rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Kim był Jezus z Nazaretu? Jego ...

Gabriela

książka

9,85 zł taniej -6%

Jezus z Nazaretu

A. Paterek

książka

15,96 zł

Jezus z Nazaretu

A. Paciorek

książka

35,87 zł taniej -28%

Jezus z Nazaretu - mp3

R. Brandstaette...

ebook mp3

23,34 zł taniej -15%

Jezus z Nazaretu i Jego czasy

L. Rock

książka

44,34 zł taniej -28%

JEZUS Z NAZARETU Czego chciał. Kim był

G. Lohfink

książka

54,25 zł taniej -15%

Jezus z Nazaretu - mobi, epub, pdf Od ...

Ratzinger...

ebook, multiformat: mobi, epub, pdf

17,34 zł taniej -15%

Wszystko o Jezusie z Nazaretu

J. Molka

książka

16,95 zł taniej -15%

Opowieści Biblijne Nowego Testamentu ...

P. ZBIOROWA

audiobook cd

19,95 zł taniej -20%

JEZUS Z NAZARETU
ocena: 6, głosów: 4
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
JEZUS Z NAZARETU

Książka o Jezusie, którą chcę teraz oddać w ręce czytelników, jest owocem mojej długiej wewnętrznej drogi.

Rysa dzieląca „historycznego Jezusa” od „Chrystusa wiary” w ciągu ostatnich 50 lat stawała się coraz głębsza i te dwie rzeczywistości coraz bardziej oddalały się od siebie.
Sytuacja ta jest dramatyczna dla wiary, ponieważ właściwy punkt odniesienia staje się niepewny: zachodzi obawa, że wewnętrzna przyjaźń z Jezusem, do której przecież wszystko się sprowadza, trafia w próżnię.

Chciałem podjąć się próby ukazania Jezusa Ewangelii, jako autentycznego Jezusa, jako „Jezusa historycznego” we właściwym znaczeniu tego określenia. Jestem przekonany i żywię nadzieje, że także czytelnik będzie mógł zauważyć, iż postać ta jest bardziej logiczna i – również z historycznego punktu widzenia – o wiele bardziej zrozumiała, niż rekonstrukcje, z którymi mieliśmy do czynienia w ostatnich dziesięcioleciach.
Postać Jezusa w rzeczywistości rozsadza wszystkie dostępne kategorie i można ją zrozumieć tylko w perspektywie tajemnicy Boga.

Właściwie nie muszę nawet mówić, że książka ta żadną miarą nie jest wypowiedzią Nauczycielskiego Urzędu, lecz stanowi jedynie wynik mojego osobistego szukania „oblicza Pana” (zob. Ps 27,8). Zatem każdemu wolno mieć przeciwne zdanie. Czytelniczki i czytelników proszę tylko o odrobinę sympatii, bez której niemożliwe jest jakiekolwiek zrozumienie

fragment wstępu Benedykta XVI

JEZUS Z NAZARETU

książka

Wydawnictwo: Wydawnictwo M

Oprawa: miękka

Ilość stron: 300

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 21,19

Cena detaliczna: 24,93

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

19,94

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (3)

JEZUS Z NAZARETU - opis produktu:

Książka dotyczy fundamentu wiary każdego chrześcijanina - osoby Jezusa Chrystusa. Jest odpowiedzią na współczesny kryzys wiary i zaufania. W rzeczywistości zagubienia współczesnego świata, które obejmuje również postrzeganie osoby Jezusa z Nazaretu, Benedykt XVI z niezwykłą siłą ukazuje współczesnemu człowiekowi kim na prawdę był i jest Jezus Chrystus jako człowiek, Syn Boży i Zbawiciel. Dlatego wnikliwa lektura książki jest niezbędna dla współczesnego chrześcijanina.

"Przyzwyczailiśmy się do książek papieża Jana Pawła II. Ale tak sformułowanego Autorstwa i tak opracowanego materiału nie mieliśmy. Potężna monografia "Jezus z Nazaretu" jest niezwykłym darem dla Kościoła i rodziny ludzkiej. Wybitny współczesny teolog, który jest Papieżem ukazuje nam nie tylko życie Jezusa Chrystusa, ale czyni to w kontekście problemów współczesnych ludzi". Arcybiskup Tadeusz Gocłowski, Metropolita Gdański

JEZUS Z NAZARETU - wybrana recenzja:

gees 15/04/2008
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

W marcu 2007 roku media huczały o odejściu profesora Tomasza Węcławskiego ze stany kapłańskiego. Jednym z powodów apostazji wybitnego teologa miała być negacja boskości Jezusa. Niemal równocześnie na rynku ukazała się książka papieża Benedykta XVI Jezus z Nazaretu, której pisanie rozpoczął jeszcze... (czytaj dalej)

JEZUS Z NAZARETU - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Oprawa:miękka
Wymiary:140x202
Ilość stron:300
ISBN:978-83-60725-22-1
Wprowadzono: 29.03.2007
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

JEZUS Z NAZARETU - recenzje klientów

stopamrowki(at)op.pl 15/04/2008
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

W marcu 2007 roku media huczały o odejściu profesora Tomasza Węcławskiego ze stany kapłańskiego. Jednym z powodów apostazji wybitnego teologa miała być negacja boskości Jezusa. Niemal równocześnie na rynku ukazała się książka papieża Benedykta XVI Jezus z Nazaretu, której pisanie rozpoczął jeszcze jako kardynał Ratzinger. Książka w całości poświęcona Chrystusowi jako Bogu.
Trzeba na chwilę zapomnieć, że autor jest papieżem. Prosi zresztą o to wyraźnie we wstępie podkreślając, że ta wypowiedź wynika z jego działalności na polu teologii, a nie reprezentowania Kościoła jako biskup Rzymu. Widać to choćby w stylu, który znacznie odbiega od stylu dwóch dotychczas wydanych encyklik (na wyraźną korzyść Jezusa z Nazaretu).
Autor z mocą udowadnia, że Jezus nie mógłby być tylko prorokiem. Ewangeliczny Jezus był od początku do końca świadomy swojej misji i swojej Boskiej tożsamości. Przedstawia przykład współczesnych myślicieli żydowskich, którzy nie mogą uznać Ewangelicznego Jezusa za kolejnego proroka czy mistyka żydowskiego. Czyny i mowy Jezusa, odbierane przez skostniałego katolika zupełnie już bez emocji, stanowią dla ortodoksyjnego żyda uzurpację i zamach na suwerenność władzy Boga. Muszą albo uznać Jezusa za bluźniercę, albo podążając śladem chrześcijan uznać go Bogiem i pogodzić to jakoś z silnym monoteizmem.
Styl Benedykta XIV jest znacząco różny od stylu jego poprzednika. Autor płynnie przechodzi od suchych chrystologicznych rozważań do zachwycającej interpretacji modlitwy Pańskiej. Jego myśl jest na niemiecki sposób precyzyjna, dużo jaśniejsza od poetyzującego stylu Polaka. Całkowicie koncentruje się na Chrystusie. Tak charakterystyczne dla polskiej duchowości i dla Jana Pawła II odwołania do Maryi są u Benedykta bardzo rzadkie. Odnosi się wrażenie że ich umieszczenie w encyklikach (zawsze na ich zakończeniu!) czy w książce nastąpiło właśnie pod wpływem wielkiego szacunku jakim darzył myśl poprzednika. Nie można się jednak pozbyć odczucia pewnej sztuczności tych maryjnych tekstów: są zawsze o ton bardziej patetyczne od reszty i (przez to właśnie) czuć w nich o kilka tonów mniej autentycznego zaangażowania autora w to co mówi.
Lektura wymagająca (treść dla średnio zaawansowanych), ale forma sprzyjająca czytelnikowi. Czytając Jezusa z Nazaretu zastanawiamy się skąd przydomek Pancerny? Na pewno Ratzinger jest nieugiętym obrońcą ortodoksji i pogromcą synkretyzmu. Jednak wobec czytelnika jawi się jako skromny myśliciel. Zwalczając błędy nigdy nie waży się osądzać człowieka; oponenta traktuje z ujmującą łagodnością, wręcz skromnością.
Ta książka daje dużo więcej niż oficjalne encykliki. Daje możliwość obcowania z myślą jednego z największych współczesnych teologów. Więcej: daje możliwość obcowania z samym autorem, którego zaczyna się darzyć taką sympatią, że chciałoby się usiąść z nim gdzieś w kuchni wiejskiej plebani i dyskutować przy zapadającym zmroku…
Mam nadzieję że doczekamy wydania zaplanowanej kontynuacji Jezusa z Nazaretu.

wszechświat 24/06/2010
recenzja dotyczy produktu: Książka

Religie uczą wiary, ponieważ nie są w stanie pomóc ci w znalezieniu prawdy. Same nie wiedzą, czym jest prawda.
Prawda jest w tobie, wiara przychodzi z zewnątrz. Nic, co przychodzi z zewnątrz, nie pomoże ci. Nie możesz tego czegoś przyjąć w siebie. Prawda już żyje w tobie, nie potrzebujesz żadnej wiary. To wiara ut­rzymuje ludzi w niewiedzy. Nie przyczynia się do ewolucji, ale do inwolucji. Inwolucja oznacza cofanie się wstecz, a nie pójście do przodu.
Wierzy się zawsze w coś innego - w Jezusa, w Boga, w niebo, w piek­ło. To zawsze jest na zewnątrz ciebie, a prawda jest w tobie. Mając wiarę, poruszasz się na zewnątrz, coraz dalej od prawdy.

stopamrowki(at)op.pl 15/04/2008
recenzja dotyczy produktu: Książka

Czytając Jezusa z Nazaretu zastanawiamy się skąd przydomek Pancerny? Na pewno Ratzinger jest nieugiętym obrońcą ortodoksji i pogromcą synkretyzmu. Jednak wobec czytelnika jawi się jako skromny myśliciel. Zwalczając błędy nigdy nie waży się osądzać człowieka; oponenta traktuje z ujmującą łagodnością, wręcz skromnością.
Ta książka daje dużo więcej niż oficjalne encykliki. Daje możliwość obcowania z myślą jednego z największych współczesnych teologów. Więcej: daje możliwość obcowania z samym autorem, którego zaczyna się darzyć taką sympatią, że chciałoby się usiąść z nim gdzieś w kuchni wiejskiej plebani i dyskutować przy zapadającym zmroku…
Mam nadzieję że doczekamy wydania zaplanowanej kontynuacji Jezusa z Nazaretu.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Trening życia Motywacja, dieta, ...

M. Trenuje

książka

34,84 zł taniej -30%

Słup ognia

K. Follett

książka

34,84 zł taniej -30%

Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

K. Michalak

książka

25,77 zł taniej -30%

Ratzinger Joseph Benedykt XVI - przeczytaj też

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

15.96 zł

taniej -0%

Jezus z Nazaretu

Jezus z Nazaretu Zwiastowanie Boze Narodzenie Dziecinstwo Działalność i nauczanie Droga krzyżowa Zmartwychwstanie Wniebowstapienie Jezus jako postać historyczna Kult Jezusa na świecie Kult Jezusa w Polsce Relikwie Jezusa

książka

35.87 zł

taniej -28%

Jezus z Nazaretu

To jedyna biografia Jezusa na polskim rynku wydawniczym niebędąca przekładem. Przekładem z języków obcych należałoby dodać. Autor, znany i ceniony biblista, bowiem właśnie przekłada szeroką, niedostępną dla zwykłego śmiertelnika wiedzę o historycznym Jezusie, czasach Jemu współczesnych i miejscu, w którym On żył i nauczał, na język jasny i przystępny, aby o...

książka

31.29 zł

taniej -15%

Jezus z Nazaretu Od Chrztu w Jordanie do...

Bestsellerowe rozmyślania Benedykta XVI o fundamentach wiary chrześcijańskiej. Jezus z Nazaretu to lektura obowiązkowa nie tylko dla wierzących. Benedykt XVI szuka odpowiedzi na pytanie, kim był Jezus i co znaczy Jego osoba dla każdego z nas. Udowadnia, że nadzieja, jaką niesie Chrystus, w starciu z współczesnymi wyzwaniami nie traci nic na swej...

książka

54.25 zł

taniej -15%

JEZUS Z NAZARETU Czego chciał. Kim był

Edycja książki `Jezus z Nazaretu. Czego chciał. Kim był` opatrznościowo zbiega się z intencją Benedykta XVI, który nie z pozycji Urzędu Nauczycielskiego, ale ucznia Jezusa Chrystusa, w książce `Jezus z Nazaretu` zaprasza teologów i wszystkich chrześcijan do namysłu nad tematem obecności Mistrza z Nazaretu we wspólnocie Kościoła. Zaproszenie zostało...

książka

44.34 zł

taniej -28%

Jezus z Nazaretu i Jego czasy

Historia narodzin Jezusa, jego działalności jako nauczyciela, kaznodziei, uzdrowiciela i cudotwórcy. Opisująca mękę, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie. Autorka przedstawia działalność ewangelizacyjną apostołów i uczniów Chrystusa. Pomaga zrozumieć kulturę chrześcijańską i poznać źródła rozmaitych kościelnych obrzędów.

ebook

23.34 zł

taniej -15%

Jezus z Nazaretu - mp3

Posłuchaj historii Jezusa. Nie jest to kolejna próba przedstawienia faktów znanych z Biblii. Romanowi Brandstaetterowi w oparciu o wnikliwą analizę ksiąg Starego i Nowego Testamentu i przekazy tradycji żydowskiej udało się stworzyć rodzaj biografii Jezusa przedstawionej na tle barwnie odmalowanych obyczajów i sposobu życia narodu izraelskiego. Autor...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: