Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz - Piotr Przybysz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz (twarda)

książka

  • Wydawnictwo Wolters Kluwer
  • Oprawa twarda
  • Ilość stron 784
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz - opis produktu:

 Komentarz zawiera obszerną i szczegółową analizę przepisów dotyczących postępowania administracyjnego ogólnego, w tym m.in. odnoszących się do: - skarg i wniosków, - wydawania zaświadczeń, - rozstrzygania sporów o właściwość w obrębie administracji publicznej, - administracyjnych kar pieniężnych, - udziału prokuratora, - opłat i kosztów postępowania, - przepisów szczególnych w sprawie ubezpieczeń społecznych, - europejskiej współpracy administracyjnej.

 Trzynaste wydanie komentarza uwzględnia m.in. najnowsze zmiany prawne wynikające z ustawy - Kodeks postępowania administracyjnego, w tym m.in. z ustawy z 18.11.2020 r. o doręczeniach elektronicznych, która wejdzie w życie 1.07.2021 r., obejmujące: - nowy sposób rozumienia zasady pisemności, tj. przyznanie równorzędności pism w wersji papierowej i elektronicznej, - zasad doręczania pism w postępowaniu administracyjnym - poszerzenie sposobu doręczeń elektronicznych.
 Autor w przystępny sposób wyjaśnia zawiłości procedury administracyjnej, a przedstawione rozważania uzupełnia o najnowsze orzecznictwo Sądu Najwyższego, Naczelnego Sądu Administracyjnego i wojewódzkich sądów administracyjnych.
 

 Publikacja przeznaczona jest zarówno dla prawników praktyków - adwokatów, radców prawnych i sędziów - jak i dla pracowników organów administracji publicznej, którzy na co dzień stosują przepisy komentowanej ustawy. Będzie przydatna także pracownikom naukowym i studentom oraz każdemu, kto załatwia sprawy w urzędach.

Książka Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Piotr Przybysz. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne, kodeksy. Książka Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz liczy 784 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Piotr Przybysz - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Kodeks postępowania administracyjnego Komentarz

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.