Konserwacja i rekonstrukcja XIX-wiecznych fotografii pochodzących ze zbioru Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Kórnickiej - Tomasz Kozielec - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Konserwacja i rekonstrukcja XIX-wiecznych fotografii pochodzących ze zbioru Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Kórnickiej (miękka)

Katalog wystawy

książka

Konserwacja i rekonstrukcja XIX-wiecznych fotografii pochodzących ze zbioru Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Kórnickiej, Katalog wystawy - opis produktu:

Jakie działania powinien podjąć konserwator, aby skutecznie przyczyniły się do ratowania spuścizny fotograficznej? Czy pożółkłe, spłowiałe odbitki są już tylko bezużytecznymi dokumentami historii i kultury, czy nie przedstawiają już żadnej wartości? Czy ich treść jest możliwa do odczytania? Czy rekonstrukcje fotografii mogą przynieść satysfakcjonujące efekty?

W latach 2011-2016 przeprowadzono prace konserwatorskie na zbiorze fotografii przechowywanych na terenie zamkowym Biblioteki Kórnickiej. Efekty ich realizacji upubliczniono na dwóch wystawach w Toruniu oraz na wystawie w Bibliotece Kórnickiej w 2016 roku. Skromna publikacja oddana do Państwa rąk w formie katalogu ma na celu przede wszystkim upamiętnienie faktu realizacji tychże wystaw; zawiera również przykłady niektórych, bardzo syntetycznie ujętych rozwiązań konserwatorskich na zabytkowych fotografiach oraz ich cyfrowych kopiach.

Wielu konserwatorów podkreśla, że ochrona przed zniszczeniem i konserwacja fotografii to niełatwe zadania, a także, że wiedza z tego zakresu nie jest tak bardzo popularna w naszym kraju, w gronie specjalistów, w przeciwieństwie do wiedzy na temat konserwacji wielu innych rodzajów obiektów o wartości historycznej, zabytkowej - księgozbiorów, znalezisk archeologicznych czy budynków.

Jeśli w jakikolwiek sposób publikacja przyczyni się do poszerzenia świadomości, że roztoczenie opieki nad fotografiami jest konieczne wśród właścicieli i opiekunów zbiorów fotograficznych, jeśli zainteresuje artystów zajmujących się warsztatem dawnych mistrzów fotografii, kolekcjonerów, to autor uzna, że jego cel - popularyzacja tejże wiedzy - został osiągnięty.

Książka Konserwacja i rekonstrukcja XIX-wiecznych fotografii pochodzących ze zbioru Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Kórnickiej Katalog wystawy, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Autorem książki jest Tomasz Kozielec. Należy do gatunków: historia, nauki humanistyczne, sztuka, różne, inne. Książka Konserwacja i rekonstrukcja XIX-wiecznych fotografii pochodzących ze zbioru Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Kórnickiej liczy 88 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Konserwacja i rekonstrukcja XIX-wiecznych fotografii pochodzących ze zbioru Polskiej Akademii Nauk Biblioteki Kórnickiej, Katalog wystawy

4.5/5 ( 10 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.