Jak to robią kobiety sukcesu / Laura Vanderkam | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Jak to robią kobiety sukcesu

Strategie zarządzania czasem

książka

 • Wydawnictwo Helion
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 368
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Jak to robią kobiety sukcesu, Strategie zarządzania czasem - opis produktu:

Podobno w dzisiejszych, szalonych czasach my, kobiety, nie możemy mieć wszystkiego. Nie można równocześnie rozwijać się zawodowo, należycie dbać o rodzinę, ćwiczyć, pilnować wizyt u fryzjera, nadążać za trendami w modzie i kulturze, a przy tym wciąż mieć swoje pasje. Musimy więc wybrać: rodzina albo kariera, a przez resztę życia wmawiać sobie, że przecież nie dało się inaczej. Nieprawda! Możemy mieć wiele obowiązków, wykonywać różne zadania, a mimo to wciąż czerpać dużo radości z czasu poświęconego sobie.

Aby to udowodnić, wiele mądrych kobiet mogących pochwalić się wymiernymi sukcesami zebrało twarde, liczbowe dane o tym, co dokładnie robiły godzina po godzinie przez wiele dni. Dzięki temu można było wyodrębnić kobiece strategie zarządzania czasem i pokazać, jak można spełniać się na wielu polach i nie tracić kontroli nad upływającymi godzinami. Zebrane rejestry pozwoliły również na wskazanie, gdzie kryją się cenne zasoby czasu do wykorzystania. Dzięki tej pięknie napisanej, inspirującej książce dowiesz się, jak postępować i na co zwrócić uwagę, aby cieszyć się wszystkim, co może przynieść Ci życie, i nie rezygnować z niczego wartościowego.

W tej książce:

fascynująca historia projektu Mozaika
równowaga w pracy zawodowej i strategie sukcesu zawodowego
obowiązki domowe i czas dla rodziny
techniki ułatwiania sobie życia
dbanie o siebie: sen, ćwiczenia, drobne radości
Czym tak naprawdę jest dobre, wypełnione po brzegi życie?
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Laura Vanderkam - przeczytaj też

 • RRecenzje
 • Książka
 • Jak to robią kobiety sukcesu, Strategie zarządzania czasem
4.5/5 ( 6 ocen )
  5
  4
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Qultura słowa

 • 10-10-2018
 • 07:52

Jak zarządzać sobą w czasie?
Pędząca z miejsca na miejsce kobieta, to codzienny obrazek. Zmęczone, sfrustrowane Polki widać w tramwajach i autobusach, w samochodach lawirujących na autostradzie, by szybciej dotrzeć na miejsce. Rano do ich obowiązków (które same sobie narzuciły) należy budzenie całej rodziny i wyprawianie ich do szkoły i / lub pracy, następnie szaleńczy bieg do swojego biura, po to, by osiem czy dziesięć godzin później odebrać dzieci ze szkoły, robiąc w tzw. międzyczasie zakupy, później rzucając się w wir prac domowych, pamiętając przy tym o odrobieniu z dzieckiem lekcji. Teoretycznie wybór jest prosty ? można przecież wybierać pomiędzy rodziną a karierą. Czy naprawdę jednak trzeba z czegoś zrezygnować?
Na to pytanie usiłuje odpowiedzieć Laura Vanderkam, żona, matka czwórki dzieci, aktywna zawodowo, autorka kilku poczytnych książek na temat zarządzania sobą w czasie. Właściwie nie tyle szuka ona odpowiedzi, ale udowadnia, że sprawnie można łączyć wiele funkcji wypełnianych przez kobiety, wypełniając swoje życie po brzegi, a nawet biorąc na siebie kolejne obowiązki mimo wypełnionego już kalendarza. Kluczem do sukcesu w tej dziedzinie jest jednak równowaga oraz mądre działanie, bowiem czas jest ograniczony i tylko od nas zależy jakość przeżytych chwil, to, w jaki sposób je wykorzystamy. Przepis na doskonałą organizacje czasu znajdziemy w najnowszym poradniku autorki, pt. ?Jak to robią kobiety sukcesu?.
Opublikowana nakładem Wydawnictwa Helion książka, to porywająca lektura, która znacząco może poprawić jakość naszego życia i sprawić, że nadamy swojemu życiu kierunek. Na podstawie badań przeprowadzonych przez autorkę i wypełnionych przez dziesiątki kobiet raportów, Vanderkam pokazuje nam strategie zarządzania czasem, które może wdrożyć każda z nas. Tym samym jest to książka nie tylko dla zapracowanych bizneswoman, nie tylko dla kobiet pełniących najważniejsze funkcje w firmach, nie tylko dla pracowników korporacji, ale dla żon, matek, usiłujących powrócić do obowiązków zawodowych, a nawet dla tych kobiet, które skoncentrowały się na obowiązkach domowych.
Książka składa się z dziewięciu rozdziałów, skupionych na naszej pracy, domu oraz nas samych, bowiem kluczem do szczęśliwego życia jest równowaga pomiędzy tymi sferami. W pierwszym rozdziale autorka wyjaśnia, w jaki sposób autorka przeprowadziła swoje ankiety, przybliżając swój Projekt Mozaika, jednocześnie zdradzając motyw, który skłonił ją do działania ? to próba odpowiedzi na pytanie, co to znaczy prowadzić dobre życie i jak można je stworzyć.
Trzy kolejne rozdziały mówią o tym, w jaki sposób przejąć kontrolę nad swoim zawodowym życiem, autorka nakłania w nich do przyjrzenia się przyczynom problematycznych sytuacji i pokazuje taktyki służące maksymalizowaniu produktywności. W kolejnych dwóch rozdziałach przekonamy się, że nawet pracując zawodowo mamy szansę wygospodarować czas dla rodziny ? autorka obala przekonanie, że sukces zawodowy wymaga poświęceń w domu. Vanderkam zdradza nam też dziesięć sekretów szczęśliwego rodzica, a właściwie dzieli się z nami wiedzą na temat tego, w jaki sposób sprawić, byśmy mogły więcej czasu spędzać z rodziną / z dziećmi. Namawia też do tego, by zacząć postrzegać swój czas w taki sposób, by się nim cieszyć, a nie walczyć z nim. Ostatnie rozdziały przypominają nam o konieczności zadbania o siebie, bowiem bez troski o sen, ćwiczenia fizyczne i właściwą dietę, elementy naszego życia przestaną do siebie pasować. Autorka pokazuje nam, jak znaleźć na to czas (nawet kilka minut), jak się cieszyć jego każdą chwilą.
Przywołane przez autorkę przykłady, załączone rejestry dowodzą, że połączenie wszystkich sfer życia i poruszanie się pomiędzy nimi bez straty dla któregoś z nich, jest możliwe. Trzeba jednak sporej dozy wiedzy oraz samodyscypliny, trzeba praktyki, by nauczyć się dobrze planować swój dzień w taki sposób, by znalazło się w nim miejsce nie tylko na obowiązki, ale na przyjemności. Laura Vanderkam pokazuje, w jaki sposób to zrobić, zaś lektura poradnika naprawdę znacząco może odmienić nasza codzienność. Pod warunkiem oczywiście, że nasza aktywność nie skończy się na samej lekturze książki ?Jak to robią kobiety sukcesu?, ale że wdrożymy przywołane strategie w życie.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Strażnicy Ga`hoole Tom 4: Oblężenie

Kathryn Lasky

miękka
22,63 zł 34.82
 • -30%
Królowa marionetek

Mateusz Stypułkowski

20,94 zł 29.91
 • -40%
Zmiana świateł

Marcin Popielarski

17,94 zł 29.91
 • -34%
Cienie zdrady Herezja horusa

PRACA ZBIOROWA

miękka
31,68 zł 48.00
 • -35%
Miasteczko Midnight

Charlaine Harris

twarda
22,74 zł 35.00
Zapowiedź - 24.11.2019
 • -35%
Totalna magia

Alice Hoffman

miękka
25,28 zł 38.89
Zapowiedź - 29.1.2020

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Jest takie pytanie, które lubią zadawać wszyscy. Irytujące pytanie, na które nie ma dobrej odpowiedzi, i które zawsze wprawia w gorszy nastrój... Dlaczego jesteś sama? Liz Tuccillo udaje się osiągnąć rzecz niemożliwą: z brutalną szczerością i niesłychanym poczuciem humoru daje nam całkiem świeże...

 • Poznaj siedem sekretów najskuteczniejszych nauczycieli. Dowiedz się, jak planują lekcje, uwzględniając zróżnicowane potrzeby uczniów, jak motywują ich do pracy, przeprowadzają sprawdziany, wprowadzają zasady i procedury, wyznaczają sobie cele i zapobiegają problemom z zachowaniem.

 • Jest takie pytanie, które lubią zadawać wszyscy. Irytujące pytanie, na które nie ma dobrej odpowiedzi, i które zawsze wprawia w gorszy nastrój... Dlaczego jesteś sama? Liz Tuccillo udaje się osiągnąć rzecz niemożliwą: z brutalną szczerością i niesłychanym poczuciem humoru daje nam całkiem...

 • Istnieją szczęśliwi single, nieszczęśliwi single i jest jeszcze... Alice. I Robin. Lucy. Meg. Tom oraz David. W Nowym Jorku roi się od singli poszukujących drugiej połówki - nieważne czy pragną miłości na całe życie, rozrywki na jedną noc, czy czegoś pomiędzy. Tym, co łączy ich wszystkich jest...

 • Istnieją szczęśliwi single, nieszczęśliwi single i jest jeszcze... Alice. I Robin. Lucy. Meg. Tom oraz David. W Nowym Jorku roi się od singli poszukujących drugiej połówki - nieważne czy pragną miłości na całe życie, rozrywki na jedną noc, czy czegoś pomiędzy. Tym, co łączy ich wszystkich jest...

 • Istnieją szczęśliwi single, nieszczęśliwi single i jest jeszcze... Alice. I Robin. Lucy. Meg. Tom oraz David. W Nowym Jorku roi się od singli poszukujących drugiej połówki - nieważne czy pragną miłości na całe życie, rozrywki na jedną noc, czy czegoś pomiędzy. Tym, co łączy ich wszystkich jest...