Jej portret / Anna H. Niemczynow | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jej portret (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Filia
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 432
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Jej portret - opis produktu:

To nie przypadek, że się spotkaliśmy. Być może świat oddał nam kilka zaległych

godzin, tych, które w przeszłości nam zabrano.

(...)

Spóźniliśmy się z tą miłością o...jakieś dwadzieścia lat.

Dziś jestem mężatką.

Do wczoraj myślałam, że szczęśliwą.

Dziś już nie wiem, co mam myśleć....

Maja Preis jest spełnioną kobietą. Odniosła zawodowy sukces, ma wspaniałą rodzinę i piękny dom. W pogoni za inspiracją, znudzona życiem, wyrusza w samotną podróż. Nieoczekiwanie spotyka miłość sprzed lat. Odżywają dawne wspomnienia i tęsknota za wyidealizowanym uczuciem. Maja staje przed trudnym wyborem. Jej serce rozpada się na milion kawałków, które próbuje pozbierać, aż w końcu nie ma już odwrotu...

Naprawdę jaka jesteś nie wie nikt

Bo tego nie wiesz nawet sama Ty...

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

Jej portret - mobi, epub

Anna H. Niemczynow

23,55 zł 29.44
 • -16%
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Mnich z Mokki

Dave Eggers

miękka
23,94 zł 39.90
 • -41%
Podróż Cilki

Heather Morris

miękka
22,37 zł 37.91
 • -39%
 • -41%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
23,53 zł 39.88
 • -35%
Śmierć Jezusa

John Maxwell Coetzee

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Powtórka z rozgrywki

Marcin Wolski

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 2020

Anna H. Niemczynow - przeczytaj też

Jej portret

Anna H. Niemczynow

miękka
45,11 zł
 • -26%
 • -26%
Miłość z widokiem na Śnieżkę

Karolina Wilczyńska

miękka
29,53 zł 39.90
 • -26%
Powiedz życiu tak, Lili

Anna H. Niemczynow

miękka
29,53 zł 39.90
 • -26%
Sto dni wdzięczności

Anna H. Niemczynow

miękka
29,53 zł 39.90
Zostań ile chcesz

Anna H. Niemczynow

miękka
56,42 zł
 • -26%
Życie cię kocha, Lili

Anna H. Niemczynow

miękka
29,45 zł 39.81

Zobacz również

 • -33%
Zimowla

Dominika Słowik

miękka
30,08 zł 44.90
 • -32%
Czas burz Tom 1

Charlotte Link

miękka
30,60 zł 44.99
 • -35%
Bibliotekarka z Auschwitz

Antonio Iturbe

miękka
25,94 zł 39.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -35%
Okno z widokiem

Magdalena Kordel

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 29.1.2020
 • -35%
Prowadź swój pług przez kości umarłych

Olga Tokarczuk

twarda
29,11 zł 44.78
 • -31%
Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

Katarzyna Michalak

miękka
25,46 zł 36.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Jej portret
4.4/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

PrzeCzytajka

 • 3-05-2019
 • 17:40

Jej portret? Ani H. Niemczynow to najnowsza książka autorki, która premierę miała 30 stycznia. Książkę przeczytałam zaraz po premierze, lecz z recenzją przychodzę dopiero dziś. Ta powieść, to jedna z tych, które długo siedzą w głowie powodując ciągły natłok myśli i refleksji.
Dlaczego?
Trudno znaleźć jednoznaczne wyjaśnienie?
Ale postaram się nieco przybliżyć Wam dlaczego akurat we mnie wzbudziła ona głęboki odbiór.

Czytając "Jej portret" niejednokrotnie miałam przemożną chęć potrząsnąć główną bohaterką ? Mają. Jej egoistyczna postawa wywoływała we mnie złość i nieodparty bunt wobec jej poczynań. Nie potrafiłam zrozumieć jej uporu i konsekwentnego dążenia do rozpadu rodziny. Myślałam bowiem o tym, że ma tak wiele, a wcale tego nie docenia. Szła w ramiona Daniela niczym ćma do światła, czym straciła w moich oczach bardzo dużo.
W tym samym czasie mocno kibicowałam jej mężowi Marcelowi oraz ich dzieciom, którzy w moim odczuciu z ogromną cierpliwością, a nawet dojrzałością radzili sobie w zaistniałej sytuacji.
Wszystko do czasu...

?Jej porter? Ani H. Niemczynow to nie jest tyko historia ludzi, którzy w którymś momencie się pogubili i trudno im było wrócić na ten właściwy tor. To również niesamowity portret pejzażu emocjonalnego malującego codzienność milionów ludzi na całym świecie.

Jak często myślimy, że jeśli coś zostało nam dane, to nikt nie ma prawa nam tego odebrać? Jak często mylimy miłość z przyzwyczajeniem albo pożądaniem?
Jak często wychodzimy z założenia, że wystarczą prezenty, miłe słowa, aby załagodzić sprzeczkę, bądź nasze zaniedbanie?
Czy słowa mogą wystarczyć, by naprawić błędy?
Czy miłość naprawdę jest najważniejsza w życiu?

Miłość to naprawdę piękne, budujące i ożywcze uczucie. Zbyt często w gonitwie codzienności zapominamy, że trzeba o to uczucie zawsze dbać, niezależnie od tego, ile lat z kimś jesteśmy, ile mamy dzieci, jaki mamy dom. To uczucie, która zawsze trzeba pielęgnować.
Jest takie stare powiedzenie (znam jeszcze z czasów kiedy prowadziłam szkolne pamiętniki) - ?Miłość jest jak kwiat, który trzeba stale podlewać, by żył?.

Wiele w życiu przeżyłam i dziś wiem, że nie jest to jedynie banał przepisywany z zeszytu do zeszytu, z kartki na kartkę.
Dziś wiem, że miłość to najwyższe uczucie, któremu trzeba być wiernym i o które trzeba walczyć ze wszystkich sił, w przeciwnym razie można ją stracić.
Teraz wiem, że nie zawiniła jedynie Majka. Zrozumiałam, że winny był również Marcel. Jego bierna postawa poprowadziła jego żonę na złe tory. Bo w miłości nie chodzi o piękny obraz całokształtu, który jest widoczny dla innych. Chodzi o to, by dawać sobie nawzajem to co mamy w sercu. Kiedy jedna osoba dopuści się grzechu zaniechania i przyjmie za pewnik, że to, co ma zawsze będzie jego, może sprawić, że obudzi się z ręką w przysłowiowym nocniku.
Tak też było z małżeństwem Majki i Marcela. Zabrakło obustronnej chęci podlewania.
A ja wciąż uczę się pokory...i bycia, tak po prostu.

Dopiero kiedy dotarło do mnie, że sama przeżyłam coś takiego (chociaż w nieco innym wymiarze), zdałam sobie sprawę z tego, że miłość nie jest nam dana raz na zawsze, ale zawsze mamy szansę, na to, by naprawić swoje błędy. Pod warunkiem, że jesteśmy gotowi je przyjąć do własnej świadomości i chcemy je naprawić. Człowiek dojrzały emocjonalnie jest w stanie naprawić każdy poczyniony przez siebie błąd i naprawić wszystko.Ania H. Niemczynow w powieści ?Jej portret? nie raczy nas historią kobiety, która rzuca się w wir romansu z czystego egoizmu, nie mówi, o mężczyźnie, który jest ideałem, a żona go zostawiła dla innego faceta bez powodu. O nie!
Historia stworzona przez autorkę, choć pozornie jest prosta i do przewidzenia, wcale taka nie jest. Żeby to zrozumieć należy szerzej otworzyć oczy i zobaczyć, że autorka napisała historię o tym, jak dbać o miłość. Jak nie dopuścić do jej utraty.
Sądzę, że Ania ? poprzez wykreowaną fabułę chciała nam pokazać, że świat jest pełen pokus, chwil zapomnienia, a my ludzie zbyt często opieramy swoją egzystencję na pozorach. Nie widzimy, zbyt mało czujemy, niezbyt dużo rozumiemy.
Jednak nie jest nigdy za późno dla nas. Nie jest nigdy za późno na to, by poznać samego siebie i uświadomić sobie, że to nie mieć, a być - jest najwyższą wartością w życiu człowieka.

?Jej portret? to historia także historia o tym, że w związku trzeba zawsze stać do siebie plecami. Nie twarzą w twarz ? jak sądzimy. Ale plecami do siebie ? by zawsze jedno chroniło drugie. Tylko wtedy będziemy w stanie obronić siebie nawzajem przed zagrożeniami z zewnątrz i tylko wtedy nie stracimy z oczu tego co najważniejsze w życiu.

?Jej portret? to też przestroga przed tym, byśmy nie wchodzili z butami w życie innych ludzi. Nie oceniajmy, nie szafujmy wyrokami, bo o innych tak naprawdę nie wiemy nic.
Znamy pozory, a te potrafią być złudne i ulotne jak poranna mgła. Nie żyjmy życiem innych, sąsiadów, przyjaciół, znajomych, bo nigdy nie będziemy chodzić w ich butach, ale też nigdy nie wiem czym obdaruje nas los i jak my sami wówczas się zachowamy.

Uwielbiam powieści Ani H. Niemczynow ? nie za dobrze dobrane słowa, nie za poprawność literacką, ani też za barwne tworzenie obrazów.
Uwielbiam jej powieści za niesamowitą głębię, jaką mają.
Trzeba posiadać w sobie wiele pokory i mądrości, by posługując się banalnym obrazem -przekazać nim ogromnie skomplikowane sedno człowieczeństwa.

Dziękuję Ci Aniu ? za to!

Dziękuję również Wydawnictwu Filia
za egzemplarz do recenzji
i jednocześnie przepraszam, za ostatnie opóźnienia w ukazywaniu się moich opinii.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

recenzentka doskonala

 • 7-03-2019
 • 10:16

Jestem świeżo po lekturze, ale tak szczerze, to nie wiem co powiedzieć. Może po prostu tyle, iż szkoda, że takiego rodzaju książek na rynku czytelniczym, jest tak mało?
To naprawdę wręcz genialna książka i to pod każdym względem! Jest bardzo dobrze napisana, widać, że Autorka potrafi pisać powieści i to zdecydowanie te na najwyższym poziomie.
Ale wiecie co? Nie liczy się tutaj kunszt literacki, te piękne opisy, bohaterowie, tylko emocje! Ta książka wywołała we mnie aż tyle przeróżnych nastrojów, że to aż mogłoby wydawać się dosłownie niemożliwe. Ta książka już od pierwszych stron zaskakuje poprawnością i przejrzystością zdań. Mam wrażenie, że najmniejszy detal w tej książce jest dopracowany z niezwykłą starannością. Po drugie, mam wrażenie, że styl jakim posługuje się Autorka, jest jak gdyby niezwykłe nietuzinkowy, jedyny w swoim rodzaju i taki... jej, prywatny.
I dodatkowo, bohaterowie. To jak bardzo życiowe są postacie, takie codzienne, typowe. To jest właśnie najlepsze, ponieważ cała fabuła według mnie jest jak najbardziej taka przeciętna. Bohaterowie popełniają błędy, nie są wyidealizowani, jak to czasami w książkach bywa. Tutaj nie ma skrzydlatego romansu zakończonego happy endem! I bardzo dobrze, bo mam dość tych cukierkowych, przeciętnych książek typu losów księżniczki Disneya. Szczególnie pokochałam Majkę. Wiele osób powie, że jezu jaka denerwująca kobieta! Tyle w życiu miała, fantastycznego męża, czworo dzieci, wielkie szczęście, wspaniały dom, panią do pomocy... I jeszcze na dodatek to kobieta, która jest pisarką, siedzi w domu i nie musi chodzić codziennie do pracy. Tylko ja Wam powiem, że to rozumiem... Czasem najbardziej szczęśliwe kobiety potrzebują pewnego rodzaju odskoczni, mają dość rutyny i tego wszystkiego co na co dzień wygląda stale tak samo.
I słuchajcie, zakończenie! To co zrobiła Autorka na samym końcu, no po prostu wbiło mnie w fotel! Nie dość, że cała książka zaskakuje i wywołuje tyle sprzecznych myśli i emocji, to jeszcze ta końcówka. Czuję, że chyba mam książkowego kaca, chyba żadna książka po którą teraz sięgnę nie będzie równie dobra :(
Ten tytuł polecam wszystkim, bez wyjątku zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę.
I jeszcze jedno! Bardzo podobało mi się to, w jaki sposób Autorka przedstawiła nam miłość. Ta walka Marcela o żonę, to było coś niesamowitego, te wszystkie jego myśli, przemyślenia dotyczące walki o żonę. W dzisiejszych czasach chyba nie ma takich facetów, albo jest ich bardzo mało... :D


Opis fabuły


Maja Preis, to kobieta idealna. Nie dość, że piękna, zadbana, o idealnych proporcjach i kształtach, to na dodatek bogata, posiadająca wspaniałego męża, super pracę - pisarki i to na dodatek takiej cenionej i uznanej. Majka ma aż czwórkę dzieci, jest bogata, ma wszystko czego może sobie zapragnąć. Próbuje pracować nad nową książką, ale to całe domowe życie, opieka nad dziećmi i ogólne dylematy pani domu przytłaczają ją. Pewnego razu oznajmia swojemu mężowi Marcelowi, że musi wyjechać, wrócić na chwilę do Polski, aby zaczerpnąć nowych inspiracji i pomysłów na książkę, ponieważ gonią ją terminy i wiele wydawców chce wreszcie otrzymać od niej nowe pomysły.
Maja wraca do swojego ukochanego, rodzimego kraju, ma kilka dni na ogarnięcie pracy, ale jednak podczas tego wyjazdu spotyka swoją dawną miłość, osobę, dla której kiedyś napisała pamiętnik, w którym opisywała jak wielką miłość żywi do Daniela. Postanawia na nowo skontaktować się z Danielem, ponieważ ma on jej pamiętnik, a ona uważa, że to będzie idealny pomysł na nową książkę. Jednak niestety, nie jest to najlepszy pomysł, bo im częściej Majka widuje się ze swoją starą miłością, tym uczucie odżywa.
Jej sielanka się kończy, Maja musi wrócić do Niemiec, do dzieci i do męża, lecz nie jest już przekonana co do uczuć jakimi go wcześniej darzyła, albo jej się przynajmniej wydawało, że go kochała. Teraz zaczyna myśleć, że może to jednak było przyzwyczajenie?
Po pewnym czasie Marcel zauważa, że z żoną jest coś nie tak. Stopniowo odsuwa się od niego, nie ma dla niego czasu, nie zajmuje się dziećmi, zapomina o bożym świecie... Siedzi zamknięta w swoim pokoju i jedyne co robi to pisze i odczytuje listy od Daniela. Jest na rozdrożu dróg, nie wie czy powinna zostać z mężem czy może jednak powrócić do swojej dawnej miłości sprzed lat...


Za egzemplarz recenzencki dziękuję wydawnictwu Filia

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -30%
Skaza / Wada

Robert Małecki

pakiet
34,84 zł 49.77
 • -30%
Parabellum Tomy 1, 2 i 3

Remigiusz Mróz

pakiet
55,79 zł 79.70
 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Wybór najpopularniejszych i najpiękniejszych wierszy oraz piosenek Jonasza Kofty. Kofta był jednym z największych - obok Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego i Jeremiego Przybory - poetów polskiej piosenki. Niemal każdy jego wiersz mógł stać się od razu radiowym szlagierem - do...

 • 45.11 zł

  To nie przypadek, że się spotkaliśmy. Być może świat oddał nam kilka zaległych godzin, tych, które w przeszłości nam zabrano. (?) Spóźniliśmy się z tą miłością o?jakieś dwadzieścia lat. Dziś jestem mężatką. Do wczoraj myślałam, że szczęśliwą. Dziś już nie wiem, co mam myśleć?. Maja...

 • Wybór najpopularniejszych i najpiękniejszych wierszy oraz piosenek Jonasza Kofty. Książka w płóciennej oprawie ukazuje się w serii, w której ukazały się w 2010 roku bestsellerowe "Najpiękniejsze wiersze i piosenki" Agnieszki Osieckiej. Jonasz Kofta (1942-1988) był jednym z...

 • 29.21 zł
  26.88 zł

  Płyta Cd zawiera 18 utworów w oryginalnym wykonaniu: Bogusława Meca. Bogusław Mec był polskim piosenkarzem, kompozytorem oraz artysta plastykiem. Z wyksztacenia był projektantem mody - ukończył Wydział Projektowania Ubiorów w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi. Jednak...

 • 43.43 zł
  39.96 zł

  Pod koniec 1970 roku Włodzimierz Nahorny nagrał dla Polskich Nagrań album, który wypełniła piękna muzyka z pogranicza jazzu i easy listening. Tytuł całości dała autorska kompozycja Nahornego, `Jej portret`. Po wydaniu płyty zaproponowano mu przerobienie tematu na piosenkę, tekst napisał Jonasz...