Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Jeszcze jeden oddech

książka

Wydawnictwo Literackie
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Autobiografia genialnego neurochirurga, który z chorobą zmierzył się jako pacjent. Po blisko 10-letniej wyczerpującej pracy, gdy zaczęły interesować się nim najważniejsze instytuty badawcze, Paul Kalanithi w wieku 36 lat usłyszał diagnozę IV stadium raka płuc. Wola walki o każdy następny dzień i świadomość nieuchronności śmierci dały mu siłę do pisania.

"Jeszcze jeden oddech" to niezwykła i poruszająca historia wybitnego lekarza, który spojrzał śmierci prosto w oczy. To świadectwo walki i determinacji, pisane strona po stronie, bez względu na to, jakie trudności przynosiła postępująca choroba. Paul Kalanthi zmarł w marcu 2015 roku, pracując nad książką niemal do ostatniej chwili.

Paul w swojej biografii pokazuje, że mimo wyroku jakim jest nowotwór można cieszy się życiem i każdy dzień uczyni jedynym i niepowtarzalnym.
Ważne jest nie to JAK DŁUGO żyjemy, ale JAK żyjemy.

- Historia pełna ważnych wskazówek jak najlepiej wykorzystać ostatnie chwile życia i pogodzić się ze śmiercią
- Tłumaczenie Łukasza Małeckiego
- 232 strony w miękkiej oprawie
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Literackie
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 03.10.2016

RECENZJE - książki - Jeszcze jeden oddech

4.6/5 ( 26 ocen )
  • 5
    22
  • 4
    1
  • 3
    1
  • 2
    0
  • 1
    2

halska

ilość recenzji:1

brak oceny 16-08-2017 18:19

Zweryfikowany zakup

Autor tej opinii jest naszym klientem. Kupił ten produkt w naszym sklepie.

Kim jestesmy gdy zaczynamy spełniać sie zawodowo, rodzinnie , życiowo? Gdy wydaje nam się ,że dojrzeliśmy do decyzji - czy aby na pewno to my je podejmujemy? Kim jest człowiek , któremu nagle świat staje przed oczami i odlicza minuty do końca- swojego końca...czy dzień jest taki sam jak poprzedni?
Ksiązka potrafi wprawić nas w osłupienie a zarazem zmniejsza dystanns życia i śmierci.

Anna

ilość recenzji:647

brak oceny 28-10-2016 19:08

Paul Kalanithi ?Jeszcze jeden oddech? jest to książka wydana w formie biografii, która potrafi wzruszyć, tworzy miłą atmosferę w świecie medyczny. Wielu z nas na dzień dzisiejszy załamałoby się, gdybyśmy usłyszeli o diagnozie: IV stadium raka płuc. Paul, lekarz neurochirurg nie załamał się. Cz pogodził się ze swoim losem ? Co czuł się pogodzony, gdy odchodził z tego świata? Czy dr Paul czuł swoje szczęście osobiste i spełnienie zawodowe?. Postanowił napisać o tym wszystkim napisać. Przedstawić nam swoją historię życia jako pacjenta i lekarza. Osobiście ujęła mnie postawa Paula jako człowieka, lekarza, gdyż l kocha swoich pacjentów, przeżywa osobiście ich przypadki. Polecam przeczytać tą książkę ze względu na to, że jest ona wskazówką dla ludzi żyjących bez braku nadziei. Dzięki tej książce istnieje nadzieja na lepsze jutro w świecie medycyny- leczenia stadium raka płuc. Wyrażam wielki szacunek stronę rodziców, żony Paula ? Lucy i ich córki Cody, która dała nadzieje Paulowi, że może nacieszyć się życiem. Nowe życie zamieszkałe, ale pozostawiło ślady włosów ciemnych, które będzie przypominało jakie miał jak to mówiła o swoim mężu żona dr Paula, która była świadkiem ich miłości oraz choroby.

Klarowna

ilość recenzji:863

brak oceny 24-10-2016 12:17

Jak pogodzić się ze śmiercią, kiedy masz jeszcze tyle do zrobienia? Jak cieszyć się najważniejszymi momentami życia, kiedy wiadomo, że to jedne z ostatnich? "Jeszcze jeden oddech" to swoiste studium pogodzenia się ze śmiertelną chorobą i próba wyciśnięcia z życia, tego co jeszcze się da. Historia jest ciekawa, bo do bólu prawdziwa - opisuje ją lekarz, który jest świadomy, co dzieje się z jego ciałem i ile czasu jeszcze mu pozostało. Wszystko to spisane pięknym, literackim językiem, bogatym w metafory i odniesienia - bo autor niewątpliwie miał zacięcie pisarskie. Historia jest smutna i przejmująca - w końcu na naszych oczach żegna się ze światem młody człowiek, który miał jeszcze sporo do zrobienia, jednakże to jak to robi, zasługuje na każdą minutę poświęconego tej książce czasu.

Katarzyna Tuszyńska-Jąkalska

ilość recenzji:25

brak oceny 21-09-2016 08:45

Książka "Jeszcze jeden oddech" przykuła moją uwagę, gdy pewnego dnia przeglądałam zapowiedzi Wydawnictwa Literackiego. Gdy tylko ją dostrzegłam, wiedziałam, że koniecznie muszę ją przeczytać. Dlaczego? Zaintrygował mnie przede wszystkim jej opis. To prawdziwa historia opowiedziana przez neurochirurga, który któregoś dnia usłyszał przykrą wiadomość, jedno krótkie słowo całkowicie zmieniające życie i postrzeganie przyszłości: rak. Pisząc książkę, chciał po pierwsze spełnić jedno ze swoich marzeń, a po drugie pragnął podzielić się swoimi spostrzeżeniami i przeżyciami związanymi z walką z chorobą i śmiercią oraz przekazać innym ludziom mnóstwo mądrych i cennych wartości, wskazówek dających wiarę i nadzieję, ułatwiających przejście niewątpliwie bardzo trudnego okresu, a także pomagających z pokorą i godnością podejść do otrzymanej informacji o diagnozie oraz śmierci.

Paul Kalanithi był znanym i cenionym lekarzem o najbardziej wymagającej specjalizacji, jaką jest neurochirurgia. Jego pasją była medycyna, interesował się filozofią biologiczną. Studiował na Uniwersytecie Stanforda, a potem w Yale. Jako neurochirurg pracował dziesięć lat, do ukończenia rezydentury pozostało mu piętnaście miesięcy. Otrzymywał wiele nagród, wyróżnień. Proponowano mu również prowadzenie zajęć na różnych uczelniach. Spełniał się zawodowo, pracował po kilkanaście godzin dziennie, często przekraczając dozwolone normy. Był również miłośnikiem literatury, studiował nawet literaturę angielską. Mając zaledwie dziesięć lat podjął się lektury książki G. Orwella "Rok 1984". Czytał również powieści W. Nabokova czy T.S. Eliota, których cytował w swojej książce. Pewnego dnia, w wieku trzydziestu sześciu lat usłyszał diagnozę: IV stadium raka płuc. Nie załamał się, z pokorą podszedł do otrzymanej informacji o chorobie. Nagle stał się pacjentem, który miał zdecydowanie większą świadomość tego, jak będzie wyglądało jego dalsze życie i leczenie. Postanowił podjąć walkę, w trudnych momentach mógł liczyć na wsparcie żony - Lucy, która była internistką oraz rodziny i przyjaciół. Nie wierzył, że przeżyje, że wygra walkę z chorobą. Mimo to nie okazywał słabości, poddawał się terapii, zaczął pisać swoją książkę. Gdy jego stan się poprawił, a wyniki się ustabilizowały, wrócił do pracy, aby ukończyć rezydenturę. Paul i Lucy podjęli również starania o dziecko, pragnęli zostać rodzicami, stworzyć rodzinę. Udało się. Narodziny córki Cady były najpiękniejszym momentem w ich życiu. Niestety rak ponownie zaatakował... Paul zmarł 9 marca 2015 roku.

"Wyglądało na to, że pewien rozdział mojego życia został definitywnie zamknięty
- a może nawet cała książka?
Zamiast być uduchowioną postacią, która niesie pomoc w chwilach najtrudniejszych
życiowych przemian, znalazłem się wśród zagubionych, zdezorientowanych owieczek.
Ciężka choroba nie zmienia życia, ona w jednej chwili całkowicie je niszczy.
Nie czułem, że mam do czynienia z objawieniem, oślepiającym rozbłyskiem ukazującym To,
Co Naprawdę Się Liczy - miałem raczej wrażenie, jakby ktoś zbombardował szlak,
którym dotąd podróżowałem.
Pozostawało mi jedynie znaleźć inną drogę."

Paul Kalanithi w swojej książce, nad którą pracował do ostatniej chwili, przedstawił swoje życie przed otrzymaniem informacji o raku oraz po usłyszeniu diagnozy. Opowiadał o swojej edukacji, zajęciach na studiach, pierwszych operacjach i sekcjach zwłok, praktykach na oddziale ginekologiczno-położniczym, a następnie na chirurgii onkologicznej, wypełnianiu dokumentów, strategii oszczędzania czasu na sali operacyjnej (lekarz-zając i lekarz-żółw), o neurochirurgii oraz funkcjonowaniu mózgu. Ukazał swoją pracę, której całkowicie się poświęcił. Przedstawiał relacje z pacjentami, ich reakcje, kiedy przekazywał im wyniki badań, wiadomość o chorobie. Wspominał swoje dzieciństwo, rodziców, pierwszą miłość, a także małżeństwo, które swego czasu przechodziło kryzys. Nawiązywał do ulubionych pisarzy i ich dzieł literackich.
Jednak przede wszystkim opowiedział swoją historię z perspektywy pacjenta, którym się stał po usłyszeniu diagnozy. Skupił się na omówieniu pobytu w szpitalu, przebiegu swojej choroby, jej etapów leczenia i terapii, której się poddał. Informację o raku przyjął z godnością i pokorą, zaakceptował ją. Mierzył się z chorobą każdego dnia. Był zdeterminowany, pragnął żyć, spełnić swoje marzenia, realizować swoje pasje. Walczył do samego końca...

Paul Kalanithi był wybitnym neurochirurgiem, kochającym mężem i ojcem, człowiekiem pełnym pasji i chęci życia, wzbudzającym sympatię, podziw i szacunek.

"Jeszcze jeden oddech" to książka niezwykle poruszająca, wartościowa, mądra, szczera i prawdziwa. To opowieść o miłości, rodzinie, medycynie, literaturze, marzeniach, pasjach, a przede wszystkim o chorobie, śmierci i świadomym odchodzeniu. To piękna i wzruszająca historia, którą zdecydowanie warto poznać.