Irena - Walter - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Irena (twarda)

2/3 - Sprawiedliwi

książka

Irena, 2/3 - Sprawiedliwi - opis produktu:

W 1940 roku wojska nazistowskich Niemiec okupowały Polskę. W Warszawie, Żydzi z całego miasta zostali zesłani do otoczonego murami getta.. Każdy, kto próbuje uciec jest zabijany bez ostrzeżenia; jedynymi, którzy mogą wjeżdżać i wyjeżdżać z getta są przedstawiciele wydziału opieki społecznej. Wśród nich jest Irena Sendlerowa, która codziennie przywozi jedzenie, leki i wsparcie dla tych, uwięzionych w tym piekle, cierpiących z powodu chorób i niedożywienia. Irena jest wzorem odwagi: nie waha się przeciwstawić strażnikom, aby zrobić więcej niż pozwalają okupanci. Punktem zwrotnym jest dzień, gdy na łożu śmierci, młoda matka powierza jej życie swego syna. Ten zwrot akcji i następujące po nim wydarzenia sprawiają, że Irena angażuje się w ratowanie dzieci z getta. Aby to zrobić, musi być gotowa zaryzykować życie.
S
Szczegóły

Zobacz również

 • -33%
Śpioch Tom 1

Ed Brubaker

twarda
80,39 zł 119.98
 • -33%
Era Conana Belit

Katarzyna Niemczyk , Tini Howard miękka

26,80 zł 39.99
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Irena, 2/3 - Sprawiedliwi
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  7
  4
  3
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

ilo99

 • 22-12-2017
 • 22:22

Dziwne czasy nastały, skoro postawą Ireny Sendlerowej zachwycają się Francuzi i to do tego stopnia, że rysują trzytomowy komiks na ten temat. Już dawno nie czytałam historii obrazkowej, która by mnie tak poruszyła. Ot, choćby taka scenka. Z jednej strony muru stoi matka z niemowlęciem, które o godzinie dwudziestej drugiej przerzuca na drugą stronę. Liczy na to, że ci z którymi się umówiła są po drugiej stronie, lecz tego nie może zobaczyć. Ma nadzieję, że złapią dziecko i zapewnią mu bezpieczne schronienie. I niby wiemy o takich sytuacjach, a jednak narysowane przemawiają bardzo mocno. Lektura obowiązkowa. Polecam.

Czy recenzja była pomocna?