SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Królestwo (twarda)

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Literackie
Data wydania 2016
Oprawa twarda
Liczba stron 532
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Porywające dzieło o początkach chrześcijaństwa, religijnej ekstazie i utracie wiary.
Emmanuel Carrere, ceniony francuski pisarz i reżyser filmowy, dwadzieścia lat temu przeżył religijne uniesienie - zaczął codziennie chodzić do kościoła i przyjmować eucharystię. Każdą wolną chwilę spędzał nad lekturą Pisma Świętego i dzieł ojców Kościoła, filozofów i wybitnych teologów. Wszystkie swoje myśli skrupulatnie zapisywał. Jednak pewnego dnia wiara odeszła. Równie niespodziewanie, jak się pojawiła.

Carrere po latach powraca do tych doświadczeń i pisze Królestwo. Stara się - już z pewnej perspektywy i jako sceptyk - zrozumieć, co w istocie przeżył. Spłynęła na niego łaska boska, a może padł ofiarą zbiorowej hipnozy? Opierając się na prywatnych zapiskach, odtwarza czas, gdy wierzył wiarą krystalicznie czystą. Nie poprzestaje jednak na opisaniu swoich przeżyć. Wątki autobiograficzne na oczach czytelnika zaczyna przeplatać licznymi dygresjami na temat sztuki, przeczytanych książek, obejrzanych filmów, a przede wszystkim refleksjami na temat Pisma Świętego. Carrere z właściwą sobie lekkością, ale i uzbrojony w gruntowną wiedzę z różnych dziedzin, pochyla się nad Dziejami i Listami Apostolskimi i w porywający sposób odmalowuje epokę, w której rodziło się chrześcijaństwo. Opowieść autobiograficzna przeradza się tym samym w pasjonującą powieść o uczniach Jezusa i początkach nowej religii. Na pierwszy plan wysuwają się apostoł Paweł i ewangelista Łukasz. Wędrujemy razem z nimi od Troady, gdzie po raz pierwszy się spotkali, poprzez Jerozolimę, aż do Rzymu. Przyglądamy się zakładaniu kolejnych lokalnych kościołów, a w końcu prześladowaniu chrześcijan za rządów Nerona.

Jak było naprawdę? W jaki sposób niewielka grupka wyznawców Jezusa powołała do życia jedną z najważniejszych instytucji w historii ludzkości? Czy między ewangelistami istniała rywalizacja?

Szczera autobiografia, powieść dygresyjna, a może współczesny traktat teologiczny? Królestwo Carrere`a to epickie dzieło, które wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Zachwyca i nie daje o sobie zapomnieć.

Wybitna książka - dla tych, którzy wierzą, bo dzięki niej pogłębią swoją wiedzę na temat narodzin chrześcijaństwa, i dla tych, którzy podobnie jak Carrere wciąż szukają swojego Królestwa.


Książka roku we Francji według dziennika `Le Monde`. Ponad 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy!


Oryginalny tytuł: Le Royaume
Przekład: Krystyna Arustowicz
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Rok publikacji: 2016
Wymiary: 145x207
Liczba stron: 532
ISBN: 978-83-08-06090-2
Wprowadzono: 03.03.2016

RECENZJE - książki - Królestwo - Emmanuel Carrere

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 9 ocen )
  • 5
    7
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Alicja Szerment

ilość recenzji:13

brak oceny 26-04-2016 17:02

"Królestwo" to oprócz tego, że książka niezwykle interesujące, w której widać ogromny poziom erudycji autora to w dodatku pozycja, która wciąga i fascynuje. Przedstawia fakty z historii chrześcijaństwa ogólnie znane, ale także wchodzi głębiej w tajemnice jego początków. Carrere mimo ogromnej klasy z jaką to robi pisze niesamowicie lekko i przystępnie. "Królestwo" po prostu dobrze się czyta. Chrześcijaństwo intryguje francuskiego pisarza, ale przez to, że jest niewierzący "Królestwo" nie jest powieścią przesiąknięta ideologią - a historią ideologii. To rewelacyjna książka o początkach chrześcijaństwa, która przypadnie do gustu wierzącym jak i niewierzącym. To pozycja wielopłaszczyznowa, która pokazuje, że kwintesencją dobrej, mądrej literatury nie musi być książka napisana kilkadziesiąt lat temu ani powieść napisana ciężkim językiem. Jestem pod ogromnym wrażeniem tej publikacji tym bardziej, że choć ma ponad 500 stron jej czytanie poszło mi błyskawicznie... Reasumując: "Królestwo" czyta się lekko, łatwo i przyjemnie, ale to pozycja niesamowicie wartościowa w której Carrere odkrywa co nieco prawdy o sobie, ale przede wszystkim wykazuje się ogromną erudycją, inteligencją i ciętością języka.

Moja ocena: 9+/10 Wybitna z plusem!

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?

Lubie czytac LC

ilość recenzji:91

brak oceny 15-03-2016 11:42

Oto brawurowo napisana biografia wewnętrzna. Książkę liczącą blisko 550 stron, czyta się z zapartym tchem, a błyskotliwy, cięty język autora nie pozwala odłożyć monumentalnego dzieła. Autor w prosty, bezpośredni sposób przedstawia swój wewnętrzny obraz, ale również obraz świata. Poprzez wnikliwe oko oraz skrócony dystans autora, czytelnik ma poczucie dialogu i uczestnictwa w przedstawianych wydarzeniach. Jest to opowieść o rozwoju duchowym zarówno jednostki, ale też rozwoju grupy, która z biegiem pokoleń stała się podstawą obecnej cywilizacji, a do dziś stanowi najpotężniejszą wiarę. Opowieść ta przedstawia dziś już świętych, jako zwykłych ludzi, którzy popełniali błędy, kłócili się, rywalizowali ze sobą czy nawet wykazywali zazdrość innych. Głównymi bohaterami, na której skupiona jest uwaga to Łukasz i Paweł. Obok nich pojawia się opis ówczesnego życia nie z punktu widzenia teologa, a z punktu widzenia historyka. Nie ma tu podważania wiary, obrażania innych. Autor poddaje analizie zachowanie i postępowanie bohaterów, pokazuje jak należy zadawać pytania o zjawisko, które z lokalnego przerodziło się w chrześcjaństwo, jako ogromny twór. Dodatkowo autor przedstawia wszystko z dwóch perspektyw: jako gorliwy wierzący, którym stał się w swoim życiu, ale też jako agnostyk. Niewierzący, ale poszukujący. Dla wielu książka może stać się zaskakująca i bulwersująca, chociaż by przez fakt, że dzieje apostołów w niektórych momentach są poddawane dogłębnej analizie, uwierzytalniające ich prawdziwość. W opowieści autor powołuje się również na inne działa chociaż by QUO VADIS Sienkiewicza, twórczość Dicka, czy nawet potrzeby pisania listów przez Stalina i Leninia.

Książkę ogromnie polecam. Nie jest ona aby podważać wiarę, jednak aby umieć zadawać sobie pytania w poszukiwaniu drogi do wiary

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?