Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice - Barbara C. Unell - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment przeczytaj fragment

Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice (miękka)

książka

Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice - opis produktu:

Wasze dziecko marudzi, ma napady złości albo nie chce jeść? Każda Wasza prośba kończy się awanturą? Nie jesteście sami! Tysiące rodziców też przez to przechodziło. Barbara C. Unell oraz Jerry L. Wyckoff przygotowali praktyczne rozwiązania ponad 100 najczęstszych problemów związanych z wychowaniem dzieci.

`Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice` pokazuje, jak budować empatyczne relacje, okazywać dzieciom wsparcie i zapewnić niezbędną ochronę; i jak jednocześnie radzić sobie z napadami złości. Co robić w sytuacjach konfliktowych oraz jak zapobiegać przyszłym problemom.

Książka Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice pochodzi z wydawnictwa Muza. Autorami książki są Barbara C. Unell, Jerry L. Wyckoff. Należy do gatunków: poradniki, Rodzina i dzieci. Książka Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice liczy 400 stron. Jej wymiary to 140x203. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: poradniki,  Rodzina i dzieci
 • Wydawnictwo: Muza
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 140x203
 • Ilość stron: 400
 • ISBN: 9788328716346
 • Wprowadzono: 12.04.2021

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice

4/5 ( 4 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Karolina

1-05-2021 01:22

Poradnik dla...?

Każdy rodzic pragnie dobrze wychować swoje dziecko. Każdy rodzic ma instynkt rodzicielski i ogólne pojęcie jak uczyć dziecko zasad życia w społeczeństwie, dobrych manier czy jak przekazywać mu wiedzę, własne życiowe doświadczenie, jak własną postawą i zachowaniem stanowić wzór do naśladowania dla dziecka. Wydaje mi się, że każdy rodzic wie, że nie osiągnie niczego krzykiem, a już tym bardziej biciem. Wyjątki stanowią na pewno rodziny dysfunkcyjne, gdzie rodzice nie mają instynktów rodzicielskich, nie umieją czy nie potrafią zająć się należycie dzieckiem, czy przenoszą złe wzorce wychowywania ze swojego życiowego doświadczenia.

I to właśnie dla nich raczej przeznaczony jest poradnik Wyckoffa i Unell. Bo przedstawiane w nich problemy wychowawcze z dziećmi i metody ich rozwiązywania nie są znów żadnym odkryciem.

Książka prezentuje wybrane problemy wychowawcze i ich rozwiązania, każdy problem omawiany jest osobno, autorzy przy każdym z nich przedstawiają zdrowe podejście ( wewnętrzny dialog, w którym rodzic sam siebie uspokaja i nastawia pozytywnie, empatia, dzięki której rodzic próbuje postawić się w sytuacji dziecka i nauka, przy której autorzy przypominają, że nauka wymaga czasu, cierpliwości i ćwiczeń), jak rozwiązać problem i czego nie robić, a także jak temu problemowi zapobiegać. Poradnik jest przejrzysty i napisany prostym językiem, co sprzyja sprawnej lekturze. Natomiast tak jak widzicie w tytule recenzji nie wiem do kogo skierowany jest ten poradnik, bo jak już wspominałam, podawane w nim rozwiązania problemów wychowawczych nie są niczym nowym, chyba każdy myślący człowiek wie, że w kontakcie z małym człowiekiem ważna jest empatia, brak krzyku, podniesionego głosu czy zachowanie spokoju i spokojne tłumaczenie dziecku co i jak, a także że przemoc jest zła. Nic odkrywczego ten poradnik nie niesie. Sama nie mam dzieci, ale po studiach pedagogicznych i po pracy z dziećmi na praktykach w przedszkolu i szkole wiem jak traktować małego człowieka, jak z nim rozmawiać i pomagać mu w codziennych problemach, a przecież ludzie, którzy dzieci posiadają, naturalnie wiedzą o tym wszystkim. Oczywiście, jeśli ma w jakiejś sytuacji wątpliwości jak zareagować, jak się zachować to może skorzystać z pomocy czy tego poradnika czy innego czy z pomocy specjalisty, ale jak pisałam wcześniej, na takie pomysły jak proponowane w recenzowanym przeze mnie poradniku większość rodziców wpadnie sama.

Podsumowując, "Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice" to książka pod pewnymi względami na pewno ciekawa, ale czy niezbędna dla rodziców, no tego nie jestem pewna. Chyba że ktoś już naprawdę nie wie jak poradzić sobie ze swoją pociechą i nie radzi sobie z wychowywaniem dziecka.
Ja nic odkrywczego tu nie odnalazłam. Jeśli macie potrzebę szukania pomocy ze strony takich poradników czy po prostu taka literatura was interesuje, to sięgajcie. Ja nie odradzam, ani nie polecam.

Za egzemplarz do recenzji ...

Czy recenzja była pomocna?

Kasia kit_katbooks

22-04-2021 09:48

?Jak kochać swoje dziecko i wyznaczać mu granice?

Książka, dużo wnosi w życie rodzica.
Zacznijmy od tego, że może dość wyraźnie wytknąć popełniane przez nas rodziców błędy, dać do myślenia a przede wszystkim pokazuje, jak nasze działania i zachowania wpływają na dziecko.

Ta książka nie mówi, jesteś złym rodzicem, raczej pokazuje, że nie jesteśmy sami w trudnej sytuacji.

Przypomina nam, że dzieci, są tylko dziećmi i że czasami najprostsza droga nie jest najlepsza.
Ta książka nie powie nam, co trzeba zrobić, żeby dziecko inaczej się zachowywało.
Daje nam przykłady i rady, jednak to zależy od nas, jak do tego podejdziemy.

Ja czytając tę książkę, zderzyłam się z rzeczywistością. Zostały mi wytknięte błędy i naprawdę zrobiło mi się głupio.
Jednak wzięłam to do siebie i udaje mi się (choć nie zawsze), poprowadzić wewnętrzny monolog, za nim wybuchnę.

Prawdą jest to, że dziecko zaczyna reagować w danej sytuacji tak, jak widzi nas w podobnych sytuacjach.

W większości przypadków rodzic musi popracować nad sobą, by razem z dzieckiem osiągnąć wymarzony kompromis. Gdzie dziecko będzie mogło swobodnie się rozwijać, bez negatywnego stresu i rodzic, bez nabawienia się nerwicy.

Książka jest potrzeba i pomocna, chociażby po to, by wytknąć niektórym błędy i pokazać, że można inaczej.
Ja lubię poszerzać swoją wiedzę, dlatego cieszę się, że sięgnęłam po ten poradnik.

Czy recenzja była pomocna?

Zaczytanaori

21-04-2021 09:26

Wasze dziecko: marudzi, nie chce jeść, je za dużo, jest agresywne, awanturuje się? W tej książce znajdziecie ponad 100 takich zachowań oraz rzetelnie rozpisane od deski do deski rozwiązanie, najlepsze dla Was i dla Waszego malca.

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to fakt, jak fajnie jest napisany ten poradnik. Jak dla mnie dużo można wynieść z tej książki, czasami nie zdajemy sobie sprawy jak łatwe jest rozwiązanie danego problemu.

W książce znajdziemy na końcu każdego problemu przykład z życia, co jest fajnym zabiegiem. Autorzy kładą tutaj nacisk na dialog, empatię i naukę.

Wiadomo, nie da się 1:1 kierować tą książką niemniej jednak jest ona naprawdę bardzo pomocna. Dla mnie jako dla przyszłej mamy była kopalnią wiedzy. Mnóstwo przykładów, jeszcze więcej ?problemów? i rozwiązań dzięki którym będziemy mogli zmierzyć się z problemem, poznać go i pokonać.

Bardzo szybko się ją czyta. Jestem zadowolona z tej książki, mam nadzieje, że przyda się w przyszłości i ułatwi życie nie tylko mi ale i maluchowi.

Czy recenzja była pomocna?