Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. - Waldemar Piasecki - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. (twarda)

Tom 2 (1939-1945) Inferno

książka

 • Wydawnictwo Insignis
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 1268
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść., Tom 2 (1939-1945) Inferno - opis produktu:

INFERNO. Piekło wojennej zbrodni. Piekło polityki i ludzkich wyborów.
Drugi tom pasjonującej opowieści o życiu Jana Karskiego.
Takiej biografii Karskiego jeszcze nie było i już nie będzie.

Inferno to dzieło Waldemara Piaseckiego, najbliższego przyjaciela Jana Karskiego, współpracownika i organizatora jego aktywności publicznej w ostatniej dekadzie życia.

Książka, która wciąga niczym pasjonująca powieść sensacyjna, drobiazgowo odtwarza wojenne lata legendarnego emisariusza, demistyfikując i prostując wiele fabularnych zniekształceń zawartych w bestsellerze Tajne państwo, wynikających zarówno ze względów konspiracyjnych, jak również z inwencji amerykańskiego wydawcy.

Czytając Inferno, śledzimy losy bohatera walczącego o ratunek dla Polski, okupowanej i katowanej przez Hitlera, dla której alianci układają scenariusz zależności od Stalina; Polski zdradzanej. Jesteśmy świadkami walki Karskiego o powstrzymanie planowego mordu na narodzie żydowskim, dokonywanego przez hitlerowskie Niemcy. Karski rzuca na szalę wszystko, co ma; za wierność swoim ideałom płaci więzieniem i torturami; ryzykuje życiem.

Książka Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. Tom 2 (1939-1945) Inferno, pochodzi z wydawnictwa Insignis. Autorem książki jest Waldemar Piasecki. Należy do gatunków: biografie i wspomnienia, Biografie i autobiografie, historia, II wojna światowa. Książka Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść. liczy 1268 stron. Jej wymiary to 150x215. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Jan Karski. Jedno życie. Kompletna opowieść., Tom 2 (1939-1945) Inferno

4.7/5 ( 20 ocen )
 • 5
  16
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Northman

24-10-2017 02:54

Pasjonująca, przerażająca, wielka opowieść o człowieku honoru, któremu przyszło przejść przez piekło.

"Jako obywatel Polski nie mam prawa pozwalać, aby mordowano innych obywateli mojej ojczyzny tylko dlatego, że modlą się inaczej." Ten jeden cytat świetnie obrazuje sedno postawy Karskiego wobec Holokaustu i, tak naprawdę, wobec całości działań okupantów w czasie II Wojny Światowej. Książka ta obejmuje tylko 6 lat życia jej głównego bohatera - lecz jakże ważne są to lata...

Postawa Karskiego wobec Zagłady i jego sławna misja, w którą udał się do Roosvelta, to oczywiście najważniejsze elementy tej książki (i jednocześnie chyba jedyne znane powszechnie fakty z jego życia), lecz "Inferno" to także swoista podróż przez całą II Wojnę Światową. Gorzka podróż... Pełna cierpienia, śmierci, walki, niemocy i przerażenia tym, co jedni ludzie mogą uczynić drugim. Wraz z Karskim widzimy to wszystko raz jeszcze na własne oczy, od kampanii wrześniowej począwszy, aż do końca wojny włącznie. Smutna to podróż. Co pozostaje na jej końcu? Oprócz przeżywanej wraz z emisariuszem goryczy? Ironiczny uśmiech - przynajmniej u mnie.

Ironiczny wobec wszystkiego, o czym dzięki własnej edukacji od dawna wiem, a co przeczytałem tutaj raz jeszcze. Ironii wobec sposobu, w jaki na Zachodzie potraktowano nie tylko sam Holokaust, ale także nas samych, jako Polaków - sojuszników, których opuszczono. Zdradzono. Bo inaczej nazwać tego nie można. Amerykańsko-brytyjskie slogany w rodzaju ?Jeżeli coś staje się nieuchronne, trzeba się do tego przystosować?, czy "Niemoc pomocy" (tytuł jednego z rozdziałów) w ogóle mnie, tak jak i samego Karskiego, nie przekonują. Ta recenzja nie jest miejscem na historyczne dysputy i spory, ale czuję się w obowiązku wspomnieć o tym, co myślę. A myślę, że świetnie rozumiem szok Jana Karskiego po tym, co zobaczył, usłyszał i czego doświadczył ze strony "sojuszników" - zarówno na temat Oświęcimia, jak i samej polskiej państwowości, w milczeniu pozostawionej samej sobie za Żelazną Kurtyną. Oto, jak "działają" sojusze... To moja subiektywna opinia. Każdy ma prawo się z nią nie zgodzić. Lecz... czyż nie tak właśnie się to wszystko odbyło?

To jedna z najważniejszych książek na temat II Wojny Światowej jaką miałem przyjemność czytać. Mówię o tych książkach, które nie skupiają się na suchych faktach, danych, datach, liczbach, lecz na ludziach i ich postawach. Mówię o książkach, które skupiają się na historycznej prawdzie - celowo zaznaczam "historycznej", bo to coś całkiem innego niż historia pisana przez zwycięzców, czy też historia pełna przemilczeń i uproszczeń, podana na tacy wszystkim tym, którzy nie mają czasu bądź chęci zgłębiania tematu. To wartościowa, prawdziwa książka. Zajmie szczególne miejsce na mojej półce.

Gorąco polecam.

Dziękuję Wydawnictwu Insignis za egzemplarz recenzencki.

Recenzja znajduje się także na moim blogu:
https://cosnapolce.blogspot.com/2017/10/jan-karski-jedno-zycie-kompletna_24.html

Czy recenzja była pomocna?