedzi na najistotniejsze pytania o nasze miejsce i przyszłość we wszechświecie.

Skąd się wzięliśmy? Czy ostatecznie przetrwamy? Czy postęp techniki uchroni nas przed zagładą? W jaki sposób moglibyśmy w pełni rozwinąć skrzydła?

Stephen Hawking został uznany za jeden z największych umysłów naszych czasów, a jego heroiczne zmagania z chorobą, odkąd w wieku dwudziestu jeden lat zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne, stanowią trwałe źródło inspiracji dla nas wszystkich. Zasłynął zarówno z przełomowych dokonań w dziedzinie fizyki teoretycznej, jak i z nadzwyczajnej umiejętności objaśniania skomplikowanych pojęć w sposób przystępny dla każdego. Uwielbiano go również za szelmowskie poczucie humoru. Bezpośrednio przed śmiercią pracował nad swym ostatnim dziełem - zestawieniem odpowiedzi na wielkie pytania, które tak często stawiał, wykraczając poza granice ściśle akademickich badań.

W swojej ostatniej książce Hawking przedstawia poglądy dotyczące najpoważniejszych zagrożeń, przed jakimi stoi ludzkość, oraz tego, jaka przyszłość zarysowuje się przed ziemskim globem. Każdą część rozpoczyna wprowadzenie pióra wybitnego intelektualisty, który nakreśla swoją własną ocenę wkładu profesora Hawkinga do gmachu naszej wiedzy. Książka zawiera również przedmowę laureata Oscara Eddiego Redmaynea, który grał postać Hawkinga w filmie Teoria wszystkiego oraz posłowie napisane przez córkę Hawkinga, Lucy Hawking, a ponadto prywatne zdjęcia i inne materiały archiwalne.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -38%
Duda i jego tajemnice miękka
24,74 zł 39.90
 • -31%
 • -34%
Rozmowy na Evereście miękka
26,40 zł 39.99
 • -39%
 • -35%
Cyberpunk 1982-2020 twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 17.4.2020

Stephen Hawking - przeczytaj też

 • -25%
Czarne dziury twarda
22,38 zł 29.83
 • -30%
 • -25%
Ilustrowana teoria wszystkiego twarda
37,34 zł 49.78
 • -17%
Krótka historia czasu miękka
28,16 zł 33.93
 • -25%
Krótka historia czasu twarda
33,66 zł 44.89
 • -25%
Natura czasu i przestrzeni twarda
29,85 zł 39.81
 • -25%
WSZECHŚWIAT W SKORUPCE ORZECHA twarda
66,58 zł 88.78

Zobacz również

 • -40%
Powrót do Jedwabnego miękka
26,94 zł 44.90
 • -40%
Nela w krainie orek twarda
26,94 zł 44.90
 • -37%
Jestem nieletnią żoną miękka
23,93 zł 37.99
 • -34%
Imperator Sekrety Ojca Rydzyka miękka
36,29 zł 54.98
 • -39%
Gad. Spowiedź klawisza miękka
24,34 zł 39.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
4.2/5 ( 69 ocen )
  5
  42
  4
  13
  3
  5
  2
  3
  1
  6

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Kamil

 • 22-01-2019
 • 15:53

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania to książka, która stała się klasyką gatunku już w dniu wydaniu. Jak inaczej można bowiem nazwać ostatnie dzieło Stevena Hawkinga, wydane już po jego śmierci? Tego wybitnego fizyka przedstawiać chyba nikomu nie trzeba. Wszyscy wiemy, że był chory, wszyscy wiemy, że był wybitnym geniuszem, jednak jestem przekonany, że większość osób nie będzie w stanie podać odpowiedzieć na pytanie: dlaczego? Jeśli ty też tego nie wiesz ? ta książka wystarczy żeby rozwiać wszystkie wątpliwości.

Brazylijski fizyk powiedział u Hawkingu ?jest jedną z tych osób, które symbolizują to, co najlepsze w człowieczeństwie? - i to powinna być najlepsza recenzja tej książki. Jeśli nadal z jakiegoś względu nie jesteście przekonani, a wieczorami zdarza się Wam myśleć o takich tematach jak życie pozaziemskie, co jest wewnątrz czarnej dziury, czy sztuczna inteligencja nam grozi, to ta lektura tym bardziej jest dla was. Hawking znany jest w przekazywaniu skomplikowanych tematów w nieskomplikowany sposób, a jego naukowy autorytet blaknie przy zdolnościach literackich ? nawet kompletny laik zostanie pochłonięty narracją o najważniejszych pytaniach na Ziemi.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ola

 • 4-01-2019
 • 14:02

Bardzo odkrywcza i inspirująca książka Stephena Hawkinga. Zawiera ona odpowiedzi na najbardziej nurtujące ludzkość pytania - o początki naszego gatunku, o istnienie Boga czy życia pozaziemskiego oraz podróżowanie w czasie. Idealna dla osób, które z tym pisarzem nie miały wcześniej styczności.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Beata Igielska

 • 28-11-2018
 • 20:43

?Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania? to ostatnia książka zmarłego w tym roku Stephena Hawkinga. Mimo iż podejmuje ona ważkie problemy, napisana jest w sposób przystępny nawet dla laika. Po lekturze stwierdziłam, że gdybym miała w liceum takich nauczycieli jak pan Hawking, może polubiłabym ścisłe przedmioty, a nawet poświęciłabym im swoją przyszłość.

Stephen Hawking jest jednym z najbardziej zasłużonych dla nauki kosmologów i fizyków. Nie zamknął się jednak w akademickim świecie, lecz przez lata popularyzował swoją naukową pasję wśród tzw. przeciętnych czytelników. Okazał się nie tylko geniuszem na miarę Einsteina (który był dla niego wielkim autorytetem), ale starał się przybliżyć wszystkim przełomowe idee, niepojęte dla zwykłych umysłów teorie i zagadnienia, które frapują ludzkość od początków jej istnienia.

Mimo iż był naukowcem krwi i kości, potrafił łączyć zagadnienia naukowe z kwestiami etycznymi, historią świata i praktycznymi potrzebami ludzkości. Za to właśnie go podziwiam.
W dodatku (nie sposób o tym nie wspomnieć) od młodości zmagał się z nieuleczalną chorobą prowadzącą ostatecznie do całkowitego paraliżu i do śmierci. Mimo tej wstrząsającej diagnozy, która w latach 60. minionego wieku dawała zaledwie kilka lat życia i na jakiś czas pozbawiła go woli przetrwania, udało mu się nie tylko przezwyciężyć depresję, ale założyć szczęśliwą rodzinę, wychować u boku kochającej żony dzieci, wydać wiele książek i dokonać przełomowych odkryć.

Podziwiam Stephena Hawkinga za wolę życia, za determinację, oddanie życiowej pasji i za dorobek naukowy, który dla mnie ? ścisłowego nieudacznika ? pozostaje wielką zagadką. Nigdy do końca nie pojmę, czym był Wielki Wybuch, czym są czarne dziury i na czym polega einsteinowska teoria względności.
Nie ubolewam nad tym, bo do szczęścia nie jest mi to potrzebne. Od dziecka jednak uwielbiam się uczyć, poznawać, doświadczać. Właśnie dlatego sięgnęłam po ?Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania?.

Przeczytałam tę książkę jednym tchem. Stało się tak dlatego, że odpowiada ona na pytania, które od dawna dręczą ludzkość. Poświęcono im setki tysięcy stron mniej lub bardziej uznanych dzieł, przez które zazwyczaj trudno przebrnąć.
A Stephen Hawking odpowiada rzeczowo, prosto, logicznie. I dlatego czyta się jego tłumaczenia z zapartym tchem, niczym najbardziej fascynującą powieść.

Czy istnieje Bóg? Jak powstał świat i dokąd zmierza? Czy, oprócz ludzi, istnieją we wszechświecie inne rozumne istoty? Czy można podróżować w czasie i przestrzeni, przewidywać przyszłość, podbić kosmos? Czy sztuczna inteligencja zdominuje i pokona osiągnięcia śmiertelników?

Te i inne pytania autor traktuje z wielką powagą. Widać, że są to dla niego kluczowe kwestie, którymi sam zajmuje się od dziesięcioleci. Nie funduje jednak czytelnikom akademickich wywodów, nie wymądrza się i nie kreuje na mistrza.
Po prostu tłumaczy i objaśnia świat, a robi to mądrze, przekonująco i przystępnie, stroniąc od fanatyzmu. Sięga nie tylko po naukowe twierdzenia czy wzory, odwołuje się do powszechnie znanych motywów kulturowych, do religii, a nawet literatury beletrystycznej.
I to właśnie podbiło moje serce i mój (mało ścisły) umysł:).

Po książkę Hawkinga na pewno warto sięgnąć, nawet jeśli jest się głęboko wierzącym człowiekiem. Bóg (przez duże ?B?) nie jest bowiem obcy temu niezwykłemu naukowcowi. Może nie przypomina starca z długą, siwą brodą, jakiego znamy z kościelnych wizerunków, ale jest przedmiotem jego głębokich rozważań.
I ? podobnie jak inne zagadnienia ? pozostawia czytelnika z refleksjami, które towarzyszą mu długo po odstawieniu książki na półkę. A to lubię i cenię! Bardzo!
BEATA IGIELSKA

Czy recenzja była pomocna?