Innowacyjność w teorii i praktyce - Marian Strużycki - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Innowacyjność w teorii i praktyce

książka

Innowacyjność w teorii i praktyce - opis produktu:

Myślenie kategoriami innowacyjności we współczesnej gospodarce przekłada się na cały system postępu w budowaniu nowych wartości przedsiębiorstwa i ciągłego ulepszania instrumentacji konkurencyjno-rynkowej w zakresie produkcji dóbr i ich dystrybucji. Przygotowana przez doktorantów monografia poświęcona problematyce innowacji świadczy o ambicjach autorów i wysokim poziomie prób życiowych, jakie są podejmowane w pierwszych latach studiów doktoranckich. Monografia jest interesującym studium poznawczym osadzonym w realiach polskiej transformacji, ale równolegle nawiązującym do doświadczeń europejskich i światowych.
Współczesny postęp w gospodarce obejmuje swoim zasięgiem wszystkie pola działalności w organizacji i, w szerszym znaczeniu, jest kluczowym elementem polityki europejskiej i światowej. Innowacyjność - prezentowana jest przez autorów jako proces sprawczy - tworzy nowy świat wartości przedsiębiorstwa, nowe odniesienia do stosunków wewnętrznych i zewnętrznych i wreszcie do nowych wartości w gospodarce regionu i całego kraju. Zamierzeniem autorów było pokazanie żywej innowacyjności, tzn. takiej, którą sami obserwowali, w której realizacji uczestniczyli lub którą na podstawie studiów stworzyli sobie jako system wyobrażeń innowacyjnych
o określonych cechach, związkach, zależnościach i wreszcie źródłach powstawania innowacji. Optyka innowacyjności naświetlona w monografii sięga potrzeby edukacji ekonomicznej z tego zakresu, ciągłego rozwoju osobowości zarówno młodych kandydatów do pracy, jak i doświadczonych menedżerów i wykonawców.
Znajdujące się w monografii treści mogą być użyteczne dla każdego, kto poszukuje usystematyzowanej wiedzy o współczesnych instrumentach kreujących innowacje i sposobach ich wykorzystania. Monografia może służyć zarówno studentom na wszystkich szczeblach edukacji, uczestnikom studiów podyplomowych, jak i menedżerom poszukującym żywego, sięgającego do praktyki wsparcia swoich procesów decyzyjnych.
Prof. zw. dr hab. Marian Strużycki

Książka Innowacyjność w teorii i praktyce pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Autorem książki jest Marian Strużycki. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Innowacyjność w teorii i praktyce liczy 322 stron. Jej wymiary to 168 x 238.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Innowacyjność w teorii i praktyce

4.5/5 ( 6 ocen )
  5
  5
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.