Jurysprudencja 14/2020 - Sławomir Cieślak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jurysprudencja 14/2020 (twarda)

Założenia aksjologiczne nowelizacji KPC z 4 lipca 2019 r.

książka

  • Wydawnictwo Uniwersytet Łódzki
  • Oprawa twarda
  • Ilość stron 316
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Dostępność niedostępny

Jurysprudencja 14/2020, Założenia aksjologiczne nowelizacji KPC z 4 lipca 2019 r. - opis produktu:

Monografia stanowi efekt ogólnopolskiej konferencji naukowej zorganizowanej 28 listopada 2019 roku przez Katedrę Postępowania Cywilnego I na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, zatytułowanej `Duża nowelizacja KPC z 4 lipca 2019 roku - założenia aksjologiczne`. Organizacja tej konferencji była również związana z powołaniem w kwiet­niu 2019 roku Centrum Badań nad Aksjologią Procedur Cywilnych.<

W poszczególnych rozdziałach autorzy przeprowadzili przede wszystkim analizę szczegółowych rozwiązań omawianej nowelizacji (którą trzeba zaliczyć do najistotniejszych zmian kodeksu postępowania cywilnego w jego historii) przez ich skonfrontowanie z naczelnymi zasadami procesowymi rządzącymi postępowaniem cywilnym i wynikającymi z nich wartościami procesowymi. Publikacja zawiera ponadto ocenę zmian stanu prawnego z punktu widzenia teorii determinizmu i kreacjonizmu, sformułowanych w doktrynach polityczno-prawnych, a także w nawiązaniu do wciąż aktualnych zasad procesu rzymskiego.

W książce została zgłoszona propozycja zaprezentowania kryteriów aksjologicznej oceny regulacji procesowej w celu usystematyzowania dalszych badań procedur cywilnych na płaszczyźnie aksjologicznej.

Celem serii wydawniczej `Jurysprudencja` jest publikowanie monografii z zakresu teorii i filozofii prawa, a także dyscyplin prawniczych podejmujących problematykę teoretyczno- i filozoficzno-prawną w ramach własnych badań przedmiotowych. Inicjatywa powołania tego rodzaju serii wydawniczej spotkała się z dużym zainteresowaniem wszystkich ośrodków naukowych zajmujących się wskazaną problematyką, a także znanych naukowców z ośrodków zagranicznych.

Książka Jurysprudencja 14/2020 Założenia aksjologiczne nowelizacji KPC z 4 lipca 2019 r., pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Łódzki. Autorem książki jest Sławomir Cieślak. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, cywilne. Książka Jurysprudencja 14/2020 liczy 316 stron. Jej wymiary to 240x170. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Jurysprudencja 14/2020, Założenia aksjologiczne nowelizacji KPC z 4 lipca 2019 r.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.