Jeszcze będziemy szczęśliwi / Enrico Galiano 25,83 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Jeszcze będziemy szczęśliwi (miękka)

książka

 • Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 432
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Jeszcze będziemy szczęśliwi - opis produktu:

Gioia Spada jest osobą, która gdy znajdzie ciekawą książkę, nie pochłania jej na raz, a zaczyna czytać ją wolniej w obawie, że za szybko ją skończy. Gioia Spada jest osobą, która nie śmieje się za często, ale jeśli już, to tak, że świecą jej się oczy. Gioia Spada jest...
Gioia, wrażliwa siedemnastolatka, nie potrafi znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami. Jej samotne życie nabiera barw, gdy pewnej nocy spotyka Lo. Tajemniczy chłopak lubi grać w rzutki w opuszczonym barze, zawsze ma przy sobie słoik kamieni i nie chce się spotykać z Gioią w miejscach publicznych. Któregoś dnia nagle znika. Okazuje się, że skrywa sekret, który może odkryć tylko Gioia. Podążając po śladach, dziewczyna dowiaduje się, że słowo miłość ma kilka różnych, nieraz zaskakujących odcieni i znaczeń.

Gniew i radość. Smutek i szczęście. Miłość i nienawiść. Emocje te eksplodują w życiu Gioi i prowadzą ją do odpowiedzi na pytanie, co jest naprawdę dobre, a co złe, co jest prawdziwe, a co fałszywe.
Cristina Migliaccio, FOX Life

Upadek zawsze był postrzegany jako coś negatywnego, oburzającego, upokarzającego, tymczasem Enrico Galiano opisał jego piękno. Piękno, które mimo porażki daje szansę na szczęście.
Antonietta Mirra, "Lamica dei libri"

Ta powieść sprawiła, że mogę rozmawiać o miłości w zupełnie nowy sposób. Poznałam piękne słowa, o których nie miałam pojęcia.
"Erika tra le pagine"

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
Klub fanek W.M. Oliwia

Majka Milejko

miękka
18,84 zł 29.90
 • -41%
Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

twarda
23,54 zł 39.90
 • -42%
Dziennik 29 Interaktywna gra książkowa

PRACA ZBIOROWA

miękka
17,30 zł 29.84
 • -40%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
20,90 zł 34.82
 • -45%
Przypadki Robinsona Crusoe

Daniel Defoe

miękka
11,80 zł 21.45

Zobacz również

 • -47%
Dziewczynka z parku

Barbara Kosmowska

miękka
13,90 zł 26.24
 • -52%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

twarda
4,69 zł 9.78
 • -52%
Mądre bajki

Agnieszka Antosiewicz

miękka
3,65 zł 7.61
 • -47%
Sposób na Elfa

Marcin Pałasz

twarda
13,17 zł 24.84
 • -44%
Drzewo do samego nieba

Maria Terlikowska

twarda
13,90 zł 24.83
 • RRecenzje
 • Książka
 • Jeszcze będziemy szczęśliwi
4.5/5 ( 2 oceny )
  5
  1
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

W moich kręgach

 • 21-08-2019
 • 14:40

?Jeszcze będziemy szczęśliwi? to książka opisująca losy siedemnastoletniej Goi Spady. Dziewczyna ta jest dość nietypową nastolatką. Jest bardzo wrażliwa, inteligentna, zabawna, ale też jest druga strona medalu: jest bardzo samotna. Nie ma żadnych przyjaciół oprócz swej wymyślonej przyjaciółki Toni, z którą prowadzi rozmowy, jak z osobą prawdziwą . W szkole nazywana jest Smutasem, nikt jej nie lubi, często inni jej dokuczają i śmieją się z niej. W domu też nie ma lekko. Jej rodzice są rozwiedzeni, dlatego mieszka z mamą i schorowaną babcią. Jednak co jakiś czas jej rodzice godzą się i wracają do siebie, by za jakiś czas w wielkim szale i kłótniach znów się rozejść. Ich problem z alkoholem tylko pogarsza ich nieciekawą sytuację. Goia ciężko przeżywa sytuację panującą w domu. To, co dzieje się w jej domu, odbija się na jej zachowaniu i postrzeganiu otoczenia.

Goia jak przystało na nietypową nastolatkę, ma również nietypowe upodobania. Słucha muzyki, której jej rówieśnicy nawet nie znają. Uwielbia wyszukiwać w obcych językach słowa nieprzetłumaczalne, które odnoszą się do jej uczuć i sytuacji, w których się znajduje. Nie lubi zadawać się z innymi ludźmi, bo uważa, że każdy udaje kogoś innego i kłamie. Stąd też jej kolejne dziwne hobby: fotografowanie pleców innych ludzi.

Pewnego wieczoru w opuszczonym barze spotyka Lo ? osiemnastolatka grającego samotnie w lotki. Ta znajomość daje Goi sporo wiary i pewności w siebie. Lo staje się jej prawdziwym przyjacielem i pierwszym chłopakiem. Jednak pewnego dnia nie pojawia się w umówionym miejscu. Goia postanawia go odnaleźć. Czy uda jej się to? Czy może Lo był tylko kolejnym wymyślonym przez nią przyjacielem?

Ciekawą postacią jest też nauczyciel filizofii Goi, pan Bove. Jest on jedynym dorosłym z którym Goua prowadzi takie szczere i inteligentne rozmowy. Ten człowiek nie ocenia, nie krytykuje, a pokazuje szersze spojrzenie na różne sytuacje. Jego życiowe mądrości i rady, wniosły do książki wiele mądrych przesłań. Bardzo podobały mi się ich wspólne dyskusje. Nie można też pominąć wyimaginowanej przyjaciółki Toni. Rozmowy pomiędzy tymi dwiema nastolatkami były zabawne, szczere i pokazywały, że Goia jest normalną nastolatką, która po prostu jest wrażliwsza i nie chce udawać kogoś kim nie jest.

Sam Lo okazał się być równie wrażliwy, co Goia. Wydawali się być zbyt doświadczeni przykrymi momentami, jak na swój wiek. Pewnie dlatego tak dobrze się rozumieli. Jego historia była niejednoznaczna. W pewnym momencie sama zastanawiałam się czy nie jest on tylko wytworem wyobraźni Goi. Kiedy chłopak zniknął Goia, pomimo wielu wątpliwości postanowiła go odnaleźć. Wierzyła, że może mu pomóc, choć on sam tego nie chciał. Goia pokazała, że jest upartą, ale i troskliwą osobą, która nie skreśla innych z powodu ich problemów z samym sobą. Tym samym udowodniła, że miłość ma różne oblicza, a gdy ktoś upada trzeba mu pomóc stanąć na nogi.

Historia Goia urzekła mnie swoją subtelnością. Polubiłam tę młodą i bystrą dziewczynę, która miała bardzo inteligentne podejście do świata. To, że nie potrafiła poradzić sobie z ogarniającymi ją emocjami, to tylko wynik niewłaściwego zachowania jej rodziców. To oni zachowywali się, jak bezmyślni nastolatkowie, a nie Goia.

Świetnym pomysłem było stworzenie nietypowego zainteresowania Goi, a mianowicie wynajdywania w innych językach słów nieprzetłumaczalnych. Nie zdawałam sobie sprawy, że w ogóle istnieją takie słowa. Goia stała się mistrzynią w ich odkrywaniu. Te wszystkie słowa idealnie odzwierciedlały jej samopoczucie j emocje, które odczuwała w trudnych i ważnych momentach w jej życiu. Na pewno kilka z nich zapamiętam i zapiszę, tak samo, jak mądre sentencje, których jest w tej książce niemało. To sprawia, że staje się ona jeszcze bardziej wartościowa.

?Jeszcze będziemy szczęśliwi? to naprawdę dobra i interesująca lektura. Opowiada o trudach dorastania i zmagania się z problemami im towarzyszącymi. To nie są jakieś mało znaczące błahostki. To trudne problemy, które mają istotny wpływ na młodych ludzi. Niektórzy z nich mierzą się z nimi w samotności. Jednak gdy w końcu znajdują bratnią duszę, walczą o nią z całych sił, mimo tego, że sami mają niemałe problemy.

Ta historia to kolejna udana młodzieżówka, którą przeczytałam w tym roku. Jest subtelna, momentami wzruszająca i smutna. Podejmuje tematy problemów, z którymi muszą się mierzyć nastolatkowie: samotność, wyobcowanie, brak wiary w siebie, rozwód rodziców, alkoholizm najbliższych, przemoc domowa. Kolejna mądra i piękna młodzieżówka warta przeczytania.

?Nie można uważać, że da się miłość zrozumieć, że można o niej przeczytać i ją zinterpretować, logicznie ją wytłumaczyć. Nie tam, nie w mroku. Wszędzie, ale nie tam.?
?Nienawiść może się objawić w różny sposób. Zdarzają się momenty, gdy zaślepia tak bardzo, że robi się rzeczy, których nigdy by się po sobie nie spodziewało.?

Czy recenzja była pomocna?

All my tiny world

 • 14-08-2019
 • 15:53

"Gioia Spada jest osobą, która gdy znajdzie ciekawą książkę, nie pochłania jej na raz, a zaczyna czytać ją wolniej w obawie, że za szybko się skończy.?

... i dokładnie to samo zrobiłam ja. Podobnie jak Gioia, zwolniłam i delektowałam się tą historią, a i tak okazało się, że skończyła się za szybko. Co mnie tak bardzo zachwyciło? Szczerze to ciężko mi to jednoznacznie określić.
Po prostu ?Jeszcze będziemy szczęśliwi? to książka inna niż wszystkie, a ja takie właśnie uwielbiam najbardziej.
W swoich lekturach poszukuje właśnie tej inności, jakiegoś świeżego powiewu, ale również poruszania istotnych kwestii, ważnych spraw, ukazywania problemów, które mogą przytrafić się każdemu z nas, ale równocześnie mamy szczęście, że nam się nie zdarzają. Książek, w których zamiast pędzącej akcji (chociaż ta też jest mile widziana) znajdziemy myśli warte zanotowania i tematy warte przemyślenia.
Książka opowiada o trudnych relacjach z rodzicami, o krótkowzroczności ludzi dorosłych i jej konsekwencjach, o odrzuceniu przez rówieśników, alkoholizmie i chorobie, o codziennej walce bardzo wrażliwej osoby o prawo do bycia sobą. To historia pokazująca, że odmienność to nic złego. I choć jest to książka skierowana głównie do młodzieży w mojej opinii jest dużo bardziej uniwersalna. Nie powiedziałabym też, że jest lekka i łatwa - choć czyta się szybko. Dla mnie to przede wszystkim powieść piękna i wartościowa, a przy okazji świetnie napisana. Autor zachwycił mnie stylem, pomysłem i świetnie wykreowanymi postaciami. Dodatkowo w mojej opinii, rewelacyjnym pomysłem było zamieszczenie na końcu książki słowniczka ze słowami nieprzetłumaczalnymi - takimi, które w naszej ojczystej mowie nie maja swojego odpowiednika - dzięki czemu mamy możliwość wzbogacić swoją wiedzę o niezwykłe pojęcia. W każdym razie ja mam zamiar je wykorzystać.

Podsumowując to jedna z najlepszych powieści młodzieżowych, jakie miałam przyjemność czytać. Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Zarwananoc

 • 3-08-2019
 • 13:31

"Rzeczy ważne trzeba pojmować i codziennie wkładać trud, by ich nie zapomnieć."

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, gdy sięgałam po książkę to autor. Z krótkiego opisu dowiadujemy się, że jest nauczycielem literatury, który wręcz pokochał swój zawód, więc te małe streszczenie "Jeszcze będziemy szczęśliwi" tak po cichu podpowiada, że niektóre sytuacje mogą być wzięte z obserwacji.. wiem, gdybam, ale właśnie to przyszło mi do głowy po zapoznaniu się z opisami. Teraz siedząc i pisząc moje wypociny, nawet jestem w stanie stwierdzić, że to w jakimś stopniu skłoniło mnie do zamówienia tej pozycji.
Gdy sięgałam po "Jeszcze będziemy szczęśliwi" byłam lekko rozczarowana opisem, w którym było widać pewien schemat. Ona, mało lubiana, wręcz wyśmiewana, mająca problem z zawieraniem nowych znajomości, on, tajemniczy, nie chcący mówić o sobie. Właśnie, z jednej strony schemat, z drugiej byłam bardzo zaintrygowana Lo. Później się okazało, że książka nie chce mnie wypuścić z swoich szponów i muszę przeczytać ją w tej chwili.
Historia Gioi Spada, choć na pierwszy rzut oka jest przeciętna, po czasie okazuję się pełna tajemnic i zwrotów akcji. Czytając, tak na prawdę nie byłam w stanie stwierdzić co się może stać na następnych stronach książki. W jednej chwili wszystko układało się wręcz jak pod linijkę, idealnie, lecz po kilku stronach nasz kochany autor, wszystko wywalał do góry nogami. Fabuła, według mnie, jest na prawdę dobra i nie da się przy niej nudzić. Rozdziały uciekają w zastraszającym tempie, może też ze względu na to, że są krótkie i jest dużo stron od połowy pustych. Postacie także skradły moje serce, zwłaszcza główna bohaterka, która choć cicha i niepozorna, ma bogaty zasób muzyczny i nietypowy charakter, z którym dała rade podejmować dobre decyzje. No i ta okładka, która wręcz hipnotyzuje i cieszy oko, gdy znajduję się na regale.
Moim zdaniem "Jeszcze będziemy szczęśliwi" jak najbardziej zasługuje na dobre opinie i zainteresowanie, choć w pewnych momentach potrafiła mi się dłużyć. Książka jest poprószona nieprzetłumaczalnymi słowami, które możemy znaleźć na samym końcu w małym słowniczku, co dodaje jej osobistego uroku.
Reasumując, książkę jak najbardziej dobrze oceniam i polecam przeczytać, jeśli macie chrapkę na lekką literaturę młodzieżową.

"Proszę uważać, bo w pani wieku często się zdarza, że te głosy wewnątrz zaczynają śpiewać piosenki, które mogą się pani nie podobać. Proszę ich nie powstrzymywać, nie wyciszać, bo to te piosenki, lepiej niż jakiekolwiek inne, powiedzą pani o samej sobie najwięcej."

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Wikakos

 • 26-07-2019
 • 11:06

Jeszcze będziemy szczęśliwi
Opowiada o:
Gioi nieśmiałej siedemnastoletnia dziewczynia , która nie potrafi się dogadać z kolegami i koleżankami z szkoły.Wiec nie przyjaźni się z nikim tylko rozmawia z Tiną - wymyślania przez nią przyjaciółkę by rodzice nie zauważyli, że jest sama. W szkole rozumie Ja tylko nauczycieli filozofia , który jedyny wie co znaczy jej napis na ramieniu. W dzień w którym wszyscy się zmienia-to po kłótni z rodzicami wybiega w piżamie z domu ????.Dobiega do baru, jest już późno bar jest zamknięty ale w środku jest chłopak, który gra sam w rzutki i ma przy sobie słoik z kamieniami. Gdy próbuję odejść uderza się w krzesło kolanem i robi duży hałas. I tak zaczynają rozmawiać. Nazywa ją Cosa (coś), pomaga Jej z blolacym kolankiem ,gdy odchodzi on pożycza Jej bluzę . Spotykają się tam prawie codziennie i rozmawiają i stają się przyjaciółmi . Lecz jedno wydarzenie sprawia ,że Lo znika ,a Gioia zaczyna go szukać.
Książka jest podzielona na trzy części +zakończenie
Jest jedną narracja -Gioi.
Gioia to bardzo madra dziewczyna .
Jej patrzenie na świat jest inne od jej rówieśników,ale ciekawe .
Książka jest pełna emocji , piękna , miłości.
Zakończenie wszystko zmienia -zastanawiamy się co jest prawdą?
Ocena ????????????????
Cytaty
? Yyy, teraz, Toniu? teraz muszę się wykazać sprytem, wyjść z tej łazienki i dostać się na pierwsze piętro, tak by nikt nie usłyszał!
? Ty!
? Tak, ja!
? Ty, która nie umie nawet wyjść zza kontenera na śmieci bez wywołania sensacji!
? To takie piękne, gdy przyjaciółki wspierają się w trudnych chwilach!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

bookoholik27

 • 2-07-2019
 • 22:07

Gioia Spada jest siedemnastolatką, która nie potrafi znaleźć wspólnego języka ze swoimi rówieśnikami. Jest przez nich wyśmiewana, obrażana. Nie przejmuje się jednak zbytnio obelgami. Nasilają się one kiedy okazuje się, że Gioia się w kimś zakochała.

Główna bohaterka pewnego wieczoru, po kłótni ze swoimi rodzicami poznaje tajemniczego chłopaka, który przedstawia się jako Lo. Ma on bardzo krótkie, jasnobrązowe włosy, ciemne, piwne oczy, lekko skośne z bardzo długimi rzęsami, duże usta oraz kilkucentymetrowe znamię, które kończy się pod brwią. Nosi ze sobą słoik wypełniony różnymi kamieniami. Dlaczego to robi? Gioia zaczyna się z nim spotykać, ale tylko w nocy i w jednym miejscu. Jaki może skrywać sekret? Do głowy dziewczyny zaczynają wkradać się wątpliwości. Kiedy jest gotowa zapytać go o wszystko, co ją trapi, ten nagle znika. Dlaczego?

Pisarz pokazał, że często kiedy wszystko zacznie się układać, będziemy szczęśliwi, to ludzie jeszcze bardziej będą chcieli nas zgnębić. Ukazuje również, że łączy nie tylko smutek, ale i gniew. Ludzie są w stanie zjednoczyć się po to, aby kogoś przygnębić.

Ogromnym plusem jest nietuzinkowy charakter głównej bohaterki. Wyróżnia się ona na tle innych rówieśników. Jest skłonna do głębszych przemyśleń. Ciekawi ją otaczający Świat. Nie zachowuje się jak koleżanki ze szkoły, postępuje wręcz przeciwnie.

Powieść została urozmaicona poprzez wplątanie do fabuły rzeczywistej wątku wyobraźni, przez co nie wiemy co jest prawdą, a co pojawiło się w umyśle głównej bohaterki. Jesteśmy zdani jedynie na własne przypuszczenia, które rozwiewa autor na samym końcu książki. Dodatkowo porusza ważne tematy jak: rodzina, alkohol, samotność,odrzucenie i pierwsza miłość.

Myślę, że książka spodoba się nie tylko nastolatkom. Znajdziemy w niej trochę romansu, thrillera, a także ciekawych bohaterów. Pozycja idealna na lato, ale nie tylko.

Powieść czyta się fenomenalnie. Autor sprawił, że początek, środek, jak i zakończenie są równie dobre. Nie nudziłem się wcale, chciałem wręcz lepiej poznać tę historię. Takiego zakończenia się nie spodziewałem! Pisarz sprawił, że nie wiedziałem kto mówi prawdę, a kto kłamie.

Moje ulubione cytaty
?Logika nie pozwala nam zrobić kroku naprzód?
?W sercu każdego światła jest mrok?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

arcytwory

 • 24-06-2019
 • 13:21

Gioia jest wrażliwą nastolatką, która nie potrafi znaleźć wspólnego języka z rówieśnikami. Oprócz z jednym ? z Lo, którego spotyka pewnej nocy. Grał sam w rzutki w opuszczonym barze, a obok niego stał słoik z kamieniami. Tajemniczy nastolatek nie chce spotykać się Gioią w miejscach publicznych, a pewnego dnia... znika. Okazuje się, że skrywa sekret, który odkryć może tylko Gioia. Czy zdradzi ona światu tajemnicę Lo?
Zacznę od plusów, które są w zdecydowanej większości. Co zasługuje na największe brawa? Przedstawienie historii przez autora. Było ono obłędne! Bardzo podobało mi się, że razem z Gioią czytelnik zastanawia się, czy Lo był prawdziwą osobą czy może jej wymysłem. Czy istniał on naprawdę? Czy może Gioia do reszty oszalała? Sama ciągle zastanawiałam się, co okaże się prawdą.
Książka stanowi kopalnię złotych myśli (których nie zapisywałam, bo czytałam na dworze bez karteczek, ech). Naprawdę, prawie na każdej stronie można znaleźć wartościowe słowa. A multum znajduje się w rozmowach Gioi z jej profesorem ze szkoły. Swoją drogą stał on się jednym z moich ulubionych bohaterów książkowych! Świetna kreacja postaci, której jedynym minusem jest rzadkie pojawianie się.
Co to innych bohaterów ? o samym Lo nie będę zbyt dużo zdradzać. Natomiast główna bohaterka standardowo mnie irytowała. Wydawała mi się za bardzo zapatrzona w Lo, który ją tak chamsko olał. Przecież zniknął praktycznie bez słowa.
Bardziej podobało mi się ukazanie uczuć i problemów, nie tylko tych dotyczących nastolatków. Było pokazane to bardzo realistycznie. Było ich dużo ? autor poruszył między innymi temat pierwszej miłości, porzucenia, odrzucenia, toksycznych relacji, alkoholizmu w rodzinie czy problemów psychicznych. Ale mimo dużej ilości żaden nie został potraktowany po macoszemu, każdemu poświęcona jest należyta uwaga.
A teraz czas na fabułę. Początkowo bardzo mi się podobała. Autor co chwilę rzucał coraz to mocniejszymi zwrotami akcji. I robi to od samego początku. Ten dotyczący Toni zwalił mnie z nóg! Kiedy już myślałam, że książka niczym mnie nie zaskoczy to ta uderzała dwa razy mocniej. I miałam nadzieję, że utrzyma ten poziom do samego końca, ale tu też czekało mnie zaskoczenie, ale tym razem nieprzyjemne...
Jakbym miała oceniać książki nie za całokształt, ale po tym, jak kończą, to ta miałaby strasznie niską ocenę. Nie, ta końcówka była zwyczajnie słaba. Bardzo mi się nie podobała, niszczy ona w moich oczach książkę. No pytam się ? jak można w kilka stron zniszczyć tak świetną książkę? Takie zakończenia pasują do komedii romantycznych, ale nie tutaj (dalsze odgłosy złości).
Wracając, ?Jeszcze będziemy szczęśliwi? to genialna książka, której lepiej nie kończyć czytać. Nie mogę Wam polecić, bo przez tą końcówkę mam focha na książkę. Ale jak już macie wydać pieniądze na jakąś młodzieżówkę to możecie na tą!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

violaa92

 • 20-06-2019
 • 21:19

Tak pięknie o uczuciach dawno nikt nie napisał i to jeszcze w powieści młodzieżowej. Jeszcze będziemy szczęśliwi to historia nasycona emocjami, przeplatają się ze sobą miłość i nienawiść, radość i smutek, strach i odwaga. Główna bohaterka jest wrażliwą nastolatką, która musi się zmierzyć z pierwszą miłością i z jedną dość intrygującą zagadką jaką jest zniknięcie jej lubego. Ogólny zarys fabuły nie przedstawia się jakoś oryginalnie, jednak historia jest niesztampowa, wciągająca od pierwszych stron, autor ma lekkie pióro i niespotykanie opowiada o miłości. To na prawdę dobry debiut. Chętnie przeczytam więcej.

"To nie tak, że gdy kochasz, to zaczynasz chorować. Gdy kochasz, zdrowiejesz".

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Agnieszka

 • 19-06-2019
 • 22:50

Gioia jest wrażliwą siedemnastolatką. Nie lubi spędzać czasu w domu, gdzie czekają na nią nadużywający alkoholu i awanturujący się rodzice. Izoluje się od rówieśników. Jest pośmiewiskiem klasy. Wspólny język znajduje tylko z nauczycielem filozofii i z Tonią, z którą toczy zażarte dyskusje. Jest tylko jeden problem, Tonia istnieje wyłącznie w jej wyobraźni.
Pewnej nocy Gioia spotyka Lo - tajemniczego chłopaka grającego w rzutki. Poznaje smak pierwszej miłości. Lo jednak znika tak nagle, jak nagle pojawił się w jej życiu. Czy Gioia go odnajdzie? Czy poradzi sobie z tym, co chłopak przed nią zataił?
"Nie chce zapomnieć, nie chce przestać o tym myśleć, nawet jeśli boli jak cholera, to zdaje sobie sprawę z tego, że w dniu, w którym minie, on przestanie coś znaczyć, ta strona w książce przestanie istnieć, zostanie potajemnie wyrwana, z tą drobną korzyścią, że nie znajdzie się nagle w łóżku, płacząc w poduszkę z chusteczką w ręce i słuchając Pigs on the Wing, oczywiście, będzie to drobna korzyść, pozytywny skutek uboczny tego, że będzie w stanie myśleć o czymś innym niż tylko o tym jego cholernym uśmiechu, czy tym jego głosie mówiącym "Cześć, Cosa", czy tym głupim słoiku z kamieniami."
"Jeszcze będziemy szczęśliwi" to piękna powieść o miłości, nadziei i prawdzie. Początkowo męczył mnie styl autora (Gioia Spada to, Gioia Spada tamto), ale szybko przywykłam. To książka inna niż wszystkie.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

CherryLadyReads

 • 19-06-2019
 • 17:17

Jest to powieść z serii young adult, ale muszę przyznać, że czytało mi się ją z wielką przyjemnością.
Poznajemy 17-letnią Gioię, która w szkole nazywana jest Smutasem. Dziewczyna nie utrzymuje z rówieśnikami bliskich relacji, ale nie przeszkadza jej to. Czuje, że i tak nie znalazłaby z nimi wspólnego języka.
Jej sytuacja rodzinna również nie jest wesoła. Mieszka z matką alkoholiczką i babcią, która jest sparaliżowana. Jej ojciec, który także nadużywa alkoholu, ma sądowy zakaz zbliżania się do nich. Dziewczyna jest zła na swoją matkę i niedowierza, że można być tak naiwnym, gdy ta po raz kolejny daje się nabrać na czułe słówka i obietnice zmiany.
Po jednej z kłótni, wzburzona dziewczyna wybiega z domu i biegnie przed siebie, aż znajduje się w dzielnicy, której kompletnie nie zna. Tam poznaje chłopaka, który zupełnie odmieni jej życie, choć ona jeszcze o tym nie wie.
Ich relacja powoli przeradza się w coś więcej, ale dziewczynę nachodzą wątpliwości co do intencji Lo. Chłopak nie chce spotykać się z Gioią w ciągu dnia, a czasem bez powodu staje się zimny i nieprzyjemny, choć zmiana nastroju nie jest długotrwała.
Jaką tajemnicę skrywa w sobie młody mężczyzna?
Gioia uwielbia zapisywać sobie słowa z obcych języków, które w jej ojczystej mowie nie mają swojego odpowiednika. Dzięki słowniczkowi, który znajduje się na końcu książki, czytelnik ma możliwość wzbogacić swoją wiedzę, o znaczenia słów, których nawet nie był świadom istnienia. Bardzo mi się podobał ten pomysł autora, tym bardziej, że jest to coś co wyróżnia tę powieść z pośród innych.
Ponadto dziewczyna ma urojoną przyjaciółkę, która wydaje się być jej głosem rozsądku. Zawsze jej radzi, wspiera, ale i zadaje niewygodne pytania, które pozwalają jej spojrzeć na pewne sytuacje szerzej i pod innym kątem. Gioia jest osobą, której nie sposób nie lubić, a wiele wrażliwych nastolatków odnajdzie w protagonistce siebie.
W książce występował jeden moment, gdy zwątpiłam w autora. Bałam się, że jego powieść, zamieni się w coś na kształt historii o duchach albo innych tajemniczych zjawach. Tak się na szczęście nie stało i w ręce czytelników trafia realna, choć mocno smutna historia.
Książka przemyca bardzo wiele cennych wartości. Gioia musi podjąć trudną decyzję, która bez względu na wybraną opcję, będzie miała dla niej przykre konsekwencje. Musi wybrać między tym czego chce, a tym co uważa za właściwe.
Dużym wsparciem dla dziewczyny jest nauczyciel filozofii, któremu codziennie zadaje jedno nurtujące ją pytanie. Jego odpowiedzi w żaden sposób nie są oceniające, a bardzo pomagają zrozumieć otaczający nas świat. Nawet sposób prowadzenia przez niego lekcji sprawia, że czytelnik pogrąża się w refleksji. Żałuję, że na swojej drodze nie natrafiłam na takiego Pana Bove.
?Jeszcze będziemy szczęśliwi? to powieść dla młodzieży, która podobnie jak główna bohaterka, jest wrażliwa i poszukuje siebie. Książka przedstawia trudne wybory oraz ich konsekwencje, które choć są dla nas bolesne, z czasem okazują się jedyną słuszną drogą. Opowieść o losach Gioi i Lo uświadamia nam, że czasem warto poświęcić swoje dobro dla ratowania ukochanej osoby, nawet jeśli nasze serce będzie krwawić. Piękna historia dwójki młodych, zagubionych ludzi, którzy w końcu się odnaleźli, ale los pokazuje, że nie wszystko da się przewidzieć.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 35.92 zł
  25.50 zł

  Czas to taka dziwna rzecz. Tata dużo o nim mówi. Ale wydaje mi się, że znam się na czasie lepiej niż on. Dlatego codziennie rano to ja mówię Tacie, kiedy... ...czas wstawać! Okazuje się, że według dziecka najlepszą porą na wstawanie jest piąta rano. Zaspany tata prosi wtedy o jeszcze...

 • 38.90 zł
  36.57 zł

  Nagroda Prix Médicis w kategorii Proza zagraniczna. Gdy czytacie to zdanie, gdzieś jacyś ludzie, chcąc uciec przed panującą w ich krajach wojną, głodem i nędzą szykują się do podróży. Podróży, której koniec niknie w ciemności. Nie jest to jednak opowieść o nielegalnych imigrantach, lecz o...

 • 34.82 zł
  26.81 zł

  Jak daleko można się posunąć, by odzyskać utraconą miłość? Agata nie potrafi pogodzić się z odejściem Alana. Porzuca swoje dotychczasowe życie i postanawia odzyskać ukochanego. Pełna nadziei, chce mu pomóc uporać się z problemami. Nie spodziewa się jednak, że tak trudno odbudować raz utracone...

 • 33.93 zł
  21.71 zł

  Masz prawo żyć tak, jak chcesz. Choć wszyscy dookoła Ciebie zdają się mówić: Jeszcze czego! Też masz czasami wrażenie, że mimo pozorów równouprawnienia, ten świat tak na prawdę nadal jest urządzony przez facetów i dla facetów? Też masz dosyć wmawiania Ci, że żądając dla siebie prawdziwie...

 • Dzieło w obwolucie ze złoceniami! Wspaniałe, monumentalne świadectwo patriotyzmu, narodowej dumy i przywiązania do ojczystego domu, któremu na imię Polska. Ta wielka antologia poezji patriotycznej obejmuje najobszerniejszy wybór literackiego dziedzictwa Polski: od fragmentów najstarszych...

 • Irena Santor tak opowiada o swojej nowej płycie "Jeszcze": "Nową jakością tej płyty jest to, że po raz pierwszy zetknęłam się zawodowo z pomysłodawcą tego albumu, producentem muzycznym i kompozytorem większości piosenek, Romualdem Lipko. Śpiewanie Jego utworów było dla mnie nęcącym...