Jak zdobyć i rozliczać dodatkowe środki w jsfp - Marta Banach - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Jak zdobyć i rozliczać dodatkowe środki w jsfp (miękka)

Wydanie specjalne Rachunkowości Budżetowej 3/2019

książka

Jak zdobyć i rozliczać dodatkowe środki w jsfp, Wydanie specjalne Rachunkowości Budżetowej 3/2019 - opis produktu:

Środki finansowe to podstawowe narzędzie polityki jednostki samorządu terytorialnego. Realizacja coraz większej liczby zadań nałożonych na jednostki sektora finansów publicznych wymaga znacznych nakładów finansowych. Często zdarza się, że środki na te cele są niewystarczające. Zmusza to jednostki do poszukiwania nowych, alternatywnych źródeł finansowania.

W publikacji przedstawiono możliwość pozyskiwania środków finansowych przez jednostki sektora finansów publicznych na realizację ich zadań ze źródeł innych niż gwarantowane przez budżet państwa, m.in. w postaci dochodów (wyodrębniony rachunek dochodów). Omówiono również możliwość pozyskiwania środków zwrotnych dla prowadzonej przez te jednostki działalności bieżącej i inwestycyjnej.

Istotną rolę w zakresie dodatkowego finansowania w jednostkach sektora finansów publicznych stanowią środki z funduszy unijnych. Środki te są każdorazowo przyznawane na realizację konkretnego zadania ustalonego w umowie. W publikacji zostały przedstawione zasady ewidencji księgowej wydatków ponoszonych w związku z realizacją projektów unijnych w świetle kwalifikowalności wydatków.

Na przykładzie wybranego projektu (Erasmus+) szczegółowo została omówiona ewidencja środków unijnych: od otrzymania dotacji, poprzez ewidencjonowanie poniesionych wydatków, a kończąc na ich rozliczeniu.

Publikacja dodatkowo zawiera:

wzory zarządzeń, umów, decyzji i uchwał,
wypełnione sprawozdania budżetowe,
schematy księgowe.

Są one powiązane z praktycznymi przykładami.

Opracowanie jest pomocą w codziennej pracy komórek finansowych borykających się z koniecznością rozliczenia już pozyskanych środków, a ponadto poradnikiem, jak przygotować się do tego, aby te środki pozyskać.

Książka Jak zdobyć i rozliczać dodatkowe środki w jsfp Wydanie specjalne Rachunkowości Budżetowej 3/2019, pochodzi z wydawnictwa Infor.pl. Autorem książki jest Marta Banach. Należy do gatunków: czasopisma, poradniki, praca, biznes, finanse. Książka Jak zdobyć i rozliczać dodatkowe środki w jsfp liczy 126 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Jak zdobyć i rozliczać dodatkowe środki w jsfp, Wydanie specjalne Rachunkowości Budżetowej 3/2019

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: