Kaśka podrywaczka / Marta Fox 22,85 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Kaśka podrywaczka (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Akapit-press
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 248
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy

Kaśka podrywaczka - opis produktu:

Kaśka Podrywaczka to mądra i napisana z humorem powieść Marty Fox o zbuntowanej nastolatce, uwielbiającej taniec i dyskoteki.
Autorka młodzieżowych bestsellerów i tym razem w sposób otwarty i bezpośredni porusza problem dojrzewania, rozwichrzonych emocji, zaufania, buntu wobec niekoniecznie przykładnych dorosłych, przyjaźni, miłości.
To powieść, którą zachwycą się młodzi i zaniepokoją rodzice. Dla czytelników 14+
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Marta Fox - przeczytaj też

Bartek Wścieklica

Marta Fox

17,76 zł
 • -6%
Elidełko Kowadełko

Marta Fox

28,05 zł 29.83
 • -1%
Idol

Marta Fox

26,57 zł 26.84
 • -3%
Lacrimosa

Marta Fox

29,03 zł 29.93
 • -10%
Wariatka, która czyta

Marta Fox

38,31 zł 42.57
Zielona Nikola

Marta Fox

17,76 zł

Zobacz również

 • -38%
Chłopcy z placu broni

Ferenc Molnar

13,67 zł 22.05
 • -45%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz
5,38 zł 9.78

 • -45%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz
4,19 zł 7.61

 • -40%
Sposób na Elfa

Marcin Pałasz

14,90 zł 24.83
 • -25%
Drzewo do samego nieba

Maria Terlikowska
18,63 zł 24.83

 • RRecenzje
 • Książka
 • Kaśka podrywaczka
4.6/5 ( 18 ocen )
  5
  14
  4
  2
  3
  1
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny majderarletta(at)gmail.com
 • 22-06-2011
 • 17:59

Jednym z wątków poprzedniej książki Marty Fox, powieści „Paulina w orbicie kotów” była sprawa okrutnego fotomontażu i przykrości, jaka spotkała jedną z koleżanek tytułowej bohaterki. Ukazała się niedawno powieść „Kaśka Podrywaczka” – powieść, w której na pierwszy plan trafiła właśnie owa koleżanka. Tym razem ze swoich problemów zwierza się utalentowana tanecznie, wygimnastykowana dziewczyna, którą rozpiera energia i pragnienie wykazania się własnym stylem. Kaśka Podrywaczka. Kaśka, jak każda nastolatka, ciągle poszukuje swojego miejsca na ziemi. Stąd spory z rodzicami, kłótnie i nieporozumienia z przyjaciółmi, stąd tęsknota i poczucie odrzucenia. Kaśka wbrew pozorom wykazuje się ogromną dozą zdrowego rozsądku, nie idzie na łatwiznę, nie pakuje się w tarapaty – kieruje się bowiem ostrożnością i ma wręcz dorosłe podejście do wielu spraw. W innych staje się za to beznadziejnie dziecinna i w sumie mało przekonująca.
Kaśka, żeby się wyszaleć, biega na dyskoteki, licząc na to, że pozna tam jakiegoś supermana. W klasie nie pozwala nikomu na zbytnią poufałość, dopiero zaczyna zdobywać przyjaciół, z którymi może dzielić się sekretami. Tymczasem jej bliscy mają ciężkie życie – Karolina jest strasznie gruba, a do tego ma matkę schizofreniczkę. Ojciec Kamila jest alkoholikiem i znęca się nad rodziną, a mimo programów „stop przemocy” nikt nie potrafi im pomóc. Jedyną nadzieją na ocalenie godności staje się wsparcie przyjaciół. Dla zrównoważenia negatywnych, ciemnych wątków, umieszcza Marta Fox i partie przepełnione szczęściem. Dziadek Pawła znalazł swoją nową miłość i razem z nią otwiera świetnie prosperujący bar „Zołza”. Kaśki nie spotka już nic przykrego, bo większość lęków i trosk ma źródło w niej samej. Paulina zakochana jest z wzajemnością w Pawle. Rodzice Kaśki nie obrażają się i nie awanturują, a nawet na niesubordynację córki reagują z humorem, jakby rozumiejąc, że jest ona w trudnym wieku i okres buntu musi przejść jak świnkę.
Kaśka jest rozsądna i rozważna – oczywiście dorośli tych cech nie dostrzegają. Tymczasem dziewczyna nie pije alkoholu, na dyskotece pilnuje swoich napoi, by ktoś nie wrzucił jej do soku pigułki gwałtu. Nie imponują jej pijani młodzieńcy rzucający przekleństwami na prawo i lewo – choćby byli najprzystojniejsi. Kaśka dotrzymuje danego rodzicom słowa, argumentując to chęcią budowania ich zaufania. Pierwsza wyciąga rękę do zgody i nie manifestuje ostro swojego zdania. Jedno z nielicznych jej „młodocianych” wykroczeń to mówienie o rodzicach „Starsi”. Kaśka dojrzewa, ale nie do końca rozumie, co się z nią dzieje – martwi się snami, w których marzy o chłopakach, martwi się i jawą, bo nie umie znaleźć sobie pary.
Mam mieszane uczucia co do tej postaci. Z jednej strony pozytywny wizerunek Kaśki ma się przyczynić do identyfikowania się czytelniczek-nastolatek z bohaterką: prawidłowe i dorosłe wybory dziewczyny mają być wskazówką dla odbiorczyń. Ale z drugiej strony Marcie Fox nie udało się stworzenie spójnego wizerunku bohaterki. „Kaśka Podrywaczka” znajdzie uznanie – ale na dłuższą metę staje się moralizatorska i przewidywalna. Chciała autorka przedstawić wzór do naśladowania, ale wyszedł jej wzór niebezpiecznie idealny. W efekcie Kaśka nie wzbudza zaufania odbiorczyń. Jako czytadło dla dziewczyn jest to książka świetna. Nie ustrzegła się jednak Marta Fox błędów – jako że próbuje grać i ciepłym humorem. Przypominam, że w tym celu nie wolno wykorzystywać dawno istniejących w obiegu żartów. Książka nic by nie straciła, gdyby Fox nie zdecydowała się na powrót do dawnego rozszyfrowania skrótu LOVE (Liga Ochrony Vróbelka Elemelka) – czasem warto zaufać sobie i nie odgrzewać na siłę starych pomysłów. Na początku książki stanowczo zbyt dużo jest też błędów korektorskich – na szczęście im dalej tym lepiej.
Marta Fox ma charakterystyczny sposób pisania, rozpoznawalny styl, w którym można już wyliczać rozwiązania formalne. Problem w tym, że zmieniając narratorki swoich książek, Fox nie modyfikuje nawet stylu co sprawia, że czytelniczki odnoszą wrażenie, jakby mówiła wciąż jedna i ta sama postać. Nie byłoby to utrudnieniem, gdyby styl Fox należał do przezroczystych – ale nie należy. Może to się kiedyś zmieni, szkoda byłoby przy ciekawych pomysłach zanudzić odbiorczynie językiem, prawda?
Nie ulega wątpliwości, że książka ta przypadnie do gustu nastolatkom.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Więźniowie szarości

Christine Lynn Herman

25,77 zł 36.81
 • -30%
Magia Cierni

Margaret Rogerson

31,34 zł 44.78
 • -30%
Zakon drzewa pomarańczy Tom 2

Samantha Shannon

27,92 zł 39.88
 • -30%
Zakon drzewa pomarańczy Tom 1

Samantha Shannon

27,92 zł 39.88
 • -15%
Furia

Jolanta Bartoś

30,51 zł 35.90
 • -30%
Jasność

Maja Wolny

27,87 zł 39.81

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • `Zbliża się najważniejszy szkolny bal w roku. Mam nadzieję, że moja sympatia, Brandon pójdzie tam ze mną. Ale czas ucieka. Co jeśli się nie zgodzi? Albo gorzej - co jeśli zaprosi McKenzie`! Czas, żebym przejęła inicjatywę. Na ratunek miłości ruszam z pomocą zakręconych Chloe i Zoey.`

 • Danka ma 14 lat i wielkie kompleksy na punkcie własnego wyglądu. Na domiar złego ma niesamowicie piękną i mądrą siostrę bliźniaczkę. Obie wychowywane są przez zwariowaną i niezwykle pomysłową mamę. Kiedy nadchodzą wakacje, cała rodzinka wraz z domowym zwierzyńcem (pies, kot i zaskroniec) wyrusza na...

 • Cenny materiał o młodzieży, która popadła w kolizję z prawem. Książka składa się z dwóch części: pierwsza - "Opowieści zza krat" przedstawia różne, jakże często trudne losy wychowanków. W drugiej "Twórczość zza krat" - zawarta jest proza i poezja wychowanków - oddająca wiernie...

 • 13.87 zł
  12.48 zł

  Tytułowa Kaśka to prosta wiejska dziewczyna, która w poszukiwaniu lepszego życia przyjeżdża do miasta. Miasto okazuje się okrutne i plugawe, Kaśka z głową i sercem pełnymi ideałów wciąż zderza się z brutalnością nieznanego jej życia. Jej mężne ciało zyskuje jej przydomek Kariatyda, który doskonale...

 • Stwórz FANTASTYCZNY świat wyczynów kaskaderskich Hot Wheels, korzystając z pojemnika z akcesoriami Track Builder Szeroka gama elementów do popisów kaskaderskich pozwala doskonalić umiejętności, modyfi kować tory, rozwiązywać problemy i eksperymentować! Poszukaj zestawu z pętlą i...