Kierunki zmian w sektorze finansów publicznych w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej - Bazyli Samojlik - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kierunki zmian w sektorze finansów publicznych w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej

książka

 • Wydawnictwo SGK
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 170
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

Kierunki zmian w sektorze finansów publicznych w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej - opis produktu:

Opracowanie jest zbiorem sześciu esejów z zakresu finansów sektora publicznego. Pierwszych pięć artykułów to rezultat prac prowadzonych w 2005 r. przez grupę pracowników Katedry Skarbowości KES w ramach badań statutowych Kierunki zmian w sektorze finansów publicznych w Polsce po wejściu do UE;. W ostatnich latach autorzy corocznie podejmowali próbę zgłębiania różnych aspektów finansów sektora publicznego zgodnie ze swoimi szerszymi, w niektórych przypadkach od lat prowadzonymi badaniami. W roku 2005, tak jak i w kilku poprzednich latach, miałem zaszczyt być kierownikiem naukowym tych badań. Esej załączony w tym zbiorze jako ostatni to przysługa, którą zrobił nam Profesor Krzysztof Jarosiński, godząc się wystąpić razem z nami, mimo że swoje prace nad finansami sektora publicznego prowadzi samodzielnie. Miejmy nadzieje, że będzie to początek naszej bliższej przyszłej współpracy. Prezentowane eseje łączy to, że poruszane w nich zagadnienia są ściśle związane z finansami sektora publicznego i zasadniczo wszystkie dotyczą bezpośrednich lub pośrednich konsekwencji obecności Polski w Unii Europejskiej. Finanse sektora publicznego to bardzo obszerna i złożona merytorycznie problematyka. Mówiąc polityka fiskalna;, mamy na myśli w szczególności: ; strukturę dochodów podatkowych, tj. jakie źródła podatkowe oraz niepodatkowe i w jakich proporcjach służą uzyskiwaniu koniecznych dochodów sektora publicznego; ; strukturę wydatków sektora publicznego, zwłaszcza w podziale na wydatki eksploatacyjne i inwestycyjne; ; zakres finansowej swobody i niezależności jednostek samorządu terytorialnego, po stronie dochodów, wydatków i salda; ; politykę fiskalną w zakresie salda, a zwłaszcza salda pierwotnego, która określa tzw. nastawienie w polityce fiskalnej politykę w zakresie finansowania deficytu sektora publicznego i długu publicznego, w szczególności w podziale na krajowe i zagraniczne źródła oraz instrumenty finansowe wykorzystywane do tego finansowania.

Książka Kierunki zmian w sektorze finansów publicznych w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej pochodzi z wydawnictwa SGK. Autorem książki jest Bazyli Samojlik. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Kierunki zmian w sektorze finansów publicznych w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej liczy 170 stron. Jej wymiary to 168 x 238.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Kierunki zmian w sektorze finansów publicznych w Polsce po wejściu do Unii Europejskiej

4/5 ( 2 oceny )
  5
  1
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.