JEZUSOWY PAPIRUS - Matthew DAncona - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • Wydawnictwo Amber
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 208
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

JEZUSOWY PAPIRUS - opis produktu:

W 1901 roku angielski misjonarz natrafił na bazarze w Luksorze na trzy skrawki papirusu pokryte greckim pismem. Przekazał je swojej alma mater, Magdalen College w Oksfordzie, gdzie spoczęły na długie lata obok innych eksponatów. Dopiero blisko wiek później profesor Carsten Peter Thiede zainteresował się Papirusem Magdaleńskim. I orzekł, że to fragment najstarszego zachowanego do naszych czasów rękopisu Ewangelii według świętego Mateusza. Niemiecki biblista dokonał jednak jeszcze bardziej sensacyjnego odkrycia: ewangelia ta powstała nie jak sądzono na przełomie II i III wieku n.e., lecz około roku 60. Nie jest więc zapisem przekazywanej przez kilka pokoleń ustnej tradycji o działalności Jezusa, ale żywym dokumentem epoki współczesnej lub niemal współczesnej Chrystusowi, zapisanym przez świadków jego życia i śmierci.
Co to oznacza? I w jaki sposób Thiede ustalił datę powstania papirusu? Oto zdumiewające śledztwo kryminalistyczne badacza, który łącząc metody papirologii, historii, archeologii, paleografii, filologii klasycznej, biblistyki, teologii i najnowszej techniki odsłania niebywałą prawdę: ewangelie to nie zapis legendy, ale autentycznych działań i słów Chrystusa. To rewelacyjne odkrycie wstrząsnęło umysłami uczonych i uczuciami milionów chrześcijan, prowokując do nowego oczytania pism Nowego Testamentu.

Książka JEZUSOWY PAPIRUS pochodzi z wydawnictwa Amber. Autorami książki są Matthew D`Ancona, Peter Carsten Thiede. Należy do gatunków: historia, starożytność, religie i mitologie. Książka JEZUSOWY PAPIRUS liczy 208 stron. Jej wymiary to 145x205.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
JEZUSOWY PAPIRUS

4.6/5 ( 7 ocen )
 • 5
  5
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

nannar02

vivamarina(at)wp.pl 4-05-2009 21:00

recenzja nagrodzona 2.00pkt

"Natura deszczu jest jedna, ale powoduje ona, że rosną zaróno cirnie na bagnacha, jak i kwiaty w ogrodach"
(powiedzenie arabskie za DeMello)

Chyba żadna inna sentencja nie oddaje lepiej kontrastu pomiędzy książkami odnoszącymi się do osoby Jezusa autorstwa tercetu Baigent/Leigh/Lincoln, a tym co w swej książce "Jezusowy papirus", prezentuje duet C.P. Thiede-M.D'Dancona. W dzisiejszym zlaicyzowanym świecie droga, którą wybrali ci ostatni doprawdy stanowi przykład zupełnie rzadki. Zamiast modnego podważania wiarygodności treści "Nowego Testamentu", próby dowodzenia prawdziwego "spisku Pawła z Tarsu", który miał pnoć zmienić, a wręcz zafałszować zarówno dzieje jak i naukę Mistrza z Nazaretu, mamy tu obraz zupełnie inny. Autorzy 'Jezusowego papirusu', nie przekonuja do tego co jest prawdą, lecz z pasją drobiazgowych dedektywów, przytaczają mnóstwo rzeczowych i logicznych dowódów iż "Dobra Nowina", nie była dziełem autorów z okresu późnego I w., czy wręcz początków II wieku. Krok po kroku, cierpliwie, chwilami wręcz z nużącą szczegółowością przekonują iż Ewangelia wg św. Mateusza, zostałą rzeczywiście napisana przez jednego z Dwunastu Apostołów.
Osią dowodu są fragmenty dwóch Ewangelii. Pierwsz dowód to znaleziony w Jaskini 7 w Qumran fragment papirusowego zwoju oznaczonego symbolem 7Q5(Mk 6:52-53), datowany na r. 68, a może nawet 50 po Chr. drugi dowód jest zupełnie sensacyjny i został znaleziony w r.1901 w Górnym Egipcie (w Luksorze) 'Papirus magdaleński', ofiarowany Magdallen College w Oxford, przez jego odkrywcę pastora ewangelickiego Ch.B.Huleatta (1863-1908). Ten drugi dowód to trzy skrawki papirusu zawierające fragmenty 26 Rozdziału Ewangelii wg św. Mateusza (autorzy są zdania iż powstała ona już w latach 40/43-60/64 n.e.). Takie postawienie sprawy z pewnością stanowi szokującą nowinę dla wszystkich tych, którzy głosza możliwie jak najpóźniejsze spisanie ksiąg Nowego Testamentu, by dowieść w ten sposób iż nie posiadają one żadnej wartości historycznej, a są jedynie mitem chrześcijańskim zbudowanym na "legendzie o Jezusie z Nazaretu" ... Pozycja z pewnością warta jest polecenia ze względu na 'nowe otwarcie' dla datowania kanonu ksiąg chrześcijańskich. Jezus to postać zupełnie niezwykła. Znana dosłownie pod każdą szerokością geograficzną i to niezależnie od wyznawanej religii ... Czy autorzy "nowej chronologii" dla ksiąg Nowego Testamentu mają rację ..? Z pwnością niie rozstrzygnie tego "Jezusowy papirus", ale bez wątpienia stanowi solidny i rzetelny wkład w poszerzenie naszej wiedzy w tym fascynującym temacie ... Nie tylko dla wyznawców chrześcijaństwa ...

Czy recenzja była pomocna?