Korona śniegu i krwi / Elżbieta Cherezińska | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Korona śniegu i krwi (miękka)

Cykl: Odrodzone królestwo, Tom I

książka

 • Wydawnictwo Zysk I S-Ka
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 736
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h
  Ten produkt zamówiony do godz. 13 zostanie wysłany jeszcze dzisiaj! Dotyczy zamówień potwierdzonych, opłaconych przez pobranie, PayU, kartą.
 • Odbiór w Łodzi już jutro

Korona śniegu i krwi, Cykl: Odrodzone królestwo, Tom I - opis produktu:

Od wielu lat Polska nie ma króla, a tron pozostaje pusty. Na horyzoncie pojawia się nadzieja - skromny kantor Jakub Świnka odczytuje klątwę i jako pierwszy dostrzega księcia, który może ją odwrócić. Książę Starszej Polski Przemysł II spędza czas na turniejach i w poszukiwaniu rycerskich laurów. Na opustoszały królewski tron padają pożądliwe spojrzenia sąsiednich władców. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Z herbów schodzą bestie, by w walce wspomóc swych panów. Sieć intryg coraz ciaśniej zaciska się wokół młodego księcia. Święte księżne, grzeszni książęta i szlachetni rycerze. Jaką rolę odgrywa wielki ród Zarembów o skrzętnie skrywanych początkach? Czy minezingerzy zaśpiewają pieśń zwycięską czy też chmury nad tronem pogrążą królestwo w wiecznym mroku? Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo...

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Uśmiech losu

Katarzyna Michalak

miękka
25,20 zł 39.99
 • -44%
Tylko raz w roku

Agnieszka Lingas-Łoniewska

miękka
22,34 zł 39.90
 • -41%
Szczęście przy kominku

Gabriela Gargaś

miękka
21,77 zł 36.90
 • -41%
To będą piękne święta

Karolina Wilczyńska

miękka
21,72 zł 36.81
 • -43%
Świąteczny sekret

Krystyna Mirek

miękka
22,74 zł 39.90
 • -44%
Znajdź mnie

André Aciman

miękka
19,59 zł 34.99

Elżbieta Cherezińska - przeczytaj też

 • -21%
Gra w kości

Elżbieta Cherezińska

miękka
29,88 zł 37.82
 • -22%
Królowa

Elżbieta Cherezińska

miękka
31,05 zł 39.81
 • -19%
Płomienna korona

Elżbieta Cherezińska

miękka
39,60 zł 48.88

Zobacz również

 • -35%
Nieświęty Mikołaj

Magdalena Kordel

miękka
26,00 zł 39.99
 • -44%
Uwierz w Mikołaja

Magdalena Witkiewicz

miękka
22,34 zł 39.90
 • -41%
Echa niewierności Grzechy młodości

Edyta Świętek

miękka
21,77 zł 36.90
 • -40%
 • RRecenzje
 • Książka
 • Korona śniegu i krwi, Cykl: Odrodzone królestwo, Tom I
4.4/5 ( 29 ocen )
  5
  20
  4
  5
  3
  2
  2
  0
  1
  2
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Legitur in pace

 • 29-12-2018
 • 18:29

Przeczytawszy wszystkie trzy tomy serii Korony, zauważam że części są nierównomierne. Pierwsza część, niniejsza, jest przegadana, udziwniona na siłę i sztucznie, zaś dopiero pod koniec robi się bardzo ciekawie. Druga i trzecia część są stopniowo coraz lepsze.

Przede wszystkim, mam wątpliwości, co do niektórych zastosowanych w świecie przedstawionym elementów fantasy. Czytelnik musi się przygotować na obcowanie z księciem krakowskim, który ma elfie uszy oraz jego żoną, która jest aniołem. Te dziwne elementy nie są wytłumaczone w dostateczny sposób, jakby wrzucone na siłę, byleby tylko było magiczniej. Jakoś to razi, zabrakło tu wiarygodności, którą Autorka uzyskała na przykład przy przedstawicielach Starszej Krwi. O ile bardziej fascynujące jest to, co wymyśliła sama!
Szczęściem w pozostałych dwóch tomach tych dziwności albo coraz mniej, albo coraz lepszej jakości i narracja znacznie na tym zyskuje.


Poza tym trylogię czyta się dobrze. Czyta się ją też szybko, a im dalej tym lepiej. Ciekawie są opisane postaci, charaktery, wiele zapada w pamięć, np.: Muskata.

Również plus za to, że Autorka dotyka dziejów w historii naszej nielubianych z uwagi na chaos, jaki wówczas panował w królestwie. Wielce chwalebne, że ktoś w ten bezład postanowił wejść i utkać na jego tle alternatywną historię.

Cała trylogia nie jest może dziełem wybitnym, ale na pewno umili czas wielbicielom dynastycznych rozgrywek w ogólności oraz Piastów w szczególności. Czytając, po wielokroć miałam wrażenie, że Autorka wydobyła jakiś potencjał, coś co mogło zostać przedstawione jeszcze lepiej, co samo w sobie jest dobrą rzeczą. Oznacza, że w polskiej historii pozostają tony diamentów do odkopania i wydobycia na światło dzienne.

Korona na pewno jest napisana lepiej (o niebo lepiej!), niż ?Gra w kości?. Co cieszy, bo chociaż wszystko się zmienia, wszak o to chodzi, by zmieniało się na lepsze, nie na gorsze!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Radosław

 • 8-10-2014
 • 14:59

Czasy Wielkiego Rozbicia. Od wielu lat Polska nie ma króla, a tron pozostaje pusty. Na horyzoncie pojawia się nadzieja ? skromny kantor Jakub Świnka odczytuje klątwę i jako pierwszy dostrzega księcia, który może ją odwrócić. Książę Starszej Polski Przemysł II spędza czas na turniejach i w poszukiwaniu rycerskich laurów. W głębi lasów budzą się ludzie Starszej Krwi, a wraz z nimi zapomniane przez stulecia demony. Sieć intryg coraz ciaśniej zaciska się wokół młodego księcia. Czy minezingerzy zaśpiewają pieśń zwycięską czy też chmury nad tronem pogrążą królestwo w wiecznym mroku?

Czas rozpocząć bój o koronę, najwyższy czas zjednoczyć królestwo...Po dwustu latach Przemysł II odzyskuje koronę. Na Królestwo jednak pada cień. Król zostaje brutalnie zamordowany. Wojownicy starych bogów ostrzą groty strzał. Od północy na kraj patrzą żelaźni bracia, kierując ostrza mieczy w chrześcijan. W Królestwie narasta przerażenie i zamęt. Nad pustym tronem złowieszczo kołują herbowe bestie, a jedyny obrońca zamordowanego władcy tkwi w lochu. Nadchodzi wojna, z której nikt nie wyjdzie z honorem. Nie ma świętości nawet wśród duchownych. Ktoś jednak czuwa nad rozbitym krajem...
Korona śniegu i krwi zdjęcie książki

Potrzeba naprawdę wielu słów, aby opisać moje odczucia względem tej serii. I chodzi tu o odczucia, jak najbardziej pozytywne, bo nazwanie jej nieudaną, równoznaczne byłoby z bluźnierstwem. Elżbiecie Cherezińskiej powinniśmy się skłaniać nisko w pas i prosić o jak najszybszą kontynuację serii. Jak autorka pisze do nas na samym końcu Niewidzialnej korony możemy być pewni, że kolejnych tomów doczekamy się na pewno. Jest to powód do wielkiej radości.

Zazwyczaj po fantastykę nie sięgam, ponieważ takie wymyślane stwory i równoległe do nas światy są po prostu przereklamowane i mało ciekawe. Ale kiedy fabuła oparta jest na wydarzeniach historycznych, jestem szalenie ciekawy wykonania tego trudnego zadania. Nie zazdroszczę Cherezińskiej czytania tych wszystkich źródeł historycznych, ale gdyby tej kobiecie nie chciało się dowiedzieć tylu istotnych rzeczy, nie dane byłoby nam trzymać w rękach tych dwóch tomiszczy. A dla takiego sukcesu warto się poświęcić.


,,Bohaterstwo to tylko śmierć odświętnie ubrana do pieśni.


W obydwu pozycjach spotykamy mnóstwo wyrazistych bohaterów. Problemy z jakim się zmagali i ich zachowania są bardzo podobne do tych naszych, dzięki czemu seria zyskuje na realizmie. Poczynania postaci obserwować możemy z różnych perspektyw. Poznajemy w ten sposób cały szereg Piastów oraz osób z tym rodem związanych ? sprzymierzeńców i nieprzyjaciół, świętych i czcicieli pogańskich bóstw, persony, które zapisały się na kartach historii. Pamięć o nich przetrwała po dziś dzień.


Niewidzialna korona zdjęcie książki Cherezińskiej

Równie barwnie prezentuje się sytuacja polityczna ujęta na stronicach powieści. Sojusze w jednej chwili przemieniające się w konflikty, bezwzględnie intrygi, bitwy toczone o ziemie. I to wszystko na terytorium, które nie tak dawno było jednym państwem. Naszym kraju. A jakby utarczek pomiędzy rozmnożonymi na potęgę piastowskimi książątkami było mało, czescy, niemieccy i brandenburscy sąsiedzi bynajmniej nie próżnują i chciwie spoglądają na pobliskie terytoria.

Pochwała oprócz autorce, należy się również wydawcy. Dzięki reklamie jaką zapewnili najnowszej pozycji Cherezińskiej przyczynili się do znacznego wzrostu popularności autorki. Świetny pomysł, który został bardzo dobrze wykorzystany. Ponadto warto zwrócić uwagę na przepiękne wydanie pierwszej i drugiej książki. Emanują atmosferą tajemniczości i i po pierwszym rzucie oka jesteśmy świadomi, iż mamy do czynienia z pozycja godną uwagi. A wiadomo, że dobra okładka to już połowa sukcesu.

Niektórzy porównują serię Odrodzone królestwo do Gry o tron Georga R. R. Martina. Czy słusznie? Skąd! Dzieło naszej rodaczki jest ciut lepsze od dzieła uznawanego autora. Dlatego też każdego Czytelnika spragnionego naprawdę dobrej powieści opartej na prawdziwych wydarzeniach historycznych, zapraszam do biblioteki. Mam nadzieję, że dostaniecie tam te dwie powieści. Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Kasia P.

 • 7-02-2013
 • 16:40

Jeśli twierdzicie, że nie przepadacie za książkami historycznymi, to Korona Śniegu i Krwi spowoduje, że zmienicie zdanie! Książka Was kompletnie pochłonie - nie do wiary, że to naprawdę nasza, polska, autentyczna, prawdziwa historia. Napełniona magią i erotyzmem, akcją, knowaniami, emocjami - naprawdę się dzieje! Czyta się lepiej, niż Grę o Tron, daję słowo! Takiej historii nawet hollywoodzcy scenarzyści nie potrafiliby wymyślić - takie historie pisze życie. Sytuacja, układ sił, zmieniają się jak w kalejdoskopie. Nawet przez minutę nie będziecie się nudzić. Mnie książka wciągnęła bez reszty - nie mogłam się oderwać. I nadal siedzi mocno w mojej głowie. Tak mocno, że kupiłam cztery kolejne pozycje tej samej autorki:) Czytam dużo, i czasem nawet nie pamiętam, jaki tytuł miała książka, którą przed chwilą skończyłam, albo kto byl jej autorem. Czasem historie zlewają się, zacierają. Tutaj - nie ma o tym mowy, książka jest absolutnie wyjątkowa. Obłędna. Z całego serca mocno polecam. Naprawdę warto.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

asertyslem

 • 18-10-2015
 • 21:08

?Korona śniegu i krwi? przedstawiają jedne z najlepiej oddanych realiów zmierzchu rozbicia dzielnicowego. Cherezińska pokazuje kraj rozbity, niejednolity, wokół którego niczym sępy krążą niepewni sąsiedzi, oczekujący dogodnego dla siebie momentu; a krewniacy prowadzą bratobójcze kampanie o skrawki i tak, splądrowanej, wyjałowionej ziemi. Choć malownicze, różnorodne i pełne życia połacie staropolskich dzielnic zostały przedstawione z dbałością o najdrobniejszy szczegół, to kluczową rolę w aspekcie świata przedstawionego odgrywa sytuacja polityczna, a właściwie jej ciągłe zmiany. Równowaga sił jest zachwiana, strony paru konfliktów czasem związują sojusze, lecz nierzadko takie pakty łamią i okazują się zdradzieckie. Wykreowanie ich posiłkując się dostępnymi informacjami musiało być niezwykle trudne, aczkolwiek sama autorka poradziła sobie z nimi znakomicie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Tala (http://ogrodpelenksiazek.blogspot.com)

 • 25-12-2012
 • 22:30

Prastara klątwa zbiera swe żniwo

Elżbieta Cherezińska ma na swoim koncie pisarskim już kilka powieści, a każda z nich jest utrzymana w stricte historycznym klimacie. Pisarka z wykształcenia jest jednak teatrologiem, który to kierunek ukończyła na Wydziale Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Książka Korona śniegu i krwi jest najnowszą powieścią, która wyszła spod pióra Pani Elżbiety.

Polska ziemia ciągle pozostaje rozbita na dzielnice, z których skłóceni ze sobą Piastowie podzielili między siebie. Już od niepamiętnych czasów na tronie polskim nie zasiada żaden król. Dopiero skromny kantor odkrywa nie tylko przyczynę takiego stanu rzeczy, jest to pradawna klątwa, którą może zdjąć tylko jedna osoba, a właściwie książę. Jego tożsamość również odkrywa ta sam kantor. Okazuje się, że jest nim książę Starszej Polski Przemysław II, należy jednak się spieszyć, ponieważ co raz więcej sąsiednich władców zaczyna spoglądać na opustoszały tron jednego z największych królestw środkowej Europy. Tym, że w te zmagania zaczynają mieszać się siły magiczne. Jak dalej potoczy się ta historia? Czy wreszcie uda się zjednoczyć dawno rozbite królestwo?

Z początku miałam lekkie obawy przed rozpoczęciem tej powieści, ale gdy już się zabrałam za jej czytanie to po prostu przepadałam. Muszę wam również powiedzieć, że przez cały czas czytania tej powieści, kołatała mi się jedna myśl: Dlaczego nie było takiej książki kiedy jeszcze chodziłam do szkoły, wtedy nauka historii mogłaby być przyjemnością, a nie katorgą :P. Ale to tak na marginesie. Fabuła jest doskonale skonstruowana, dzięki czemu książkę czyta się w rekordowo szybkim tempie. Każdy jej element ma swoje miejsce, a autorka zadbała również o każdy najmniejszy szczegół. Co prawda duża jej część stanowią wątki fantastyczne, ale i tak pozostała historyczna część napisana jest w naprawdę ciekawy i interesujący sposób. Tym bardziej, że autorka podjęła się przedstawienia nam czasów, które w dziejach Polski są najmniej znane. Po za tym znajdziemy tu także aspekty powieści przygodowej czy też obyczajowej.

Kolejnym ogromnym atutem Korony śniegu i krwi jest jej narracja, mniejsza o formę, chodzi przede wszystkim o fakt, że ukazana jest z wielu różnych punktów widzenia. Dzięki temu nie tylko lepiej poznajemy poszczególnych bohaterów, a naprawdę jest ich nie mało, ale także mamy szerszy obraz na całą fabułę. Także bohaterom nie można niczego zarzucić. Autorka naprawdę wykreowała je w idealny sposób, dzięki temu są wyraziste i jak najbardziej rzeczywiste, dlatego czytelnik nie będzie miał żadnych trudności z wyobrażeniem sobie, że takie osoby naprawdę kiedyś żyły.

Podsumowując. Korona śniegu i krwi jest naprawdę fantastyczną książką, więc nie można żałować czasu z nią spędzonego. Mam nadzieję, że znajdzie wielu wielbicieli. Gorąco polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

KasPes

 • 25-07-2012
 • 20:26

Czy można przedstawić to co znane w sposób całkowicie inny niż jesteśmy przyzwyczajeni? Historia Polski jest ciekawa i zawiera niejedną tajemnicę,jednak często patrzymy na nią jedynie przez pryzmat szkolnych podręczników bądź naukowych opracowań. Jednak gdy spojrzy się na przeszłość z całkiem innej perspektywy, takiej gdzie biało - czerwony sztandar przybiera postać korony złożonej ze śniegu i krwi, wszystko nabiera nowych barw. Taki punkt widzenia pozwala na opuszczenie sztywnych ram obrazu, który już dawno pokrył się patyną czasu, sprawiającą, że detale są niedostrzegalne, a jedynie kontury świadczą o tym co znajduje się pod kurzem historii. Świeże spojrzenie ze znanych form wydobywa całkiem nowe kształty, niepodobne do wszystkiego co było, chociaż mające swe korzenie w tym co znane.

Rzeczpospolita po rozbicie dzielnicowym w niczym nie przypomina potężnego gniazda piastowskich orłów z początków panowania dynastii. Zgoda buduje, niezgoda rujnuje, to przysłowie w przenośni i dosłownie opisuje królestwo polskie w trzynastym wieku, w miejsce władzy skupionej w ręku króla księstwa rządzone przez Piastów, z których każdy spogląda na ziemie krewniaków z łakomym wyrazu w oczach. Układy, koalicje, sprzymierzenia, a to wszystko, za wcale nie tak cichym, poparciem ze strony sąsiadów z południa i z zachodu. W atmosferze wzajemnych podejrzeń, zakulisowych rozmów, bratobójczych spisków, dziedzictwo Mieszka i Bolesława Chrobrego obraca się w gruzy. Tam gdzie jeszcze nie dawno panował jeden władca teraz brat wydziera bratu kawałek po kawałku schedę. W ślady rodu królewskiego idą możni, najważniejszym staje się własne dobro, a nie państwa,rodziny zaczynają coraz bardziej przypominać siedlisko żmij i lęgowisko jadowitych wężów. Dumny piastowski orzeł coraz częściej odwraca swoją głowę od tych, którzy noszą go piersi i tarczach, trudno patrzeć na upadek dynastii, ale nawet w najgorszym momencie umie zauważyć iskrę nadziei. Wśród skalanych zdradą, pychą i stawianiem własnego interesu nad państwowym ludzi, są jednak i tacy, mogący odmienić losy wielu, lecz czy będą umieli przeciwstawić się rodowemu przekleństwu? Orzeł po raz kolejny rozkłada swe skrzydła do lotu, a dynastia Piastów jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Kolejne pokolenie może dokonać to co zaprzepaściły poprzednie generacje, stara krew nadal płynie w żyłach i daje siłę do walki o tron, polski tron w Krakowie. Pogańskie bóstwa nie odeszły jeszcze z ziem polskich, skryte w borach i puszczach czekają na odpowiednią chwilę by wspomóc tych, którzy kiedyś składali im hołdy, a teraz wnoszą modły przy innych ołtarzach.

Rozpoczynając lekturę "Korony śniegu i krwi" można spodziewać się opowieści, a raczej gawędy sięgającej do staropolskich źródeł. Jednak już pierwsze strony przenoszą nas w świat, znany z historii, lecz zaskakujący i całkowicie inny od tego co wydawało się niezmienne. Zamiast jednowymiarowej panoramy, zakurzonej i statycznej, w jakiej czytelnik w najlepszym przypadku jest tylko i wyłącznie biernym obserwatorem, nagle stajemy wobec żywej akcji. Jaskrawe barwy, odgłosy szczęku broni, gwar dobiegający z zamkowych dziedzińców, dworskie intrygi i turnieje rycerskie, a czytający znajduje się pośród toczących się wydarzeń. Średniowieczna Polska ukazana jest w klimacie znanym dotąd raczej z sagi "Pieśni Lodu i Ognia" Georgea R. R. Martina, chociaż nawiązuje również do "Starej Baśni" Józefa I. Kraszewskiego, ale wbrew pozorom "Korona śniegu i krwi" to nie kalka lub odwzorowanie. Elżbieta Cherezińska twórczo rozwija moment, gdy Polska pozostawała w rozbiciu dzielnicowym, z jednej strony opierając się na faktach, z drugiej umiejętnie wplatając w nie elementy fikcji. Pomiędzy prawdą historyczną, a iluzją nie dostrzega się granicy, jedno płynnie przechodzi w drugie. Na osnowie z historycznych wydarzeń autorka stworzyła niepowtarzalną baśń - nie - baśń, w której wraz z bohaterami przemierzamy średniowieczną Rzeczpospolitą, ucztujemy przy suto zastawionych stołach, przyglądamy się codziennym zajęciom w zamkowych komnatach, a wraz pogańskimi kapłankami tańczymy przy blasku księżyca. Realni bohaterowie i ci, istniejący jedynie na stronach książki, odsłaniają całkiem nową kartę historii, w jakiej biały orzeł sprzymierza się z gryfem, a oparcie w trudnych chwilach służy mu lew. Fabuła nie pozwala pozostać obojętnym wobec czytanego tekstu, wciąga zdanie po zdaniu w przeszłość, gdzie biel oraz czerwień są wyrazistsze w swej barwie i mają wiele znaczeń. Cień zdrady czai się na każdym kroku, ale honor i oddanie słusznej sprawie walczą przeciwko sprzeniewierzeniu się zasadom. Rycerze i ich damy, rodzinne powinności i polityczne zobowiązania, a w tle tajemnica sięgająca nie tylko słowiańskich źródeł oraz miecz, mający różne imiona, czyniący dobro i zło, tak jak ludzie, walczący nim.

Po przeczytaniu książki Elżbiety Cherezińskiej na przeszłość patrzy się z zupełnie innej perspektywy, nabiera ona głębi i wieloznaczności, a kontury ostrości. "Korona śniegu i krwi" splata w sobie elementy historyczne, fantastyczne i baśniowe, które w efekcie dają opowieść pełną pasji, emocji i niezapomnianych wrażeń, a wszystko to na tle burzliwych czasów, gdy na tronie zasiadali przyszli święci i grzesznicy, chrześcijaństwo i pogańskie rytuały współistniały, a rycerze nie tylko spotykali się przy okrągłym stole, lecz również w walce o tron Polski. Kiedy podczas czytania słyszymy łopot sztandarów oraz trzepot orlich skrzydeł, a przed oczyma przechodzi barwny korowód niezwykłych postaci to, to co przeminęło, przybiera jak najbardziej realnych, intrygujących jeszcze długo po zakończeniu czytania.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

miete

 • 6-07-2012
 • 12:16

26.06 w dziale nowości w Gandalfie pojawiła się pozycja ?Korona śniegi i krwi ? Elżbiety Cherezińskiej . Przyznam , że zaintrygował mnie tytuł i z ciekawością zajrzałam do opisu książki , pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ilość stron 770- radość dla czytelnika który lubi poprzebywać z bohaterami książki dłużej niż dwa ? trzy dni. Zachęcona ilością stron skrupulatnie zapoznałam się z opisem treści a po przeczytaniu go postanowiłam książkę kupić.
Zakup nowej książki zawsze mnie niezwykle ekscytuje . W tym przypadku też tak było, najpierw obejrzałam interesującą ilustrację na obwolucie przedstawiającą zamyślonego , króla w objęciach białego orła. Same zaś okładki były twarde , białe z czerwonym piastowskim orłem na przedzie.
Książka zaś, napisana z lekkością i swobodą, podzielona na krótkie rozdziały , w których na przemian przeplatały się losy bohaterów. Dzięki takiemu rozplanowaniu autorka uzyskała dwie rzeczy: wartkość narracji oraz przejrzystość pomimo wprowadzenia naprawdę sporej liczby postaci.
Głównym wątkiem powieści są losy Przemysła II jednego z wielu książąt piastowskich , który zakończył klątwę rozbicia dzielnicowego jednocząc pod swoim panowaniem księstwo wielkopolskie oraz pomorskie i dzięki staraniom między innymi arcybiskupa Jana Świnki został królem Polski.
Historia opowiedziana sprawnie i interesująco będąca jednak bardziej zapisem obyczajowym niż politycznym. Co jak sądzę dla wielu czytelników będzie raczej zaletą niż wadą.
Mnie osobiście pisarstwo Pani Cherezińskiej przekonało do siebie i z prawdziwą przyjemnością spędziłam kilkadziesiąt godzin zagłębiając się w barwny świat rycerzy ich dam oraz pieśni o królu Arturze.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.81 zł
  29.05 zł

  Zaskakująca, pełna tajemnic i zwrotów akcji historia uzależniającej miłości. Elle Charlston jest dziedziczką rodowej fortuny, którą od najmłodszych lat uczono zarządzania wielomilionową firmą. Wychowana w złotej klatce dziewczyna nigdy nie miała przyjaciół i nie zaznała zwykłego życia. W dniu...

 • 44.78 zł
  38.06 zł

  Były Mistrz Walk i jego ukochana uciekają ze Związku, aby rozpocząć wspólne życie na śnieżnej Północy, jednakże Przeznaczenie okazuje się silniejsze od marzeń. Przeszłość żąda od kochanków zadośćuczynienia za wyrządzone krzywdy. Severo, by ratować ukochaną, zostaje zmuszony do zawarcia krwawego...

 • 37.82 zł
  27.60 zł

  Dwadzieścia lat minęło od wydarzeń z `Jedynej`. Córka Americi i Maxona - księżniczka Eadlyn nie sądzi, że uda jej się znaleźć prawdziwego partnera wśród konkursowych trzydziestu pięciu zalotników, nie mówiąc już o prawdziwej miłości . Ale czasami serce znajdzie sposób, aby nas zaskoczyć. Eadlyn...

 • 29.12 zł

  Klewinowo tomała miejscowość na Podlasiu, w sercu "Zielonych Płuc Polski". To tu czworo dzieci przeżyło fantastyczną przygodę, o której chcą Ci opowiedzieć. Opisane bogactwo przyrody i piękno krajobrazów prawdziwie oddaje hołd naturze, która tak hojnie obdarowała ten region. Kraina jak z...

 • 10.40 zł

  Seria książeczek edukacyjnych z uroczymi, rymowanymi opowiastkami, które zaciekawią i rozbawią Twoje dziecko. Wspólna zabawa z książeczką pomaga maluszkowi rozwijać mowę, myślenie i spostrzegawczość. Dla dzieci powyżej 18 m-cy

 • 15.66 zł
  12.37 zł

  Miękka złota materiałowa korona z białym puszkiem u dołu. Zdobiona licznymi kolorowymi diamentami, mocowana na głowie za pomocą gumki.