Kielce. Przewodnik dla dzieci / Magdalena Młodnicka 12,60 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Kielce. Przewodnik dla dzieci (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Jedność
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 48
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Kielce. Przewodnik dla dzieci - opis produktu:

Ten wyjątkowy przewodnik po Kielcach został opracowany z myślą o dzieciach.

Podążając śladami bohaterów, poznają one, a czasem odkryją na nowo niezwykłe i ważne miejsca, wybrane elementy historii miasta, bogactwa regionu i związane z nim legendy.

Dzieci podczas rozwiązywania kolejnych zadań aktywnie uczestniczą w przygodach bohaterów, którym powierzono ważną i pełną tajemnic misję. Czy zakończy się ona powodzeniem? - zapraszamy do lektury i odkrywania Kielc.

Odbiorcy:
- dzieci w wieku wczesnoszkolnym i starsze;
- rodzice i opiekunowie, którzy chcą zapoznać swoje pociechy z miastem Kielce.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:
- kryje w sobie pasjonującą historię z wątkami detektywistyczno-fantastycznymi
- w ciekawy i atrakcyjny sposób przybliża dzieciom miasto Kielce
- dzieci znajdą w niej zagadki i zadania, dzięki którym w aktywny sposób uczestniczyć będą w przygodach bohaterów
- to absolutny niezbędnik każdego młodego kielczanina i każdej młodej kielczanki
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Klub fanek W.M. Oliwia

Majka Milejko

miękka
19,44 zł 29.90
 • -38%
Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

twarda
24,74 zł 39.90
 • -42%
Dziennik 29 Interaktywna gra książkowa

PRACA ZBIOROWA

miękka
17,30 zł 29.84
 • -30%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
24,37 zł 34.82
 • -45%
Przypadki Robinsona Crusoe

Daniel Defoe

miękka
11,80 zł 21.45

Zobacz również

 • -40%
Dziewczynka z parku

Barbara Kosmowska

miękka
15,74 zł 26.24
 • -45%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

twarda
5,38 zł 9.78
 • -45%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

miękka
4,19 zł 7.61
 • -40%
Sposób na Elfa

Marcin Pałasz

twarda
14,91 zł 24.84
 • -25%
Drzewo do samego nieba

Maria Terlikowska

twarda
18,63 zł 24.83
 • RRecenzje
 • Książka
 • Kielce. Przewodnik dla dzieci
4.2/5 ( 6 ocen )
  5
  2
  4
  3
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Qultura słowa

 • 16-07-2018
 • 21:28

Kielce dla małych i dużych
Wspaniałe Muzeum Zabawek i Zabawy, liczne legendy związane z powstaniem miasta, jak ta o polowaniu na zwierzynę przez Mieszka, który zasnąwszy w trawie miał sen o napaści zbójców i św. Wojciechu, który przyszedł mu na ratunek, gdy zaczął tracić siły, a także spaniałe rezerwaty dla wszystkich miłośników przyrody, czyli: Rezerwat Kadzielnia , Rezerwat Wietrznia im. Zbigniewa Rubinowskiego czy Rezerwat skalny Ślichowice im. Jana Czarnockiego. A to dopiero początek dostępnych w okolicy atrakcji? Wiecie o jakim mieście mowa? Oczywiście o Kielcach, stolicy województwa świętokrzyskiego, do którego wciąż wracam w swoich podróżach. Mimo tego, iż moja rodzina pochodzi z tego województwa, zaś miasto to odwiedzałam już kilkakrotnie to okazuje się, że wciąż potrafi mnie zaskoczyć, wciąż odkrywa przede mną kolejne tajemnice.
Dla wszystkich miłośników Kielc, a także podróży małych i dużych, dla tych, którzy miasto zwiedzali już wielokrotnie, a także dla tych którzy dopiero planują przyjazd do Kielc, Wydawnictwo Jedność przygotowało wspaniały przewodnik. Adresowana do dzieci publikacja ?Kielce. Przewodnik dla dzieci?, autorstwa Magdaleny Młodnickiej, zachęca nie tylko do wędrówek miejskimi uliczkami, czy eksplorowania zjawiskowych kamieniołomów, ale również ? do zabawy. Za sprawą licznych zagadek, rebusów czy innych gier logicznych, lektura przewodnika staje się wspaniałą przygodą, która (wiem to z własnego doświadczenia), wciągnie do zabawy również dorosłych czytelników. Obcowanie z książką to również okazja, by spędzić z dzieckiem czas, a także by szczegółowo zaplanować wakacyjny wypoczynek, może nawet w Kielcach.
Dio Kielc wyruszmy z dziesięcioletnią Mają i siedmioletnim Antkiem oraz ich rodzicami. To długa podróż, bowiem rodzeństwo mieszka aż w Ameryce, dokąd wiele lat temu wyemigrował ich dziadek. Teraz, odwiedzają swoje rodzinne strony, ale ? mimo planów i oczekiwań wobec podróży ? nawet przez chwilę nie przypuszczali, z czym w Kielcach przyjdzie im się zmierzyć. Z atrakcjami (i tajemnicami) kieleckiej ziemi zapoznaje ich Jagoda, szesnastoletnia wolontariuszka Centrum Informacji Turystycznej, która zabiera dzieci na pełną przygód wędrówkę.
Wycieczkę zaczynamy od źródełka Biruty w parku miejskim, podziwiamy Pałac Biskupów Krakowskich, a także ? odkrywamy magiczną stronę Kielc. To właśnie przy źródełku dzieci doświadczają bowiem niezwykłego zjawiska, a dzięki prawidłowemu rozwiązaniu łamigłówki, wkraczają do niezwykłej jaskini. Ich oczom ukazuje się starzec z długą brodą, Wodnik, który przekonuje dzieci, że tylko oni mają szansę uratować zarówno jego, jak i Skarbnika. Cena niepowodzenia jest wysoka ? wkrótce może zabrakną wody, zaś skarby ziemi staną się dla ludzi niedostępne. Posługując się wskazówkami, dzieci muszą zgromadzić magiczne krzemienie, podobne do tego, który Maja dostała od dziadka Jana.
Wraz z młodymi tropicielami przygody wędrujemy przez Kadzielnię, gdzie zachwycamy się pięknymi widokami i poszukujemy kolejnych wskazówek, spotykamy też Skarbnika, który wskazuje im dalszą drogę. Kolejny punkt to Karczówka, gdzie w starym klasztorze poszukamy brata Olgierda. Kolejny dzień rozpoczniemy od spotkania pod pomnikiem Henryka Sienkiewicza, wędrujemy do muzeum Zabawek i Zabawy, najstarszego i największego muzeum zabawek w Polsce, a następnie do Centrum Geoedukacji.
To nie wszystkie miejsca, które w Kielcach zwiedzić warto i nie koniec przygód młodych bohaterów. Jak zakończy się ta książka? Czy dzieci odnajdą wszystkie kamienie? Jakie jeszcze wspaniałe atrakcję będą mogły podziwiać? Przekonamy się o tym dzięki lekturze wciągającego i nietypowego przewodnika, który w niezwykle atrakcyjny sposób prezentuje wszystkie miejsca warte odwiedzenia i odsłania przed nami historię Kielc. Dzięki wspaniałym ilustracjom Moniki Giełżeckiej, zdjęciom atrakcji, licznym ciekawostkom, legendom wplecionym w tekst czy rymowankom, no i oczywiście licznym zagadkom do rozwiązania, mamy do czynienia z niezwykłą lekturą, która zachęca małych podróżników do odkrywania zakątków Polski. Mam nadzieję, że powstanie cała seria przewodników, właśnie w taki sposób prezentujących atrakcje kolejnych miast.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Przewodnik Baśniowy Wrocław - historia spotkań według krasnoludków autorstwa Włodzimierza Ranoszka, skierowany jest do dzieci i do dorosłych. Opisywany jest tu obszar Wrocławia i okolic. Są tu legendy, opowieści i szczegółowe informacje o ciekawych miejscach tego obszaru. Całość bogato ilustrowana...

 • Rynek, Wzgórze Zamkowe i ulica Sienkiewicza, Piłsudski, Staszic i Żeromski, Kadzielnia, Wietrznia i Karczówka - takie skojarzenia z Kielcami będzie miał już zawsze każdy, kto zwiedzi miasto i jego okolice z tym przewodnikiem w ręku. A to tylko początek długiej listy... atrakcje turystyczne...

 • Przewodnik inny niż wszystkie! Wyjątkowy i kolorowy przewodnik dla dzieci (i rodziców) po Bieszczadach, w którym znalazło się miejsce zarówno na legendy, ciekawostki czy historię, jak i opisy szlaków, praktyczne informacje niezbędne podczas wędrówki oraz quizy, kolorowanki i zagadki. Po górach...

 • 43.80 zł
  39.42 zł

  Książka oprowadzi nas po dawnych Kielcach. Choć odwieczna przykolegiacka osada - Wzgórze Zamkowe - szczęśliwie się zachowała, to prawie wszystko wokół uległo zmianie. Odwiedzimy malownicze aleje i przyrynkowe zabudowania jeszcze niestrawione w wielkim pożarze, poznamy historię ulic, placów, domów....

 • Zabytkowy pałac biskupów krakowskich, pełna skarbów katedra, a może oryginalne Muzeum Zabawek i Zabawy? Wygodny w składaniu kieszonkowy plan centralnych dzielnic Kielc pomoże odnaleźć każdą atrakcję. Na planie m.in.: szczegółowa sieć ulic, rysunek zabudowy z dokładną numeracją budynków...

 • Pierwsza w Polsce książka o duchowej adopcji dzieci przez dzieci! Co możesz zrobić, żeby uratować człowieka znajdującego się w śmiertelnym niebezpieczeństwie? Książka `Mali pomocnicy Boga. Przewodnik dla dzieci po duchowej adopcji` jest odpowiedzią na to pytanie. Zaadoptujcie poczęte...