Każdego dnia / David Levithan | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image
przeczytaj fragment

Każdego dnia (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Dolnośląskie
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 256
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Każdego dnia - opis produktu:

Każdego dnia w innym ciele i w innym życiu.
Każdego dnia zakochany w tej samej dziewczynie.
Każdego dnia tak samo - bez ostrzeżenia - A nie wie, kim dzisiaj będzie i gdzie się znajdzie. A pogodził się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, których stara się przestrzegać: Nie angażować się. Nie rzucać się w oczy. Nie mieszać w cudzym życiu.
Aż do pewnego poranka, kiedy A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę, Rhiannon. Od tej chwili przestają obowiązywać wszelkie zasady, bowiem A wreszcie znalazł kogoś, z kim pragnie być - każdego dnia, bez wyjątku.

inne wydania :

 • -23%
Każdego dnia (miękka)

David Levithan

miękka
26,88 zł 34.91
produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

Każdego dnia - mobi, epub

David Levithan

22,12 zł 24.58
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 3.2.2020
 • -27%
Chłopiec, kret, lis i koń

Charlie Mackesy

twarda
28,39 zł 38.89
 • -42%
Nela w krainie orek

Nela

twarda
26,04 zł 44.90
 • -41%
Grudniowy gość

Siri Spont

twarda
29,44 zł 49.90
 • -41%

David Levithan - przeczytaj też

 • -5%
Dwanaście dni świąt Dasha i Lily

David Levithan , Rachel Cohn

miękka
30,23 zł 31.83
 • -19%
Dzień za dniem

David Levithan

miękka
28,28 zł 34.91
 • -23%
Każdego dnia

David Levithan

miękka
26,88 zł 34.91
 • -7%
Nick i Norah. Playlista dla dwojga

David Levithan , Rachel Cohn

miękka
27,74 zł 29.83
 • -19%
Pewnego dnia

David Levithan

miękka
26,66 zł 32.92
 • -7%
Will Grayson, Will Grayson

David Levithan , John Green

miękka
32,38 zł 34.82
 • -13%
Will Grayson, Will Grayson

David Levithan , John Green

twarda
34,63 zł 39.81

Zobacz również

 • RRecenzje
 • Książka
 • Każdego dnia
4.6/5 ( 9 ocen )
  5
  8
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Książkomaniacy

 • 7-05-2016
 • 14:11

Jesteś w stanie wyobrazić sobie, że codziennie budzisz się w innym ciele, w innym miejscu? Na szczęście pamiętając wszystko co wydarzyło się poprzedniego dnia, ale nie mogąc prowadzić normalnego życia? Wyobraź sobie, że każdego dnia jesteś innym człowiekiem. Zawsze w ciele rówieśnika. Codziennie budzisz się w innym łóżku i nie wiesz, czy tego dnia będziesz mężczyzną czy kobietą, kujonem, punkiem, lalą barbie. Tego nie wiesz. Twoje życie jest jak loteria. Jesteś w stanie to sobie wyobrazić? Tak czy nie?


Każdego dnia szesnastoletni A budzi się w innym ciele i w innym miejscu. Przez tyle lat zdążył pogodzić się ze swoim wyjątkowym losem, ustalił nawet zasady, dzięki którym łatwiej jest mu żyć. Nie pozwala sobie na angażowanie emocjonalne, mieszanie się w cudze życie. Stara się żyć jak najlepiej każdego dnia, ale tak, by nie nabroić i nie zmienić czyjegoś życia. Przestrzega tych surowych zasad do czasu... Pewnego ranka, A budzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę Rhiannon. Justin nie jest idealnym chłopakiem, a sam związek z Rhiannon jest beznadziejny. A postanawia pomóc dziewczynie przejrzeć na oczy. Dać jej dzień, którego nigdy nie zapomni. Jednak nie przewidział, że o tym dniu on sam nie będzie mógł zapomnieć... Wreszcie znalazł kogoś z kim pragnie być. Każdego dnia, bez wyjątku. Czy jest szansa, że dokona tego, mimo swojej beznadziejnej sytuacji? Czy Rhiannon mu uwierzy, czy uzna za wariata? Czy pokocha kogoś, kto każdego dnia jest inny? Inny na zewnątrz, ale tak samo cudowny i czuły w środku?


"Każdego dnia" to opowieść o szukaniu siebie wśród wielu obliczy. Opowieść o odnajdywaniu swego prawdziwego ja, każdego dnia, dosłownie każdego. A to bohater, który ma to zadanie wyjątkowo utrudnione. Codzienna podróż między przeróżnymi ciałami, gdy pragnie pozostać jedyny i niepowtarzalny, zdobyć i utrzymać upragnioną miłość. To historia A i Rhiannon, którzy próbują odkryć, czy można prawdziwie kochać kogoś, kto codziennie jest inny. Nie jest to jednak tylko książka o miłości - miłości przedziwnej, intrygującej, zaskakującej , ale także jest to książka poruszająca problemy dzisiejszych nastolatków - takie jak toksyczne związki - miłość za coś, a nie miłość mimo czegoś. Książka ta zmusiła mnie do ogromu refleksji na wiele różnych tematów. To na pewno książka z ważnym przesłaniem, książka nie tylko skierowana do kobiet.

"Każdego dnia" to moje pierwsze spotkanie z Davidem Levithanem. Pierwsze i niezwykle zaskakująco udane. Zgadzam się ze stwierdzeniem, że Levithan to literacki geniusz. Stworzył coś pięknego, niezwykle autentycznego, ale przede wszystkim mądrego. W ten sposób zdecydowanie wyróżnił się na rynku wydawniczym wśród książek młodzieżowych. Myślę, że autorowi zależało na przekazaniu nam, czym jest prawdziwa miłość. Nie powinniśmy w miłości kierować się fascynacją wyglądem, ubraniem, pieniędzmi. W życiu nie to jest najważniejsze. To nie pieniądze, lecz człowiek będzie dla nas wsparciem w trudnych chwilach. Kochajmy za dobroć. Strońmy od stereotypów, toksycznych znajomości. Każdego dnia żyjmy tak, by następnego, nie żałować tego, co zrobiliśmy.

Izabela Nestioruk

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Wiola

 • 17-07-2015
 • 00:00

Bardzo, ale to bardzo wakacyjna książka :). Polecam na długie godziny spędzane w słońcu na plaży lub parku. Strasznie miłosna, ale w taki fajny sposób. Myślę, że jeśli ktoś lubi lekkie lektury z fajną fabułą i bohaterami to będzie zadowolony. Strasznie podoba mi się wątek A i jego budzenia się codziennie jako kto inny. Jak to się skończy? Sprawdźcie sami ;). Polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ellie Moore

 • 5-07-2015
 • 16:50

Byłam pewna, że w końcu przyjdzie czas na polskie wydanie książek Davida Levithana - prędzej czy później. Wraz z Johnem Greenem napisał "Will Grayson, Will Grayson" i w ogólnym rozrachunku wypadł znacznie lepiej niż bestsellerowy Green. Dlatego cieszę się, że "Każdego dnia" w końcu zawitało w polskim tłumaczeniu.

"To są pozytywne wspomnienia. Na inne nie patrzę."


Każdego dnia szesnastoletni A budzi się w innym ciele. Nikt go nie uprzedza, nie wie kim będzie następnego dnia, w jakim miejscu się pojawi ani co go tam czeka. Takie życie wymagało narzucenia pewnych zasad, które pozwolą mu odnaleźć się w tej nietypowej sytuacji. Pewnego dnia buzi się w ciele Justina i poznaje jego dziewczynę - Rhiannon. Od tego czasu przyjęte zasady przestają mieć znaczenie.

A to bohater, który mógłby zawstydzić najlepszych dynamicznych bohaterów. Jego postawa zmienia się w czasie książki o sto osiemdziesiąt stopni, wywraca do góry nogami i - nie ma co ukrywać - budzi szacunek. Najpierw pojawia się bohater, który pogodził się z niezwykłą sytuacją i starał się radzić z tym jak najlepiej tworząc własne zasady. Później pojawiła się zmiana w postaci zaciekawienia Rhiannon, choć przestrzegane zasady wciąż obowiązywały. Ale im więcej czasu ze sobą spędzili tym większa pojawiła się determinacja, a A podjął walkę, która miała umożliwić mu spotkania z kimś, kto okazał się dla niego jedynym stałym punktem. A absorbuje uwagę czytelnika swoją niekłamanie szczerą postawą.

A budzi się każdego dnia jako nowa osoba, pojawia się w nowym miejscu, nowym ciele - niezależnie od wieku czy płci. Było tak od zawsze, więc w swoim życiu zdążył już poznać różne tajniki ludzkiej psychiki. Chociaż to on został w pewien sposób naznaczony, nie myśli o sobie, nie użala się nad życiem a zamiast tego stawia wyzwaniu czoła. W dodatku nikt nie jest dla niego obojętny, a każda "odwiedzana" przez niego osoba staje się dla niego ważna i interesująca. Mimo, że akcja toczy się w przeciągu zaledwie czterdziestu dni do fabuły wkracza mnóstwo miejsc i bohaterów a na czele niezastąpiony A - którego po prostu nie da się nie polubić. Bohater zabrał mnie w podróż po ludzkiej psychice, tej dobrej jak i tej bezwzględnej - podróż o której szybko nie zapomnę.

"Chcę żebyśmy byli razem. Żeby wszystkie dni kończyły się przyjemną nutą."


"Każdego dnia" to zachwycająca książka o zawiłości życia i machinie ludzkich uczuć. Przedstawia walkę o każdy kolejny dzień w tym samym ciele, choć walka wydaje się z góry przegrana. Jak to jest każdego dnia być kimś innym? I co można zrobić, żeby to zatrzymać, by choć przez chwilę poczuć się kimś - tak całkowicie? Wyjątkowa opowieść o sile miłości i determinacji. Zachwyca i wciąga - dlatego wszystkim gorąco polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Zakładka

 • 1-07-2015
 • 11:39

Niesamowita historia! Nie dość, że nigdy nie spotkałam się z czymś podobnym, to amo poprowadzenie wątków było idealne. Ważne jest to iż autor skupił się nie tylko na historii i losach A lecz również na przedstawieniu losów osób, których ciała on zamieszkiwał. Wiemy o nich sporo, z pewnością nie o wszystkich, jak również nie zawsze jest to ten sam typ wiadomości. Bohaterowie ci, pochodzą z różnych grup społecznych, co ogromnie ubarwia powieść. Historia nie toczy się ani szybko, ani powoli, jest lekka i bardzo przyjemna. Zatem czyta się to dość szybko i łatwo. Nie jest to skomplikowane ani zawiłe. Jednocześnie było tu tak wiele historii, które ciężko naraz zapamiętać. Wszystkie aspekty jakie jeszcze mogłabym poruszyć, byłyby jedynie pozytywne. Cóż więcej mogę powiedzieć? Naprawdę warto poświęcić jej czas!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Przygody na oceanach galaktyk

Adam Borowiecki

miękka
31,43 zł 44.90
 • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
 • -37%
Świt legend

Mariusz Walczak

miękka
15,75 zł 25.00
 • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -35%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 20.1.2020
 • -36%
Ucieczka w dzicz Wojownicy

Erin Hunter

twarda
31,28 zł 48.88
 • -35%

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 79.74 zł
  56.62 zł

  Bogato ilustrowana książka zapoznaje czytelnika z najciekawszymi i najważniejszymi wydarzeniami, których rocznica przypada w danym dniu roku kalendarzowego. Wśród nich znalazły się takie przełomowe momenty dla historii naszego globu, jak wybuchy wojen i bitew czy wystrzelenie w kosmos pierwszego...

 • 24.89 zł
  20.40 zł

  Wyjątkowa książka, która ma szansę stać się latarnią morską` dla naszych dusz i serc, potrzebujących każdego dnia wsparcia, jasnych wytycznych i pokrzepienia. Zawiera zbiór 365 myśli, po jednej na każdy dzień roku, których autorem jest niezwykły człowiek i święty kapłan ks. Gabriele Amorth. Ten...

 • Na śniadanie proponuję omlet z cukinią, szpinakiem i fetą. Chyba że wolisz jajecznicę z cebulą i marchewką albo bułkę z humusem i warzywami? Na słodko? Oczywiście! Jaglanka na soku jabłkowym, domowa granola lub owsianka z malinami i jeżynami? Na drugie śniadanie do wyboru pieczone awokado z...

 • W obecnych czasach często jesteśmy zasypywani informacjami o kryzysach małżeńskich. W rozmowach ze znajomymi często się słyszy - ci się rozstali, tamci się rozeszli. Nawet w najpopularniejszym polskim serialu żona zostawia kochającego męża. Taki zalew informacji niesie ze sobą przesłanie, że miłość...

 • 24.93 zł
  20.94 zł

  Co warto jeść, by cieszyć się dobrą kondycją Trudno przecenić wpływ diety na zdrowie - konsekwentnie stosowana wspomaga przemianę materii, zwiększa odporność na infekcje, wpływa korzystnie na nastrój, wygląd i samopoczucie. W `Zdrowo każdego dnia` znajdziesz ponad sto dań zróżnicowanych...

 • W obecnych czasach często jesteśmy zasypywani informacjami o kryzysach małżeńskich. W rozmowach ze znajomymi często się słyszy - ci się rozstali, tamci się rozeszli. Nawet w najpopularniejszym polskim serialu żona zostawia kochającego męża. Taki zalew informacji niesie ze sobą przesłanie, że miłość...