Kontrola zarządcza i audyt wewnętrzny w jednostkach samorządu terytorialnego - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kontrola zarządcza i audyt wewnętrzny w jednostkach samorządu terytorialnego (miękka)

przeczytaj fragment

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 284
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Kontrola zarządcza i audyt wewnętrzny w jednostkach samorządu terytorialnego - opis produktu:

Publikacja w sposób kompleksowy prezentuje teoretyczne i praktyczne zagadnienia dotyczące organizacji systemów kontroli zarządczej i realizacji skutecznego audytu wewnętrznego w jednostkach na różnych poziomach sektora samorządowego, czyli w urzędach marszałkowskich, starostwach powiatowych, urzędach gmin oraz nadzorowanych i podległych jednostkach samorządowych. W książce udzielono odpowiedzi na następujące pytania:
-Jak należy realizować zasadę jawności gospodarowania środkami publicznymi w jednostkach samorządu terytorialnego?
-Jakie są cele i zadania kontroli zarządczej w jednostkach samorządu terytorialnego według obecnie obowiązujących regulacji?
-Jaką rolę odgrywają audytorzy wewnętrzni w jednostkach samorządu terytorialnego oraz jakie wymogi ich dotyczą?
-Co należy rozumieć pod pojęciem audytu śledczego i co jest jego przedmiotem? - Jakie są zadania kontroli zarządczej i audytu wewnętrznego przy realizacji zamówień publicznych?
-Jak należy zorganizować system kontroli zarządczej w urzędzie marszałkowskim, starostwie powiatowym, urzędzie gminy oraz nadzorowanych i podległych jednostkach samorządowych?
-Jakie cele i zadania realizuje audyt wewnętrzny w tych jednostkach?

Autorzy publikacji to pracownicy naukowi i praktycy zatrudnieni w jednostkach sektora finansów publicznych, będący absolwentami specjalności lub studiów podyplomowych z zakresu kontroli zarządczej i audytu wewnętrznego.

Adresaci:
Książka polecana jest kadrze kierowniczej i specjalistom w jednostkach samorządu terytorialnego oraz innych jednostkach sektora finansów publicznych, w szczególności skarbnikom, księgowym, audytorom wewnętrznym, kontrolerom, a także biegłym rewidentom. Będzie przydatna również słuchaczom studiów podyplomowych z zakresu finansów publicznych, rachunkowości budżetowej, kontroli zarządczej i audytu wewnętrznego, a także studentom pierwszego i drugiego stopnia na specjalnościach związanych z szeroko rozumianymi finansami publicznymi.

Stan prawny: 30 maja 2015 r.

Książka Kontrola zarządcza i audyt wewnętrzny w jednostkach samorządu terytorialnego pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, finansowe. Książka Kontrola zarządcza i audyt wewnętrzny w jednostkach samorządu terytorialnego liczy 284 stron. Jej wymiary to 176x250. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Kontrola zarządcza i audyt wewnętrzny w jednostkach samorządu terytorialnego

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 13 ocen )
 • 5
  11
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: