Kosmopolska i Kosmopolacy - Artur Becker - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kosmopolska i Kosmopolacy (miękka)

W poszukiwaniu europejskiego domu

  • Promocja
    image-promocja

książka

Kosmopolska i Kosmopolacy, W poszukiwaniu europejskiego domu - opis produktu:

Kosmopolska i Kosmopolacy. W poszukiwaniu europejskiego domu to nie wtłoczona między okładki silva rerum, lecz przy całej różnorodności podejmowanych w niej tematów książka wewnętrznie spójna, zrodzona mianowicie z jednego podstawowego pragnienia (wy)tłumaczenia niemieckim czytelnikom polskich kodów kulturowych, historiozoficznych wizji i narodowych mitologii, mentalnych dyspozycji Polaków, ich idiosynkrazji, co autor czyni, dobrze wiedząc o tym, że samo geograficzne sąsiedztwo nie gwarantuje jeszcze skutecznej komunikacji.
Artur Becker znajduje miejsce duchowej harmonii będącej podstawą spełnienia w życiu, w mitycznej Kosmopolsce, gdzie może stać się obywatelem świata. To propozycja człowieka wolnego dla ludzi wolnych, otwartych, pozbawionych potrzeb odgradzania się od innych i narodowych kompleksów.
I na koniec last but not least: to książka bardzo dzisiaj aktualna w Polsce, gdzie trwa bezpardonowa walka o naszą tożsamość: narodową, religijną, a nawet płciową. Oświeceniowa wersja polskości, bo również za taką można uznać ofertę kosmopolskości Artura Beckera, polskości otwartej, przyjaznej ludziom innych nacji i religii, mądrej dorobkiem myśli europejskiej jest projektem i naszą szansą na XXI wiek``.

Książka Kosmopolska i Kosmopolacy W poszukiwaniu europejskiego domu, pochodzi z wydawnictwa Universitas. Autorem książki jest Artur Becker. Należy do gatunków: eseje, felietony i publicystyka literacka. Książka Kosmopolska i Kosmopolacy liczy 408 stron. Jej wymiary to 150x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Kosmopolska i Kosmopolacy, W poszukiwaniu europejskiego domu

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: