Kodeks spółek handlowych, Tom III A Spółka akcyjna. Komentarz do artykułów 301-456 - A. Sołtysiński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Kodeks spółek handlowych, Tom III A Spółka akcyjna. Komentarz do artykułów 301-456 (twarda)

Duże Komentarze Becka

książka

 • Wydawnictwo C.H.Beck
 • Oprawa twarda w obwolucie
 • Ilość stron 1634
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • darmowa dostawa od 300zł Darmowa dostawa
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność Ostatnie sztuki u dostawcy
  Ostatnie sztuki produktu u dostawcy.
  Spróbujemy go dla Ciebie sprowadzić.
  W przypadku braku tej pozycji, zamówienie zostanie zrealizowane bez niej.

Kodeks spółek handlowych, Tom III A Spółka akcyjna. Komentarz do artykułów 301-456, Duże Komentarze Becka - opis produktu:

Dzieła z serii Duże Komentarze Becka należą do najobszerniejszych na rynku wydawniczym komentarzy omawiających najważniejsze ustawy systemu prawnego. Dzięki wiedzy autorów ? wybitnych znawców poszczególnych dziedzin prawa ? tworzą one kanon literatury prawniczej. Uporządkowana struktura tekstu, powoływanie orzeczeń, glos oraz literatury, rozszerzających określoną tematykę, ułatwiają zdobycie wyczerpującej wiedzy z poszczególnych dziedzin prawa.

W tej serii prezentujemy Państwu nowy Komentarz do Kodeksu spółek handlowych, zawarty w pięciu tomach:
Tom I - Spółki osobowe
Tom II - Spółka z o.o.
Tom IIIA - Spółka akcyjna. Art. 301-392
Tom IIIB - Spółka akcyjna. Art. 393-490
Tom IV - Łączenie, podział i przekształcanie spółek

Prezentowany tom stanowi szczegółową i kompletną analizę przepisów o spółce akcyjnej. W taki sam sposób komentuje również przepisy ogólne KSH w zakresie, w jakim dotyczą one spółki akcyjnej, ze względu na pierwszeństwo wydania wspomnianego tomu.

Publikacja zawiera pogłębione studium zagadnień dotyczących:
przepisów ogólnych KSH (m.in. umiejscowienia KSH w systemie prawa prywatnego, stosowania przepisów KSH w wymiarze ponadkrajowym, stosowania Kodeksu cywilnego do stosunków spółek handlowych, definicji umowy spółki handlowej, wkładów niepieniężnych, zasady jednakowego traktowania akcjonariuszy);
powstania spółki (m.in. etapów procesu założycielskiego, charakteru statutu spółki, spółki w organizacji, spółki jednoosobowej, akcji i zasad ich objęcia, kapitału zakładowego i jego pokrycia, zgłoszenia spółki do rejestru);
praw i obowiązków akcjonariuszy (m.in. wpłat na akcje i sankcji za brak ich pokrycia, rodzajów akcji, zasad rozporządzania akcjami, księgi akcyjnej, legitymacji akcjonariusza, ograniczeń pomocy finansowej, wypłaty dywidendy i zaliczki na jej poczet, przywilejów akcyjnych i indywidualnych, umorzenia akcji, nabywania i obejmowania przez spółkę własnych akcji);
organów spółki (m.in. kompetencji zarządu, zasad jego powoływania i odwoływania, ustalania kadencji i mandatu członków zarządu, sposobu reprezentowania spółki przez zarząd, wynagrodzenia członków zarządu i zawierania umów z członkami zarządu, kompetencji rady nadzorczej, zasad jej powoływania i odwoływania, zakazu łączenia stanowisk, zasad podejmowania uchwał przez radę nadzorczą).

Komentarz do Kodeksu spółek handlowych został napisany przez grono wybitnych Autorów, specjalistów prawa spółek oraz praktyków.

Książka Kodeks spółek handlowych, Tom III A Spółka akcyjna. Komentarz do artykułów 301-456 Duże Komentarze Becka, pochodzi z wydawnictwa C.H.Beck. Autorami książki są A. Sołtysiński, A. Szajkowski, A. Szumański, J. Szwaja. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, handlowe i gospodarcze. Książka Kodeks spółek handlowych, Tom III A Spółka akcyjna. Komentarz do artykułów 301-456 liczy 1634 stron. Jej wymiary to 146x225. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Kodeks spółek handlowych, Tom III A Spółka akcyjna. Komentarz do artykułów 301-456, Duże Komentarze Becka

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.