Język polski. Wykłady z metodyki - Z. A. Kłakówna - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Język polski. Wykłady z metodyki (miękka)

Akademicki podręcznik myślenia o zawodzie szkolnego polonisty

książka

Język polski. Wykłady z metodyki, Akademicki podręcznik myślenia o zawodzie szkolnego polonisty - opis produktu:

Język polski traktujemy nieco po macoszemu. Ostatecznie - każdy umie mówić i pisać po polsku, a jeśli nawet tylko tak nam się zdaje, to przecież inni uważają podobnie, więc problem znika sam z siebie. Język polski na tle innych szkolnych przedmiotów wypada blado, wepchnięty między godziny modnych i przyszłościowych godzin. Problemem języka polskiego jest to, że jego efekty nie są wymierne. Nie są policzalne. Nie przynoszą zysku. Rozmowy o znaczeniach tekstów literackich nie pomogą opłacić rachunków, a nawet - z punktu widzenia dzisiejszych zapotrzebowań na rynku pracy - może to opłacanie skutecznie utrudnić. Z takiego właśnie podejścia wyrasta bylejakość programowa, często w towarzystwie bylejakości prowadzących zajęcia. Z tym stanem rzeczy wszczyna polemikę Zofia Agnieszka Kłakówna, która w książce "Język polski. Wykłady z metodyki" poddaje, z jednej strony, twórczej krytyce różne niezbyt fortunne rozwiązania programowe, swoje uwagi wspierając bogatym zapleczem socjologiczno-psychologicznym, z drugiej - formułuje własną koncepcję wychowania humanistycznego, uzupełniając ją własnymi przykładami adekwatnego przekładu teorii na praktyczne rozwiązania.

Podręcznik Zofii Agnieszki Kłakówny obiecuje, zgodnie z nadtytułem, prawdziwą szkołę "myślenia o zawodzie polonisty".
Pozycja obowiązkowa!

Książka Język polski. Wykłady z metodyki Akademicki podręcznik myślenia o zawodzie szkolnego polonisty, pochodzi z wydawnictwa Impuls. Autorem książki jest Z. A. Kłakówna. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, językoznawstwo, pedagogika, dydaktyka. Książka Język polski. Wykłady z metodyki liczy 472 stron. Jej wymiary to 235x160. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Polecane

 • -30%
 • -30%
 • -30%
 • -30%
 • -30%
 • -30%

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Język polski. Wykłady z metodyki, Akademicki podręcznik myślenia o zawodzie szkolnego polonisty

4.6/5 ( 10 ocen )
  5
  9
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Oficyna Wydawnicza Impuls

 • 26-03-2018
 • 13:26

Z recenzji wydawniczej prof. Zbigniewa Kwiecińskiego: ?Książka Agnieszki Kłakówny ? napisana pięknym językiem, jasno, niezwykle przejrzyście, obramowana szerokim kontekstem literaturoznawczym, językoznawczym, antropologicznym, kulturoznawczym, filozoficznym, psychologicznym i pedagogicznym, pomimo niebywałej akademickiej erudycji Autorki i jej swady pisarskiej ? jest całościowym podręcznikiem nauki zawodu dla nauczycieli języka polskiego, znaczącym niezależnie od biegunki chaotycznych ?reform?. Przy tym stawiane polonistom szkolnym wymagania, na które składają się między innymi ?entuzjazm, poczucie humoru i dystans do samego siebie?, Autorka sama wzorcowo spełnia. Z pełnym przekonaniem uznaję tę książkę za dzieło wybitne?.

Oficyna Wydawnicza Impuls http://impulsoficyna.com.pl/recenzje/jezyk-polski-wyklady-z-metodyki,1853.html

Czy recenzja była pomocna?