Komentarz do spraw administracyjnych - Irena Kamińska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Komentarz do spraw administracyjnych (twarda)

Wybrane zagadnienia

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 512
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Komentarz do spraw administracyjnych, Wybrane zagadnienia - opis produktu:

Książka uzupełnia cieszącą się uznaniem Czytelników serię wydawniczą `Komentarze z wokandy`. Podstawowym walorem książek z tej serii jest przyjęta konwencja komentowania spraw, a nie przepisów, co umożliwia przedstawienie biegu postępowań sądowych w aspekcie materialnym i procesowym w wielopłaszczyznowym ujęciu. Publikacja zawiera omówienie obowiązujących przepisów i ich wpływu na bieg postępowania.
W komentarzu do wybranych zagadnień prawa administracyjnego przedstawiono najistotniejsze problemy niektórych uregulowań z tej dziedziny prawa:
- w części podatkowej omówiono kwestie proceduralne związane ze zwrotem podatku VAT, uzyskaniem interpretacji indywidualnej, stwierdzeniem i zwrotem nadpłaty podatku, domiarem podatku oraz odpowiedzialnością członków zarządu za zaległości podatkowe spółki,
- w części dotyczącej dostępu do informacji publicznej dokonano analizy przepisów ustawy regulującej tę materię oraz zamieszczono wskazówki ułatwiające realizację prawa do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej i podmiotów wykonujących zadania publiczne,
- w części poświęconej świadczeniom rodzinnym omówiono zagadnienia dotyczące interpretacji ustawy o świadczeniach rodzinnych, określającej zasady ich ustalania, przyznawania i wypłacania,
- w części o dodatku mieszkaniowym wyjaśniono problemy, jakie pojawiają się przy stosowaniu przepisów ustawy o dodatkach mieszkaniowych, związane np. z warunkami przyznania dodatku, a także z okolicznościami wstrzymania i utraty prawa do tego świadczenia publicznoprawnego.
Publikacja jest przeznaczona zarówno dla prawników praktyków, zawodowo posługujących się omawianymi przepisami, jak i dla każdego, kto będzie chciał skorzystać z któregoś z opisanych w niej praw obywatelskich.

Książka Komentarz do spraw administracyjnych Wybrane zagadnienia, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Irena Kamińska, Jacek Matarewicz, Mirosława Rozbicka-Ostrowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne. Książka Komentarz do spraw administracyjnych liczy 512 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Irena Kamińska, Jacek Matarewicz, Mirosława Rozbicka-Ostrowska - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Komentarz do spraw administracyjnych, Wybrane zagadnienia

4.3/5 ( 8 ocen )
  5
  5
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.