Jak studiować życie w przestrzeni publicznej - Jan Gehl - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jak studiować życie w przestrzeni publicznej (twarda)

  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Oprawa twarda
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
  • Okazje na książki w promocji!

Jak studiować życie w przestrzeni publicznej - opis produktu:

Jak pogodzić rozbudowę miast, w których skupia się życie coraz większej liczby ludzi, z jednoczesnym zachowaniem przyjaznej i funkcjonalnej przestrzeni dla mieszkańców? To jedno z kluczowych pytań, jakie stawiają Jan Gehl i Birgitte Svarre, a w publikacji Jak studiować życie w przestrzeni publicznej starają się znaleźć na nie odpowiedź popartą interdyscyplinarnymi badaniami.
Jan Gehl to architekt i badacz z 50-letnim doświadczeniem. W książce dzieli się wnioskami i obserwacjami, które pozwalają zrozumieć czynniki wpływające na sposoby korzystania z przestrzeni miejskiej przez ludzi. To właśnie aktywna obserwacja według Gehla jest kluczowa do projektowania zapraszającej przestrzeni publicznej. Wyniki tych dociekań można wykorzystać w procesach decyzyjnych, jako element pracy planistów lub przy projektowaniu pojedynczych obiektów, takich jak ulice, place czy parki. Pierwotny cel pozostaje do dziś aktualny: odzyskać miasto jako istotną przestrzeń do zaplanowania. Współautorką książki jest Birgitte Svarre badaczka zajmująca się kulturą współczesną oraz komunikacją kulturową. Połączenie tych dwóch perspektyw, a zarazem doświadczeń, zaowocowało interdyscyplinarną publikacją, w której autorzy stawiają pytania, szukają odpowiedzi i przedstawiają gotowe rozwiązania. Wszystko po to, aby w miastach żyło się coraz lepiej.
Książka zwraca również uwagę na odpowiedzialność, jaką wszyscy ponosimy za otaczającą nas przestrzeń publiczną, i udostępnia narzędzia, aby ją lepiej planować i odpowiednio nią zarządzać. Ten przewodnik będzie nieocenionym źródłem inspiracji, rozwiązań i przykładów dla każdej osoby, która chciałaby ulepszać miasto.

Jak studiować życie w przestrzeni publicznej - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Jak studiować życie w przestrzeni publicznej, od Jan Gehl, Birgitte Svarre. Jak studiować życie w przestrzeni publicznej spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Jan Gehl, Birgitte Svarre. Nie będziesz żałował! Jak studiować życie w przestrzeni publicznej i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Jak studiować życie w przestrzeni publicznej pochodzi z wydawnictwa Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Autorami książki są Jan Gehl, Birgitte Svarre. Należy do gatunków: książki o polityce, nauki społeczne, polityka, różne. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: książki o polityce,  nauki społeczne,  polityka,  różne
Wydawnictwo: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
ISBN: 9788395646652
Wprowadzono: 28.10.2021

RECENZJE - książki - Jak studiować życie w przestrzeni publicznej - Jan Gehl, Birgitte Svarre

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: