Joga słońca i księżyca - Katharina Middendorf - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Joga słońca i księżyca (pakiet)

 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Panta Rhei
 • Oprawa miękka
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Joga słońca i księżyca - opis produktu:

Jak zachować równowagę pomiędzy przeciwieństwami?
Możliwości nie tylko dla przyjaciół jogi!

Jak wielu z Was się pewnie domyśla, tytuł książki nawiązuje do dwóch jogowych sekwencji: powitania słońca i powitania księżyca.
Ich opis i wykonanie w niniejszej książce oparte są na założeniach jogi nivata, bazujących na tradycyjnych korzeniach jogi i tantry, jednak tłumaczonych w nowoczesny sposób. Celem jest osobisty rozwój i odnalezienie równowagi pomiędzy dwoma biegunami, nacechowanymi różnymi energiami i atrybutami słońca i księżyca.

Powitanie słońca, znane niemal wszystkim praktykującym jogę, aktywuje ciało i umysł, wyzwala i wspiera ekstrawertyczne cechy takie jak dążenie do osiągania celów i dynamizm.

Powitanie księżyca wzmacnia kobiecy, raczej introwertyczny i zrelaksowany pierwiastek w nas. Płynne, pełne oddania ruchy dają wewnętrzny spokój, opanowanie i inspirację.

Ten, kto ćwiczy obydwie serie ruchów, bardziej świadomie doświadcza w sobie jakości męskiej - aktywnej i kobiecej - zrelaksowanej, i równoważy je.

Książka daje impuls, aby rozpoznawać tę biegunowość energii słońca i energii księżyca w naszym codziennym życiu. Najczęściej definiujemy się poprzez tylko jedną z tych stron, a zaniedbujemy drugą. Książka zachęca, by próbować stać się jednością - czyli integrować oba aspekty, oba bieguny w nas i by codziennie zadawać sobie pytanie: jak się czuję? Jak chciałabym/chciałbym się czuć?

Poprzez połączenie tych różnych, niekiedy przeciwstawnych cech, można zanurzyć się coraz głębiej w życiu.

O autorce:

Katharina Middendorf poznawała biegunowość pomiędzy kreatywnością a koniecznością trwania w schematach jako dyrektor kreatywna. W wieku 30 lat wykonała zwrot o pierwszych `180 stopni` (taki jest także tytuł jej pierwszej książki) i rozpoczęła nowe życie w Indiach. Tam też została nauczycielką jogi, w renomowanej szkole Bihar School of Yoga (Satyananda Yoga).
Narodziny dzieci i spotkania ze śmiercią sprawiły, że - ponownie w Niemczech - wraz z mężem, Julianem Middendorfem, utworzyła w roku 2008 styl jogi nivata, który skłania coraz większą liczbę ludzi, żeby iść swoją własną drogą. W formie nivata Sadhana Class- daje ludziom narzędzie pracy do rozwoju we własnym tempie. Stworzonych w stylu nivata powitań słońca, księżyca i gwiazd uczy w formie warsztatów, a w całej Europie regularnie oferuje kursy i podróże, a także szkolenia dla nauczycieli jogi.

Pakiet Joga słońca i księżyca pochodzi z wydawnictwa Panta Rhei. Autorem książek jest Katharina Middendorf. Należy do gatunków: poradniki, zdrowie, joga, tai-chi. Jej wymiary to 210x190. Oprawa jest miękka
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Joga słońca i księżyca

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.5/5 ( 11 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: