Jesteś wartościowa! - Małgorzata Trzaskowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jesteś wartościowa! (miękka)

10-tygodniowy trening doceniania siebie

książka

Jesteś wartościowa!, 10-tygodniowy trening doceniania siebie - opis produktu:

Kobiety. Jesteśmy prawie jak anioły.
Z uśmiechem na twarzy podejmujemy najcięższe zawodowe wyzwania i realizujemy je bez mrugnięcia okiem. Opiekujemy się wszystkimi dookoła i szczerze się cieszymy, gdy nasza troska przynosi pozytywne efekty. Jesteśmy miłe, cierpliwe, jak ognia unikamy kłótni i konfliktów. Stajemy na głowie, by nas doceniono. A gdy to wreszcie nastąpi dostrzeżemy podziw w czyichś oczach, usłyszymy szczery komplement, awansujemy albo otrzymamy podwyżkę czujemy się jak oszustki. To nie moja zasługa, każdy na moim miejscu zrobiłby to samo, realizowałam tylko powierzone mi obowiązki...

Książka Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie, pochodzi z wydawnictwa OnePress. Autorem książki jest Małgorzata Trzaskowska. Należy do gatunków: poradniki, interpersonalne, samodoskonalenie. Książka Jesteś wartościowa! liczy 192 stron. Jej wymiary to 140x208. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Jesteś wartościowa!, 10-tygodniowy trening doceniania siebie

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Qultura słowa

12-07-2019 18:55

Tytuł: Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie
Autor: Małgorzata Trzaskowska
Wydawnictwo: Helion (OnePress / Sensus)
Siedź w kącie a znajdą cię. Dziewczynka powinna być skromna i grzeczna. Ustąp młodszemu bratu, bądź mądrzejsza. Dama nie okazuje emocji. To wszystko pozornie tylko niewinne stwierdzenia i pouczenia, którymi karmiono nas od dzieciństwa. Efekt? Uległa, dorosła kobieta, która pozwala sobą pomiatać, która zawsze ustępuje, która boi się wyrazić swoje zdanie i która ? zawsze sterowana z zewnątrz ? tak naprawdę nie wie czego chce i obawia się ryzyka. Tkwi zatem na etacie, męcząc się w pracy, w której ani dobrze nie zarabia, ani się nie rozwija. Tkwi w toksycznym związku z mężczyzną, który ją niszczy, pracując ponad siły i robiąc wszystko, by on ją zauważył, pochwalił docenił.
Czas już przerwać tę spiralę niemocy, czas wyjść z cienia, czas zawalczyć o własne szczęście i zrozumieć, że jesteśmy wspaniałe, jesteśmy wartościowe i nie musimy się zmieniać, by zadowolić otocznie. Jak jednak zmienić swoje podejście do siebie? Jak przestać żyć w ciągłym napięciu? Jak przestać wciąż się ?naprawiać? i zacząć się akceptować taką, jaką jesteś? Odpowiedź na te pytania przynosi książka Małgorzaty Trzaskowskiej, coacha, trenerki rozwoju osobistego, autorka bloga Ogród Przemian i licznych artykułów o tematyce rozwojowej. W opublikowanym nakładem Wydawnictwa Helion poradniku pt. ?Jesteś wartościowa! 10-tygodniowy trening doceniania siebie? autorka przedstawia dziesięć skutecznych strategii, które pozwolą nam poczuć się osobą wartościową i uwolnić się od lęku przed oceną innych, a także od pragnienia, by wszystkich zadowolić. To doskonała lektura dla tych wszystkich kobiet, które czują się złapane w pułapkę, które duszą się w ciasnym kokonie zasad, reguł narzuconych im przez innych, które mają dość noszenia maski perfekcyjnej, czyli takiej, jaką chce ją widzieć otoczenie.
Oczywiście, co podkreśla też autorka, sama lektura książki niewiele zmieni. Modyfikacja swojego podejścia do siebie samej i do życia wymaga bowiem pracy, wymaga prób, testowania poszczególnych strategii i dokonywania odważnych niekiedy wyborów. Nagrodą za tę pracę jest jednak satysfakcjonujące życie i doskonałe samopoczucie, bycie kobietą spełnioną, która odważnie sięga ku gwiazdom, która realizuje swoje cele i marzenia. Warto zatem spróbować strategii proponowanych przez Trzaskowską i rozprawić się z ograniczającymi nas przekonaniami.
Książka składa się z dziesięciu rozdziałów ? dziesięciu strategii zwalczających fałszywe przekonania ? po jednej na każdy tydzień. Oczywiście książkę można przeczytać w całości, ale po tym warto powrócić do jej początku, by krok po kroku przejść przez proces zmian, rozprawiając się definitywnie z każdym z ograniczających nas stwierdzeń. Autorka dokładnie objaśnia, w jaki sposób dane przekonanie na nas wpływa, w jaki sposób nas blokuje i daje dokładne wskazówki, w jaki sposób wyjść z impasu. Pozostawia również miejsce dla nas na refleksję, bowiem wgląd w siebie jest niezbędny do tego, by coś zmienić w swoim życiu.
W ten sposób zyskujemy możliwość, by odmieć swoje życie, by wreszcie się sobą zaopiekować, by być dla siebie dobrą. Nawet, jeśli zmiana twojej postawy wstrząśnie otoczeniem, jeśli niektórzy ludzie cię opuszczą, to pamiętaj, że zrobią po prostu miejsce dla tych, którzy docenią cię i pokochają za to, jaka jesteś. Przykłady przytoczone przez autorkę pozwalają nam zrozumieć, jak bardzo utknęłyśmy w bagnie beznadziei i ? wyrwać się z niego, wreszcie zacząć żyć i oddychać pełną piersią!

Czy recenzja była pomocna?