Kontrola zarządcza jednostek sektora finansów publicznych - Dorota Fleszer - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kontrola zarządcza jednostek sektora finansów publicznych (miękka)

książka

Kontrola zarządcza jednostek sektora finansów publicznych - opis produktu:

W publikacji dokonano analizy środowiska, w którym realizowana powinna być kontrola zarządcza. W szczególności wykorzystano schematy tworzenia struktury organizacyjnej oraz więzi organizacyjnych wypracowane na gruncie nauki administracji, prawa administracyjnego oraz zarządzania i organizacji w administracji publicznej.
Książka będzie przydatna również w praktyce konstruowania wewnętrznych zasad i reguł kontroli zarządczej.
Kontrola zarządcza powinna być utożsamiana z czynnościami wspomagającymi kierownictwo jednostki sektora finansów publicznych w zarządzaniu. Następuje to w szczególności poprzez wyznaczenie kluczowych zagadnień determinujących osiągnięcie skutecznego, efektywnego i sprawnego zarządzania jednostką sektora finansów publicznych. To z kolei bezpośrednio wpływa na jakość i efektywność wykonywanych przez nią zadań publicznych.
Niezwykle ważne w tym zakresie okazują się standardy kontroli zarządczej, które wyznaczają obszary funkcjonowania jednostki wymagające zainteresowania, ukształtowania, zorganizowania łącznie ze zdefiniowaniem wskazówek co do działań, które należy podjąć lub stanów które trzeba osiągnąć.
   W opracowaniu przedstawiono m.in.:

znaczenie kontroli zarządczej na gruncie ustawy o finansach publicznych;
analizę jej atrybutów, takich jak adekwatność, skuteczność i efektywność;
standardy kontroli zarządczej i ich wpływ na kształt i rodzaj działań podejmowanych w ramach organizacji i funkcjonowania systemu kontroli zarządczej;
rolę kontroli na gruncie nauk o organizacji i zarządzaniu;
kwestie związane ze sposobem formułowania celów i ustalaniem mierników ich realizacji;
zagadnienia podejmowane w ramach zarządzania publicznego związane z ustaleniem właściwego modelu zarządzania podmiotami publicznymi;
wiodące zasady obowiązujące w tworzeniu struktury organizacyjnej oraz metody jej formalizacji;
zakres znaczenia pojęcia ryzyka oraz elementy mające wpływ na jego ustalenie;
kwestie związane z ustaleniem wiążącego działania w ramach zarządzania ryzykiem;
grupę standardów składających się na mechanizmy kontroli;
kwestie związane z zapewnieniem pracownikom dostępu do aktualnej informacji niezbędnej do wykonywania zadań oraz zapewnieniem komunikacji zarówno wewnętrznej, jak i zewnętrznej;
zagadnienia dotyczące prowadzenia monitoringu i oceny kontroli zarządczej.

   Adresaci:
Książka jest przeznaczona dla osób związanych z sektorem publicznym, zarówno kierowników jednostek sektora finansów publicznych, jak i pracowników, którzy realizując swoje zadania wdrażają i stosują mechanizmy kontroli zarządczej.

Książka Kontrola zarządcza jednostek sektora finansów publicznych pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Dorota Fleszer. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, finansowe. Książka Kontrola zarządcza jednostek sektora finansów publicznych liczy 344 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Kontrola zarządcza jednostek sektora finansów publicznych

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.