SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Jak będziemy żyć na Marsie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Relacja.net
Data wydania 2018
z serii TED
Oprawa twarda
Liczba stron 112
  • Wysyłamy w 24h - 48h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Nagradzany dziennikarz Stephen L. Petranek twierdzi, że w 2027 roku ludzie będą żyć na Marsie. Stawia tezę, że życie na Marsie jest nie tylko możliwe, ale i nieuniknione.

Brzmi to jak science fiction, ale Stephen L. Petranek uważa to za fakt: w ciągu dwudziestu lat ludzie będą żyć na Marsie. Będą musieli. W tej prowokującej książce, która łączy biznes, naukę i ludzkie doświadczenia, Petranek utrzymuje, że życie na Marsie jest niezbędnym planem awaryjnym dla ludzkości i w fascynujących szczegółach wyjaśnia, jak do tego dojdzie.

Wyścig już trwa. Prywatne firmy - kierowane przez takich przedsiębiorców jak Elon Musk, Jeff Bezos, Paul Allen i sir Richard Branson - holenderskie reality show i misja kosmiczna Mars One, NASA czy chiński rząd należą do wielu grup rywalizujących o pierwszeństwo i otwarcie drzwi dla osadnictwa na tej planecie.

Po co lecieć na Marsa? Życie na Marsie daje potencjalne możliwości ratowania ludzkiego istnienia dla wszystkich na Ziemi. Wyczerpywanie się zasobów wody, przytłaczająca zmiana klimatu i wiele innych katastrof - od ataków terrorystycznych po uderzenia meteorytów - wszystko to budzi duży niepokój. Aby przetrwać, musimy stać się gatunkiem kosmicznym. Mamy technologię, aby nie tylko doprowadzić ludzi na Marsa, ale także przekształcić go w planetę nadającą się do zamieszkania. Prawdopodobnie potrzeba około 300 lat, aby przystosować Marsa do ludzkich potrzeb, ale możemy zamienić go w prawdziwy Eden. Możemy tam zamieszkać w specjalnie zaprojektowanych siedliskach już w ciągu najbliższych dwudziestu lat.

W tej ekscytującej kronice Petranek przedstawia korowód bohaterów zaangażowanych w dramatyczny wysiłek o palmę pierwszeństwa w zasiedleniu Marsa. `Jak będziemy żyć na Marsie` to próba odpowiedzi na pytanie, jak dojdzie do osiedlenia się na Marsie w ciągu najbliższych dwudziestu lat.

O książkach z serii TED Books:
Małe książki o wielkich ideach. Są na tyle krótkie, że można je przeczytać za jednym posiedzeniem, ale na tyle długie, że pozwalają na pogłębione poznanie tematu. Ta różnorodna seria zawiera pozycje, których tematyka krąży od architektury do świata biznesu, od podróży w czasie do miłości, i doskonale nadaje się dla ciekawych świata wielbicieli czytania.

Każdej z książek TED towarzyszy powiązana z nią prelekcja, którą można obejrzeć online na TED.com. Książki kontynuują tam, gdzie kończy się wykład.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: Popularnonaukowe
Wydawnictwo: Relacja.net
Oprawa: twarda
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2018
Wymiary: 185x135
Liczba stron: 112
Wprowadzono: 21.07.2018

RECENZJE - książki - Jak będziemy żyć na Marsie - Stephen L. Petranek

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 14 ocen )
  • 5
    9
  • 4
    2
  • 3
    3
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

margoz

ilość recenzji:9

15-12-2019 15:30

Chcielibyście zagłębić się w świat nauki, nowych technologii i wielkich idei, ale odstraszają Was opasłe tomy pełne naukowej terminologii, tabel i wykresów? Mam dla Was propozycję idealną na jeden jesienny wieczór, przy dobrej herbacie i doskonałej lekturze!

TED (ang. Technology, Entertainment and Design) to organizacja non profit działająca na rzecz rozpowszechniania wielkich idei - od nauki, przez architekturę, biznes aż po kwestie globalne. TED wierzy, że to właśnie idee potrafią zmieniać ludzkie postawy i życie, a co za tym idzie także i przyszłość naszego świata. Za pośrednictwem krótkich prelekcji, audycji, książek czy animacji próbują zaszczepić w czytelnikach ciekawość świata, otwarty umysł, szacunek dla odmiennych opinii oraz chęć dyskusji i wymiany poglądów. Książkom TED towarzyszą prelekcje (do obejrzenia ..), których lektura jest uzupełnieniem. Sprawdźcie sami - tematyka jest tak różnorodna i fascynująca, że każdy wybierze tam coś dla siebie, a potem - kto wie - będzie chciał więcej i więcej. I właśnie takich ciekawych świata dusz potrzebuje ludzkość, by mogła się rozwijać!

Stephen L. Petranek od ponad czterdziestu lat pracuje w branży wydawniczej. Był redaktorem naczelnym największego na świecie magazynu naukowego Discover oraz założycielem i redaktorem Washington Post. Związany jest także z takimi magazynami jak: This Old House for Time Inc., LIFE, Breakthrough Technology Alert, a także z dziesięcioma czasopismami historycznymi wydawanymi przez Weider History Group.

Petranek pisze tak, jakby opowiadał nam wciągającą historię rodem z najwyższych półek fantastyki naukowej. Doskonałe tłumaczenie sprawia, że język książki jest niezwykle barwny, obrazowy, ale i bardzo przystępny, nawet dla tych, którzy z tematyką podboju kosmosu nie są za pan brat.

Duże doświadczenie autora ze słowem pisanym nie daje o sobie zapomnieć - Mars pod jego piórem to nie odległe plany, ale rzeczywistość! Sprytne lawirowanie między przeszłością i faktami historycznymi, teraźniejszością i działaniami już podjętymi w kwestii kolonizacji Marsa oraz wizją przyszłości i tego z czym Ziemianie będą zmagać się na nowej planecie sprawia, że nie możemy wprost oderwać się od tekstu, a coraz to nowsze informacje zapamiętują się same!

W książce Petranka zawarty jest ogrom informacji! W stu stronach skondensowano wiedzę i wyobrażenia na temat podboju Czerwonej Planety - zaczynając od pierwszych śmiałych wizji z początków lat 50, przez ślepą uliczkę w którą zabrnęło NASA, rozwój prywatnych firm i milionerów inwestujących w kosmiczny wyścig, to jak trudno wybrać moment najbardziej dogodny do wystrzelenia rakiety i wszystkie komplikacje z tym związane, przez szereg rozwiązań jakie przyszły do głowy największym wizjonerom, aż po właściwy obraz życia na Marsie i dylematy jakie napotkają pierwsi kolonizatorzy - kwestia zaopatrzenia w wodę, tlen, pożywienie a także schronienie i ubranie chroniące przed niezwykle szkodliwymi promieniowaniami: słonecznym i kosmicznym (przed którymi na Ziemi chroni nas gruba warstwa atmosfery).

Autor w Jak będziemy żyć na Marsie porusza niezwykle fascynującą kwestię - czy łatwiej będzie człowiekowi przystosować nieprzyjazne środowisko Marsa do tego, aby mógł się na nim osiedlić, czy może skupić się na zmianie samego przyszłego kolonizatora? Manipulacje na genomie komórki to wciąż poruszający temat, wywołujący w opinii publicznej niemały zamęt. Czy jednak ludzkość nie dobrnęła już w swym rozwoju do etapu, w którym przejmuje stery i sama odpowiada za swe przyszłe losy?

Książeczki TED to nie tylko doskonały sposób na poszerzenie swoich horyzontów, ale i świetna rozrywka! Krótka i zwięzła forma, wykład online uzupełniający wiadomości i wzbogacenie treści o piękne ilustracje to wszystko czego potrzebuje współczesny zabiegany człowiek - po TEDbook możecie sięgnąć dosłownie w każdym momencie, a korzyści płynące z lektury są nieopisane.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?