Instytucje rynku pracy. Polska na tle państw Unii Europejskiej - Marcin Marciniszyn - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Instytucje rynku pracy. Polska na tle państw Unii Europejskiej

książka

Instytucje rynku pracy. Polska na tle państw Unii Europejskiej - opis produktu:

Tematyka niniejszej publikacji lokuje się w zakresie socjologii rynku pracy. Jak wiadomo, obok ekonomicznych aspektów rynku pracy, modne jest obecnie uwzględnianie także innych aspektów rynków pracy: socjologicznych, psychologicznych, politologicznych, zarządzania, itd. Nie trzeba dodawać, że problematyka tzw. zasobów ludzkich obejmuje wszystkie wspomniane aspekty. Zakres problematyki pracy obejmuje: model analizy instytucjonalnej, która jest ramą teoretyczno-metodologiczną przyjętą w rozprawie, a następnie: kapitał ludzki, formy regulacji zatrudnienia, zbiorowe stosunki pracy. To wyliczenie wskazuje na względnie całościowe ambicje Autora.
Autor reprezentuje stanowisko, że to, co się dzieje na rynku pracy w coraz większym stopniu determinowane jest przez czynniki zewnętrzne: globalizację, integrację w ramach Unii Europejskiej. Nie znaczy to, że lekceważy czynniki wewnętrzne - przeciwnie - uważa je za doniosłe, bo stanowią podłoże, które warunkuje, jak z owymi zewnętrznymi czynnikami-wyzwaniami można sobie radzić.
Fragment recenzji prof. zw. Witolda Morawskiego

Książka Instytucje rynku pracy. Polska na tle państw Unii Europejskiej pochodzi z wydawnictwa Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Zarządzania. Autorem książki jest Marcin Marciniszyn. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Instytucje rynku pracy. Polska na tle państw Unii Europejskiej liczy 172 stron. Jej wymiary to 168 x 237.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Instytucje rynku pracy. Polska na tle państw Unii Europejskiej

4.3/5 ( 4 oceny )
 • 5
  3
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.