Kiedy wrócę - Agnieszka Lingas-Łoniewska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Kiedy wrócę (miękka)

książka

Kiedy wrócę - opis produktu:

Mateusz wyjeżdża na Podkarpacie i tam spotyka dziewczynę, która skrywa koszmarną tajemnicę. Kosma nie może wybaczyć sobie tego, co się stało i odsuwa się od Matyldy. Wojtek i Ewelina wyjeżdżają z Rokietnicy, a Leon i Weronika stają przed bardzo poważnym wyborem. Znowu niewyjaśnione, zadawnione spory zdają się wpływać na życie młodych ludzi, a tajemnice z przeszłości nadal ciążą nad bohaterami niczym okrutne widmo sprzed lat. Czy miłość jest na tyle mocna, że poradzi sobie z ludzką nienawiścią i złem w czystej postaci?

`Kiedy wrócę` to dramatyczny drugi tom dylogii o młodości, zdradzie, zemście i bolesnych meandrach życia.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Quichotte

Salman Rushdie

twarda
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 16.4.2020
 • -39%
Opowieść podręcznej

Margaret Atwood

miękka
24,34 zł 39.90
 • -32%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
27,20 zł 39.99
 • -39%
Testamenty

Margaret Atwood

miękka
24,34 zł 39.90
 • -35%
Pragnienie

Amelie Nothomb

miękka
22,69 zł 34.90
 • -34%
Uległość

Michel Houellebecq miękka

26,40 zł 39.99

Agnieszka Lingas-Łoniewska - przeczytaj też

 • -35%
Bez pożegnania

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 27.3.2020
 • -32%
 • -32%
 • -32%
Kastor. Bezlitosna siła Tom 1

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

27,07 zł 39.81
 • -32%
Polluks. Bezlitosna siła Tom 2

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

27,07 zł 39.81
 • -32%
Randka z Hugo Bosym

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

27,07 zł 39.81
 • -32%
Saturn. Bezlitosna siła Tom 3

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

27,07 zł 39.81
 • -38%
Tylko raz w roku

Agnieszka Lingas-Łoniewska miękka

24,74 zł 39.90

Zobacz również

 • -43%
 • -35%
Testamenty

Margaret Atwood

twarda
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Złodziejka truskawek

Joanne Harris

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 12.3.2020
 • -31%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
26,21 zł 37.99
 • -40%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,74 zł 37.91
 • -42%
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Kiedy wrócę
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  8
  4
  2
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

polecanekobietom.blogspot.com

 • 2-10-2019
 • 15:34

Nie było jeszcze ani jednej książki, która wyszła spod pióra tej autorki, a przeszła przez moje ręce, i nie poruszyłaby mnie i nie zostawiła po sobie emocjonalnej wyrwy. Historie jej są tak realne i pełne uczuć i emocji, że czytając, je czujemy się jak na rollercoasterze. Operuje emocjami w tak sprawny sposób, że nie sposób po przeczytaniu książki dojść do siebie. ZA każdym razem rozkłada mnie na łopatki i pragnę więcej. Przeczytałam już kilka pozycji i na żadnej się nie zawiodłam.


Myślałam, że druga część przygód tych szkolnych przyjaciół z Rokietnicy nie powinna mnie zaskoczyć. Cóż jednak bardziej mylnego. Podczas czytania nie mogłam uwierzyć, ile jeszcze można wykreować i jak namieszać w głowie czytelnikowi. Może nie była ona lepsza od pierwszej części, ale na pewno na tym samym poziomie. Zastanawiam się, czy autorka nie planuje wydać kolejnej części, gdyż niektóre losy tej grupki przyjaciół były mało rozwinięte. Pożyjemy..... Zobaczymy...


Pierwsza część kończy się tragiczną sytuacją w tej małej miejscowości. Zostaje postrzelony Kosma przez swoją matkę, dyrektorkę szkoły. Oczywiście, celowała w kogoś innego, ale przez przypadek postrzeliła syna. Młody chłopak będzie musiał zmierzyć się z zaistniałą sytuacją. Wydarzeń cofnąć się nie da, a on, by dalej żyć, będzie musiał je zaakceptować i nauczyć się z nimi koegzystować. Czy w tej sytuacji przetrwa jego miłość do Matyldy? Wojtek i Ewelina płynnie pójdą dalej do przodu i w tej części będą wzbudzać najmniej emocji. Leon i Weronika będą zmuszeni zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, ale jeśli będą się nawzajem wspierać, to powinni dać radę. Mateusz nadal będzie wzbudzał wiele emocji. Jego wybory i sposób życia przyniesie czytelnikowi wiele zawirowań. Ten chłopak ciągle zostaje doświadczany przez jednookie przeznaczenie, które nie ułatwia mu funkcjonowania. Czy w końcu uda mu się odnaleźć miłość, spokój i przede wszystkim rodzinę, na której może polegać? Matylda i Lenka będą, w tej części dominować a ich historie chyba najbardziej mnie urzekły.


Oczywiście, żeby się przekonać, o dalszych losach tej grupki przyjaciół musicie sięgnąć po książkę. W tej części nie zabraknie starych, niewyjaśnionych sporów, które kolejny raz wpłyną na życie tej grupki młodych ludzi. Tajemnice rodziców, które ciążą na starszym pokoleniu, niestety wpłyną na życie młodzieży. Kolejny raz za winy rodziców odpowiadać będą dzieci. To tak pokrótce kilka informacji, które możecie znaleźć w tej drugiej części. Nie zabraknie w niej miłości, zdrad, zemsty i przede wszystkim bolesnych kolei losu niektórych bohaterów. Zdecydowanie polecam szerokiej rzeszy czytelników bez różnicy na podział wiekowy.


1. P O L E C A N E K O B I E T O M :"Zakręty Losu" Agnieszka Lingas - Łoniewska


2. P O L E C A N E K O B I E T O M :"Zakręty Losu. Braterstwo Krwi" Agnieszka Lingas - Łoniewska


3. P O L E C A N E K O B I E T O M :"Zakręty Losu. Historia Lukasa" Agnieszka Lingas - Łoniewska


4. P O L E C A N E K O B I E T O M :"Bez słów" Mia Sheridan


5. P O L E C A N E K O B I E T O M :CALDER Narodziny odwagi Mia Sheridan


6. P O L E C A N E K O B I E T O M :"BEZ WINY" Mia Sheridan


7. P O L E C A N E K O B I E T O M :"Na krawędzi nigdy" J.A. Redmerski


8. P O L E C A N E K O B I E T O M :"Żyj szybko, kochaj głęboko"SamanthaYoung


9. P O L E C A N E K O B I E T O M : KIEDY ZNIKNĘ

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Spadło mi z regała

 • 20-04-2018
 • 09:19

Moje dorastanie to jedno wielkie zakochanie. I nie chodzi o pierwszą miłość, która w założeniu miała trwać do grobowej deski. Z tego, co pamiętam, to obiekty zmieniały się z prędkością światła. Ileż łez wylałam, gdy Paweł z 8c ?zaczął chodzić? z Dominiką z 8b! Ja byłam dopiero w 4a, więc może dlatego? Ile listów napisałam do mojej kuzynki, żaląc się na cały sprzysiężony przeciwko mnie świat. Słałam je pocztą, bo wówczas o mailach nie było jeszcze mowy. Ba! Pamiętam, jak telefon stacjonarny nam założyli. Właściwie to chciałabym móc napisać, że byłam buntowniczką, opisać, jak rodzice musieli się ze mną męczyć ? byłoby na pewno bardziej interesująco. Tymczasem nudy ? wzorowa uczennica, niepaląca, niepijąca, w dodatku harcerka. Permanentnie zakochana. Trochę się to zmieniło, kiedy się zestarzałam i dobrnęłam do okrągłej ?dwudziestki?. Zrobiłam się bardziej wyważona, może nieco ostrożniejsza w lokowaniu uczuć, bardziej skupiona na tym, co zrobić ze sobą w życiu, w którą stronę pójść.

Może dlatego, że to moje dorastanie pod względem ?miłosnym? było dość bogate, a cała reszta młodzieńczych przewin mnie ominęła, nie jestem zwolenniczką książek z gatunku young adult oraz new adult. Jakoś niespecjalnie interesują mnie gwałtowne porywy serca, zawody miłosne, ucieczki z domu, popalanie papierosów w piwnicy itp. Nie ciągnie mnie również do dylematów, które sama musiałam rozwiązywać jako osiemnasto- czy dziewiętnastolatka. Jak to się mówi: każdemu według potrzeb. Ja takowych nie mam, więc na moim blogu nie przeczytacie wielu recenzji tego typu książek. Jeśli już się pojawią, muszą być wyjątkowe.

Na chwilę obecną jest tylko jeden gwarant tego, że książka z gatunku new adult porwie kogoś z moim nastawieniem. Tym gwarantem jest Agnieszka Lingas-Łoniewska, a jej najnowsza powieść, którą przeniosła mnie w dawno minione czasy, okazała się strzałem w dziesiątkę. Właściwie to mogę powiedzieć tylko jedno: to niebywałe! W walce pomiędzy czytelnikiem a autorką, Agnieszka Lingas-Łoniewska wygrywa za każdym razem, a ja nie mogę pozbierać się przez kilka dni.

Pisarka nie kazała nam długo czekać na swoją kolejną książkę. Właściwie to można kolokwialnie powiedzieć, że poszła z tak zwanej ?grubej rury? i od razu zafundowała nam dwie lektury, pisząc dylogię ?Kiedy zniknę? oraz ?Kiedy wrócę?. Rozpusta!

Tym razem nasza ?dilerka emocji? zabrała nas do niewielkiego miasteczka, jakim jest Rokietnica i przedstawiła nam paczkę znajomych ze szkoły ? niektórzy z nich tworzą pary, niektórzy szczególnie mocno się przyjaźnią, wszyscy powoli się usamodzielniają. Wydawałoby się, że to nic nadzwyczajnego. Jednak ci młodzi ludzie mają jeden zasadniczy problem: swoich rodziców, którzy ? tak jak oni ? wzajemnie się przyjaźnili i zakochiwali. Niestety historia sprzed lat odbije swoje piętno na młodzieży i wywróci ich życie do góry nogami.

Trudno jest pisać o fabule, nie chcąc zepsuć Wam radości z czytania. Ta opowieść osnuta jest aurą tajemnicy, niedopowiedzeń, wzajemnych oskarżeń i złych wyborów. To wszystko okraszone jest rockową muzyką, którą tak bardzo lubię i która towarzyszyła mi podczas lektury. Lingas-Łoniewska wykreowała swoich bohaterów w taki sposób, że każdy z nich jest uosobieniem jakiegoś problemu, z którym walczą ludzie w podobnym wieku. Tak przynajmniej ja odczytałam tę dylogię. Nadając im cechy, które możemy obserwować wśród młodych-starych, przybliżyła ich do prawdziwego życia i sprawiła, że czytelnik zapomina, że to tylko wymyślona historia. Wiecie, co przekonuje mnie najbardziej? Że to nie jest historia z cyklu ?Kocham Cię? ? ?A ja Ciebie?. To nie jest lektura sprowadzona do dialogów nafaszerowanych wszelkimi możliwymi emocjami. Tak zwyczajnie w świecie ? nie jest przegadana. Ta dylogia ma w sobie prawdziwie romantyczną duszę, której nieobce są dramaty, okrutne wybory i bolesne rozstania. Może dlatego tak bardzo przypadła mi do gustu? Może też dlatego, że przypomniała mi czasy, gdy sama paradowałam z gitarą, układałam słowa, rozpisywałam akordy, sprawnie skacząc między ?durami? a ?mollami?. Przypomniałam sobie całą ceremonię oddawania w moje ręce pierwszej gitary akustycznej marki Defil oraz mój zapał do nauki, późniejszą szkołę muzyczną i? kolejne młodzieńcze miłości przeplatane staraniami, by wypracować sobie dobry start w dorosłość.

Dziękuję za tych kilka sentymentalnych wieczorów w towarzystwie prawdziwych bohaterów i dobrej muzyki. Za treści, które przyswajałam z wielkim zainteresowaniem i bez najmniejszego znudzenia. To właśnie jest Agnieszka Lingas-Łoniewska ? gwarant dobrej jakości.

Czy recenzja była pomocna?