rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Człowiek, który pokochał Yngvego - ...

T. Renberg

ebook, multiformat: mobi, epub

24,92 zł taniej -15%

Kobieta, która gotuje rosół

H. Bondarenko

książka (twarda)

32,68 zł

Kobieta, która wiedziała za mało - ...

D. Koziarski

ebook, multiformat: mobi, epub

23,42 zł taniej -15%

Kobieta, która wiedziała za mało

D. Koziarski

książka (miękka)

24,41 zł taniej -28%

Kobieta, która płacze

Z. Valdés

książka (twarda)

30,25 zł taniej -24%

Kobieta

E. Kobi

książka (twarda)

41,53 zł taniej -7%

Kobieta 50+ Nowe narodzenie

E. Białek

książka (miękka)

31,61 zł taniej -12%

Kobieta Pytania i refleksje

E. Stein

książka (twarda)

29,45 zł taniej -26%

Kobieta, która ukradła moje życie - ...

M. Keyes

ebook, multiformat: mobi, epub

31,68 zł taniej -15%

Kobieta, która ukradła moje życie

M. Keyes

książka (miękka)

28,81 zł taniej -24%

Kobieta, która płacze - mobi, epub

Z. Valdés

ebook, multiformat: mobi, epub

26,68 zł taniej -15%

Kobieta, którą pokochał Marszałek Opowieść o Oli Piłsudskiej
ocena: 6, głosów: 22
 
powiększenie

Kobieta, którą pokochał Marszałek
Opowieść o Oli Piłsudskiej (miękka)

książka

Wydawnictwo: Znak

Oprawa: miękka

Ilość stron: 368

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 31,02

Cena detaliczna: 37,82

U nas taniej o 18%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

30,26

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (11)

Kobieta, którą pokochał Marszałek, Opowieść o Oli Piłsudskiej - opis produktu:

W 1901 roku dziewiętnastoletnia Ola Szczerbińska przyjeżdża z Suwałk do Warszawy. Marzy o zdobyciu wykształcenia i o wolnej Polsce. W czasach, kiedy uważano, że jedynym zadaniem kobiet jest dobrze wyjść za mąż i wychować dzieci, ona przemyca dynamit w gorsecie i rewolwery w fałdach spódnicy, organizuje siatkę wywiadowczyń i walczy z bronią w ręku.

Podczas prezentacji składu broni, wśród mauzerów i browningów poznaje Piłsudskiego, legendę podziemnej Polski, bohatera... oraz męża innej kobiety. Mimo przeszkód stanie u jego boku, odważnie stawi czoła konwenansom epoki i wyzwaniom historii, a ta zawiedzie ją do Belwederu i uczyni pierwszą damą II RP.

Co takiego miała w sobie Ola, że Piłsudski obdarzył ją wielkim uczuciem i uczynił partnerką nie tylko w życiu, ale też w walce o wolność?

Dzieje tej niebanalnej pary to jedna z najpiękniejszych i najbardziej intrygujących historii miłości, determinacji i wielkiej odwagi. Historia, która pokazuje, że wielkość nie liczy się z konwenansami.

Kobieta, którą pokochał Marszałek, Opowieść o Oli Piłsudskiej - wybrana recenzja:

Spadło mi z regała 26/11/2018
recenzja dotyczy produktu: Książki

Lubię barwne postacie ? zarówno w życiu, jak i w książkach. Nie muszą być pozytywne, a wyidealizowane drażnią mnie i odstraszają. Nudzą mnie bohaterki pałające miłością do wszystkich wokół i przez wszystkich wielbione za dobre serce. Zapewne to nieco nieuczciwe z mojej strony, ale nie potrafię... (czytaj dalej)

Kobieta, którą pokochał Marszałek, Opowieść o Oli Piłsudskiej - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Ilość stron:368
ISBN:978-83-240-4784-0
Wprowadzono: 28.03.2018
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Kobieta, którą pokochał Marszałek, Opowieść o Oli Piłsudskiej - recenzje klientów

26/11/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Lubię barwne postacie ? zarówno w życiu, jak i w książkach. Nie muszą być pozytywne, a wyidealizowane drażnią mnie i odstraszają. Nudzą mnie bohaterki pałające miłością do wszystkich wokół i przez wszystkich wielbione za dobre serce. Zapewne to nieco nieuczciwe z mojej strony, ale nie potrafię podziwiać takich kobiet. Zawsze gdzieś w środku odzywa się we mnie głos, który podpowiada, że cicha woda brzegi rwie, a czasami na pozór najdoskonalsze istoty w rzeczywistości mają sporo za uszami. I nagle bum. Zdarzył się wyjątek.

Aleksandra Szczerbińska. Jestem przekonana, że większość czytelników nawet nie skojarzy tego nazwiska. Właściwie to mam nadzieję, że tak właśnie jest, bowiem mnie nic ono nie powiedziało w pierwszej chwili, a nie lubię myśleć o sobie jak o największej ignorantce świata. A na poważnie: jeśli wiecie, kim była owa kobieta, to chwała Wam za to. Jeśli nie ? to znak, że lektura Kobiety, którą kochał Marszałek Katarzyny Drogi jest dla Was lekturą obowiązkową. Dla pozostałych ? uzupełniającą. Dla mnie była tą pierwszą, ale dla mojej córki będzie z pewnością tą drugą, bowiem zadbam, by doskonale wiedziała, kim jest Aleksandra de domo Szczerbińska primo voto Piłsudska. Tak, TA Piłsudska. Pierwsza dama II Rzeczpospolitej.

Mam ostatnio niebywałe szczęście do świetnych biografii. Historia Wandy Kronenberg, rodziny Kossaków i wreszcie Aleksandry Szczerbińskiej (pseudonim Ola). Ta ostatnia, w fenomenalny sposób zbeletryzowana, została przeze mnie pochłonięta jak najlepsza powieść. Uważam, że pomysł autorki na przedstawienie nam bohaterstwa Piłsudskiej był strzałem w dziesiątkę. Ponadto niezwykle lekkie pióro Katarzyny Drogi i umiejętność zamykania rozdziałów w taki sposób, by zasygnalizować czytelnikowi finał historii, ale bez zdradzania szczegółów powodował, że książki nie dało się odłożyć nawet na chwilę.

W kontekście zdobycia przez Polskę niepodległości zawsze mówi się o Józefie Piłsudskim, jego zdolnościach przywódczych i osiągnięciach. Od pierwszych lat szkolnej edukacji jesteśmy uczeni kim był, co zrobił i jak bardzo powinniśmy być mu wdzięczni. Marszałek stał się symbolem naszej wolności, choć jako człowiek wcale nie był ideałem. Autorka, opowiadając o Oli, nie gloryfikuje jej męża. Wiedzący czego chce w kwestii rządzenia państwem, w kwestii życia prywatnego (a szczególnie kobiet) zachowywał się dość egoistycznie i wydaje się, jakby stąpał we mgle w nadziei, że ?jakoś się ułoży?. Na tym większy szacunek zasługuje tytułowa bohaterka ? wiernie czekająca, z podniesioną do góry głową grająca drugie skrzypce, cierpliwie czekająca na swój czas. Wszystko po to, by ? jako pierwsza ? stać się znowu drugą.

Ta książka jest pięknym hołdem dla wszystkich kobiet, które zamiast błyszczyka w najnowszej torebce od Michaela Korsa trzymały w kieszeni cyjanek, a zamiast wizyt u tak modnych teraz brafitterek ? wizytowały tak zwane ?dziuple?, transportując w biustonoszach amunicję. To przypomnienie o kobietach, które nie wkładały bielizny wyszczuplającej, by dobrze wyglądać, tylko charakteryzowały się na kilka-, a nawet kilkanaście kilogramów większe i cięższe, byleby jak najwięcej broni zmieścić pod sukienkami. To zupełnie inne czasy, inni ludzie i inne wartości. Bardzo się cieszę, że pisarze/pisarki nie pozwalają zapomnieć o tych, o których nie ma mowy w podręcznikach historii.

9/05/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Któż nie zna Józefa Piłsudkiego? Kto zna Olę Piłsudską? Mówi się, że za każdym męźczyzną stoi kobieta i coś w tym jest. Ta niezwykła historia tocząca się na tle wojny o wolność, mogłaby być materiałem na dobry film. Ola, kobieta, która zauroczyła przewodniczącego PPS-u, była kobietą niesamowitą. Wykształcona, niezwykle haryzmatyczna i pełna wiary w wolną ojczyznę. Kto jeszcze nie zna tej historii, musi to nadrobić, tym bardziej, że Katarzyna Droga zrobiła z niej opowieść, która wciąga od pierwszych stron.

8/05/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Jest to całkiem przyjemna opowieść o kobiecie, która wiedziała, czego chce od życia, która miała jasno określone cele i zasady, których się trzymała. O kobiecie, która potrafiła chłodnym okiem spojrzeć na sytuację i jeżeli zaszła taka konieczność ? poświęcała siebie i swoje uczucia w imię ?większego dobra?. W końcu to opowieść o kobiecie, która wiele w życiu przeszła: była sama w wielkim i obcym mieście, kilka razy zamykana w więzieniach, odsunięta i zwodzona przez ukochanego mężczyznę, oceniana przez innych, a mimo to żyjąca w zgodzie ze sobą. Dziś wiele przedstawicielek płci pięknej tego właśnie mogłoby jej pozazdrościć.
Katarzyna Droga w bardzo przystępny, nieinwazyjny sposób aplikuje nam lekcję historii, która spodoba się prawie każdej kobiecie. Pod płaszczykiem romansu dostajemy sporo informacji na temat działań konspiracji w czasie zaborów, na temat walki o niepodległość, samego momentu jej odzyskania, a także życia marszałka Józefa Piłsudskiego. Gdyby w taki sposób pisano podręczniki, to kto wie, może dzisiaj uczyłabym historii?
Ale niestety, nie piszą, więc uczę polskiego. Choćby po to, żeby móc opowiadać o takich książkach ;)

7/05/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Książka przykuła moja uwagę, nie mogłam się od niej oderwać. Autorka przedstawiła nietuzinkową postać na tle ważnych wydarzeń historycznych. Większość z nas niewiele wie o żonie Marszałka Józefa Piłsudskiego Aleksandrze Szczerbińskiej. Była ona przedstawicielką kobiet, które mają nieoceniony wkład w odzyskanie niepodległości Polski. Dzisiaj, w czasach wolności, ich miłość do ojczyzny wydaje się niesamowita i wzruszająca, wypierająca często szczęście prywatne.
Poza wątkiem głównej bohaterki książka posiada dużo opisów miast i obyczajów tamtych lat. Czytając, miałam wrażenie, że przebywam fizycznie w miejscach opisywanych przez autorkę.
Gorąco polecam tę opowieść o burzliwym życiu Aleksandry, ogromnej życzliwości, umiłowaniu pokoju i trudnej miłości.

6/05/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Piękna opowieść o miłości w czasach wojny, wytrwaniu. Pokazuje ona, że kobiety również mogły walczyć w czasach, w których pozbawione były wszelkich praw. Nie każda była na tyle odważna żeby wziąć bagnet i walczyć, taka była właśnie Ola i tym zdobyła serce marszałka Piłsudskiego.

3/05/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Świeżo po lekturze mam mnóstwo refleksji, które trudno ubrać w słowa. Jedno jest pewne, tę powieść powinien przeczytać każdy Polak. Chociaż jest fikcyjną narracją, to przecież mocno opartą na wspomnieniach samej Oli Piłsudskiej i na wielu świadectwach historii, która działa się przez nią i dla niej. Kobieta, o której mało się mówi, kobieta, żyjąca w cieniu Marszałka, Wodza? człowieka, który sprawił, że Polacy sięgnęli po upragnioną niepodległość, to prawdziwy diament, którego wartość dostrzegł i docenił sam Józef Piłsudski, Ziuk. Nie była to miłość łatwa, ale trwali w niej, w nadziei na lepsze czasy. Dzielili też wspólnie inną nadzieję ? nadzieję na wolność, niepodległość Polski. Aleksandra. Ola. Niepozorna, skromna, pełna odwagi, uparta i dzielna, przeszła wiele, by od drobnych, niby nic nie znaczących czynów, przejść do wielkich, by stanąć u boku Józefa Piłsudskiego i trwać przy nim do końca. Do ostatniego oddechu? Jak kochać takiego człowieka? Jak nie przestać go kochać? Kiedy najpierw nie możesz nawet przyznać się do miłości. Kiedy, później, spośród rozlicznych spraw zaprzątających jego myśli, absorbujących jego uwagę i czas, ty, jego ukochana, żona, matka jego dzieci, jesteś na szarym końcu listy wszelkich spraw? Jak? Mądrość i siła kobiety w tym właśnie tkwi. W cierpliwości. W uporze. W czekaniu. W pewności, że on jest tego wart. Która z nas umiałaby trwać przy człowieku takiej miary? Stać u boku wielkiego Marszałka Piłsudskiego, tęskniąc jednocześnie za zwyczajnym życiem z ukochanym Ziukiem w cichym dworku w Sulejówku lub Piekieliszkach. Która z nas miałaby w sobie tyle pokory i determinacji, by drżeć co noc o siebie, męża i dzieci, i o Polskę też, żyć w lęku, a jednocześnie dawać innym tyle wsparcia i odwagi. Która z nas dziś, tak cierpliwie, znosiłaby plotki o zdradach męża, albo oszczerstwa, oskarżenia o zdradę Polski, po tym, kiedy dla tej Polski, dla jej wolności poświęciło się wszystko ? całe swoje życie, szczęście i spokój duszy? Co czuła naprawdę Aleksandra Piłsudska, kiedy wieczorami w zaciszu dworku w Sulejówku czekała na wieści od męża? Co czuć musiała w chwili, kiedy dumna stanęła na czele narodu wraz z nim? Co czuła, kiedy chłód i pustka Belwederu doskwierały coraz bardziej i mocniej pod nie do końca zrozumiałą nieobecność Ziuka? Tego możemy się tylko domyślać. W tych domysłach powinna nam towarzyszyć opowieść Katarzyny Drogi. Napisana bez zbędnego pietyzmu powieść, bez gloryfikowania, bez prób wybielania, bez stronniczości, bez ogromnej atencji wobec osoby i roli samego Piłsudskiego. Choć mam wrażenie, o to było najtrudniej autorce zawalczyć. Bo zapewne zapałała sympatią do Oli Piłsudskiej od samego początku i tak prowadzi narrację, że się po prostu, wykreowaną ze wspomnień postać Oli lubi, podziwia i szanuje. Nie ma w powieści miejsca na ?politykowanie?, ocenianie słuszności i to jest jej ogromny atut. Nie ma w niej miejsca na krytykę, nikt z nas nie ma do niej zresztą prawa. Krytykować mogą jedynie ci, którzy z Olą i Ziukiem, ramię w ramię, przeszli przez piekło? A i tych już wśród nas nie ma. Zostały tylko wspomnienia. O Oli i Ziuku. Piękne wspomnienia.

2/04/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Chociaż zauroczenie, zakochanie, a w końcu miłość przyprawia o ?motyle w brzuchu?, to codzienność sprawia, że prawie nigdy nie stanowi ona historii jak z bajki. Droga miłości jest tym bardziej wyboista, kiedy biegnie przez czasy wojny, niepokojów społecznych, a także kiedy przynajmniej jedna z zakochanych osób jest w jakimś sensie osobą publiczną. Aż nazbyt dobitnie przekonała się o tym Aleksandra Piłsudska (zd. Szczerbińska), druga żona Marszałka Józefa Piłsudskiego - miłość oznaczała dla niej wieczne czekanie, niepokój o losy Marszałka, akceptowanie jego porywczego i zdecydowanego charakteru, a także pozorny brak wrażliwości na pojawiające się pogłoski i publiczną krytykę. W cieniu politycznych jupiterów Ola Piłsudska stanowiła dla Józefa oparcie, tym większe, że łączyła ich wspólna troska o wolność Polski oraz skłonność Oli do wspierania osób w trudnym położeniu życiowym. Chociaż przyjaciele z młodych lat ostrzegali ją, że wojna nie jest czasem na miłość, podjęła to ryzyko i trwała w nim aż do końca swojego życia. Książka Katarzyny Drogi ?Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej? pokazuje, jak wiele trudu kosztuje życie w cieniu ?świecznika?, szczególnie wtedy, gdy chce się wesprzeć osobę, która w blasku jupiterów się znajduje. Warto pamiętać o takich cichych bohaterach zza kurtyny sceny.

31/03/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Ujęta w prozę histora życiowej partnerki Marszałka. Napisana świetnym stylem, który dobrze się czyta i dlatego jest to doskonała lektura na (jeden!) krótki wiosenny wieczór. Nie przeszkadzają pewne historyczne przeinaczenia większe bądź mniejsze (np. Zakopane w 1907 jeszcze nie było miastem) - w końcu to proza nie literatura historyczna. Według mojej oceny napisana przez kobietę dla kobiet ale myślę, że żaden mężczyzna nie powinien być rozczarowany po przeczytaniu tej książki.

26/03/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Biografie, to książki, które niejednokrotnie potrafią ogromnie zaskoczyć. Może się zdarzyć, że nasi ulubieńcy, pokażą się ze strony niekoniecznie przyjemnej lecz prawdziwej, lub osoby, których nie darzyliśmy sympatią, swoją postawą i poglądami skradną nasze serce. Osobiście nie wiedziałam dużo o postaci Oli Szczerbińskiej, później Piłsudskiej, dlatego z zaciekawieniem sięgnęłam po tę zbeletryzowaną biografię. Autorkę, Katarzynę Drogę, znałam już z sagi ?Pokolenia?, którą gdy czytałam parę lat temu, ogromnie przypadła mi do gustu. Podobała mi się w niej ogromna autentyczność postaci jak i wątki społeczno-obyczajowe. Byłam ciekawa jak autorka poradzi sobie z opowieścią o kobiecie, która pełna odwagi, zapału i oddaniu sprawie, miała jednak wrogów nie tylko w postaci pierwszej żony Józefa Piłsudskiego.
Aleksandra Szczerbińska była wychowywana przez babcię i ciotkę w Suwałkach. Dziewczyna od najmłodszych lat marzyła o wyjeździe do Warszawy i studiowaniu. Chciała zostać lekarzem, a nie tak jak wypadało w tamtych czasach wyjść szybko za mąż i zajmować się domem. Miała bardzo silny charakter, jak raz sobie coś postanowiła, dążyła do zrealizowania celu. Bardzo szybko jako młoda kobieta zaangażowała się w działalność PPS. Jej zadanie było ogromnie odpowiedzialne, miała tworzyć składy broni i amunicji nabywanej zagranicą, oraz przemycać ją z austriackiej Galicji na teren zaboru rosyjskiego. Trzeba przyznać, że była bardzo pomysłowa, korzystała z panującej wówczas mody, by zasłaniać długą spódnicą przywiązane do nóg mauzery, czy też chowała laski dynamitu do gorsetu. W swojej działalności można stwierdzić, że była ostrożna ale w jakiś sposób też zuchwała. Jednak i ona trafia do warszawskiego aresztu, następnie przeniesiono ją do bloku kobiecego na Pawiaku. Można by przypuszczać, że to wydarzenie osłabiło jej siły, lecz srodze byśmy się pomylili. Zaraz po wyjściu z więzienia, stara się zmienić swój wygląd zewnętrzny i wyrusza do Kijowa z ładunkiem rewolwerów, które miały być użyte do napadu na bank. I właśnie wtedy w 1917 roku zaprzyjaźnia się z ?Wiktorem?. Piętnastoletnia różnica wieku to żadna przeszkoda dla budzącego się, gorącego uczucia. Jednak wybranek jest żonaty, na dodatek dla pierwszej wybranki zmieniał wyznanie. Uczucie do Oli okazuje się silniejsze niż przywiązanie do żony. Jest to miłość trudna, pełna nielekkich chwil jednak staje się oprócz działalności politycznej sensem życia Oli. Kobieta nie ma pojęcia gdzie ją ona zaprowadzi, jakie będzie jutro. Przyszłość na pewno mocno ją zaskoczyła.
Autorka stara się przedstawić tę historię jako postronny obserwator. Nie ocenia, nie komentuje tylko ukazuje losy dwojga ludzi, dla których niepodległość Polski to było podstawowe marzenie. Podoba mi się jak przedstawione jest tło historyczno-społeczne, ogromna waleczność kobiet, ich bohaterstwo, nie zważanie na niebezpieczeństwa. Tu najważniejsze było oddanie sprawie. Mało jest miejsca na uczucie, na wspólnie spędzony czas.
Warto poznać historię kobiety, dla której nie istniały konwenanse a walka z bronią w ręku nie była niczym nadzwyczajnym. Kobiety, która nie mogła zrozumień dlaczego świat ciągle stawia ją za plecami mężczyzn. Poznajmy ją, jest wrzesień 1908 roku, mała kolejowa stacja nieopodal Wilna....

22/03/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Katarzyna Droga wyznaczyła sobie bardzo trudne zadanie do wykonania.

Nie dość, że chciała napisać książkę o kobiecie niebanalnej, bojowniczce o wolność, pierwszej damie i żonie człowieka, który już za życia został legendą, w jednym. To jeszcze, postanowiła losy tej kobiety, opisać w powieści, w takiej formie, by prawda historyczna współgrała z dialogami oraz emocjami.

Na dodatek wszystko to, musiało mieć wymiar emocjonalny na tyle wyważony, by nie dopuścić do zbytniego patosu w odniesieniu do głównej bohaterki oraz ludzi, którzy przemknęli przez jej życie.

Autorce udało się uniknąć wielkiego patosu - jej bohaterka oraz historia jej życia zostały przedstawione w sposób subtelny i elegancki.

wiecej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

Pokaż więcej
20/03/2018
recenzja dotyczy produktu: Książka

Beletryzowana historia miłosna Józefa i Aleksandry naprawdę może zainteresować wszystkie miłośniczki romansu - nasza bohaterka przez kilkanaście lat była "tą drugą", miała dwoje nieślubnych dzieci, jej partner był nie dość że sporo starszy, żonaty, to ciągle nieobecny, w ciągłym niebezpieczeństwie, podobnie jak sama Ola. Życiorys bohaterki zainteresuje również feministki, gdyż Szczerbińska w młodości niespecjalnie przejmowała się konwenansami, i żyła tak, jak chciała, walczyła o kraj i ryzykowała życie na równi z najdzielniejszymi mężczyznami. Z chęcią przeczytają o niej i o jej towarzyszkach broni ci, którzy chcieliby poznać wielką rolę kobiet w odzyskaniu niepodległości przez nasz kraj. W końcu z lektury na pewno będą zadowoleni wszyscy szukający opartej na źródłach, napisanej przez zaangażowaną autorkę, po prostu ciekawej i przystępnej pozycji z mocno rozbudowanym tłem społecznym i historycznym, dotyczącej szerokiego i obfitującego w wydarzenia przedziału czasowego. Walka, miłość, zdrada, namiętność, wojna, poświęcenie, śmierć, wielkie zaszczyty i wielkie upadki - niech z tym, a nie z nudną lekcją historii kojarzy Wam się ten tytuł. (...)
coprzeczytalam.pl

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Goniąc czarne jednorożce Jak polski ...

M. Zmysłowski

książka (twarda)

26,69 zł taniej -33%

21 lekcji na XXI wiek

Y. Harari

książka (twarda)

32,36 zł taniej -35%

Pozwól mi wrócić

B. Paris

książka (miękka)

24,09 zł taniej -30%

Ogień i krew. Część 1 Historia ...

G. Martin

książka (twarda)

37,67 zł taniej -36%

Katarzyna Droga - przeczytaj też

Gospoda pod Bocianem

K. Droga

książka (miękka)

28,27 zł taniej -29%

Pokolenia. Powrót do domu

K. Droga

książka (miękka)

31,77 zł taniej -24%

Pokolenia. Wiek deszczu, wiek słońca

K. Droga

książka (miękka)

29,72 zł taniej -20%

Sekrety przodków, czyli jakie znaczenie ...

K. Droga

książka (miękka)

25,03 zł taniej -32%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

41.53 zł

taniej -7%

Kobieta

Książka "Kobieta", to wielowymiarowy społeczny projekt na rzecz kobiet. Książka, to rozmowy z kobietami w różnym wieku, o różnych światopoglądach, żyjących w różnych miejscach w Polsce. Są kobietami przede wszystkim, a także matkami, córkami, babciami, żonami, partnerkami, kochankami. Najmłodsza z nich ma 17 lat a najstarsza 67. W rozmowach...

książka

32.68 zł

taniej -0%

Kobieta, która gotuje rosół

Wiersze Hanki Bondarenko są jak balsam na zmęczoną duszę współczesnego człowieka. Urzeka w nich pogodny uśmiech, w którym kryje się życiowy dystans, oraz szczerość, z jaką poetka opowiada o swoim świecie. Mamy wrażenie, że obcujemy z kimś bogatym wewnętrznie, kto tysiące razy rozpadał się na kawałki i tyleż razy zdołał się sklecić, aż w końcu odkrył...

książka

24.41 zł

taniej -28%

Kobieta, która wiedziała za mało

Czasem twoje życie musi się wykoleić, żeby potem znowu nabrało rozpędu. Marzena Wierzba jest popularną pisarką, której rytm życia wyznacza pisanie kolejnych pretensjonalnych, przeerotyzowanych książek. Nagle jej uporządkowany świat zaczyna się rozpadać. Mąż, szanowany notariusz, angażuje się w romans z młodą kobietą, syn zaskakuje ją...

książka

31.61 zł

taniej -12%

Kobieta 50+ Nowe narodzenie

Książka jest wyjątkową pozycją na rynku księgarskim, dedykowaną osobowemu i duchowemu rozwojowi kobiety 50+. Ten ważny okres przełomu zycia nie jest zbyt często przez kobiety uświadamiany, a właśnie dostrzeżenie tego momentu i właściwe wsparcie go może zdecydować czy kobieta zrealizuje się w życiu. Autorka, służąc za przewodniczkę, prowadzi Czytelniczkę od...

książka

29.45 zł

taniej -26%

Kobieta Pytania i refleksje

Tom pism Edyty Stein obejmuje rozmaite artykuły, referaty i wykłady na temat kobiety z perspektywy filozoficznej i praktycznej pochodzące z lat 1928-1932. W tamtych czasach jej ujęcie idei dotyczących kobiecości było pionierskie. Autorka porusza w swych tekstach i wystąpieniach niezwykle szeroką problematykę: od politycznego równouprawnienia, pedagogiki...

ebook

23.42 zł

taniej -15%

Kobieta, która wiedziała za mało - mobi, epub

Czasem twoje życie musi się wykoleić, żeby potem znowu nabrało rozpędu. Marzena Wierzba jest popularną pisarką, której rytm życia wyznacza pisanie kolejnych pretensjonalnych, przeerotyzowanych książek. Nagle jej uporządkowany świat zaczyna się rozpadać. Mąż, szanowany notariusz, angażuje się w romans z młodą kobietą, syn zaskakuje ją...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku

4.99

14.99

14.99

2.60

2.84

4.96

2.99

2.99

8.99

1.99

Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność › przejdź do koszyka
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: