Kodeks cywilny Komentarz. Tom I Część ogólna - Jacek Gudowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kodeks cywilny Komentarz. Tom I Część ogólna (pakiet)

Cz. 1 i 2

książka

  • Wydawnictwo Wolters Kluwer
  • Oprawa twarda
  • Ilość stron 2088
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Kodeks cywilny Komentarz. Tom I Część ogólna, Cz. 1 i 2 - opis produktu:

Kodeks cywilny. Komentarz to kontynuacja publikacji wydawanej od ponad ćwierćwiecza. Jest klasycznym komentarzem nawiązującym do bogatych, sięgających okresu międzywojennego, tradycji polskiej myśli prawniczej. Jest także praktycznym przewodnikiem po tekście Kodeksu cywilnego, w sposób unikatowy łączącym dorobek nauki z doświadczeniami praktyki sądowej: objaśnia przepisy i normowane nimi instytucje, wskazuje źródła, uzupełnia poruszane w nim wątki i łączy je z wiedzą zdobytą w praktyce. Stanowi wyróżniający się na rynku zbiór recept prawniczych fachowo diagnozujących i syntetyzujących problem, a następnie podpowiadających, jak go rozwiązać. Przejrzyście skonstruowanym i usystematyzowanym objaśnieniom towarzyszą obszerne wykazy piśmiennictwa oraz skorowidze.
 Tom I Komentarza obejmuje zagadnienia uregulowane w art. 1-125, a więc fundamentalne problemy prawa prywatnego, a wśród nich unormowania dotyczące osób fizycznych i prawnych - w tym przedsiębiorców i konsumentów - ich statusu oraz ochrony dóbr osobistych, regulujące podstawowe kwestie mienia, ustalające formę i wymagania ważności czynności prawnych, a także ustanawiające zasady przedawnienia roszczeń. Składa się z dwóch części, został napisany `od nowa` i jest dużo obszerniejszy niż jego wcześniejsze edycje. Autorzy, doceniając kluczowe znaczenie tematyki unormowanej w części ogólnej Kodeksu cywilnego, opracowali ją bardzo szczegółowo, z niekwestionowaną kompetencją i wnikliwością.
Zespół Autorów tworzą wybitni prawnicy cywiliści, doświadczeni sędziowie oraz przedstawiciele nauki bardzo blisko związani z praktyką sądową.
 Komentarz jest adresowany do: sędziów wszystkich sądów, powszechnych i administracyjnych, adwokatów, radców prawnych, notariuszy, rzeczników patentowych, prokuratorów, referendarzy sądowych, komorników, doradców podatkowych, naukowców, przedstawicieli władzy ustawodawczej i wykonawczej, innych organów państwowych i samorządowych oraz do aplikantów.

Pakiet Kodeks cywilny Komentarz. Tom I Część ogólna Cz. 1 i 2, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książek jest Jacek Gudowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne, kodeksy, pakiety. Książka Kodeks cywilny Komentarz. Tom I Część ogólna liczy 2088 stron. Oprawa jest twarda
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Kodeks cywilny Komentarz. Tom I Część ogólna, Cz. 1 i 2

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.